در حال بارگذاری ...
 • انتقال مسافران در فرودگاه با یک سوم ظرفیت اتوبوس ها

  شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تا آن جایی که امکان داشته است کمک کرده‌اند تا در راستای رفاه حال مسافران ، پروازهایی که در صبحگاه انجام می‌شود به موقع برای انتقال مسافران آماده شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون خدمات فرودگاهی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت : با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، تلاش شده است بخشی از ظرفیت هواپیما در پروازها عرضه نشود و خالی بماند .

  حسن خرسند با اشاره به شیوع کرونا و کاهش پروازها ، اظهار داشت : طبق مصوبه دولت در ایام شیوع کرونا و رکود فعالیت شرکت‌های هواپیمایی ، به دلیل کاهش تقاضای سفر و توقف بیشتر هواپیماها و با توجه به کاهش بخشی از درآمد شرکت‌های هواپیمایی ، ضرورت دارد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نسبت به تسویه صورت حساب ها یا بدهی های معوق شرکت‌های هواپیمایی تعامل کند که در این باره شرکت فرودگاه ها همکاری مناسبی داشته است .

  مشکلی از نظر پارکینگ هواپیما نداریم

  وی افزود : در این مدت با توجه به کاهش پروازها، هواپیماها مدت زمان بیشتری در پارکینگ هواپیماها بوده اند اما در بحث پارکینگ هواپیما‌ها که مسئولیت آن با شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است ، در ایام پنج ماه اخیر که شیوع کرونا موجب کاهش پروازها و توقف بیشتر هواپیماها در پارکینگ فرودگاه ها شده است، همکاری مناسبی با شرکت‌های هواپیمایی دارند و مشکلی از نظر پارکینگ هواپیما نداریم .

  معاون خدمات فرودگاهی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد : شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تا آن جایی که امکان داشته است کمک کرده‌اند تا در راستای رفاه حال مسافران ، پروازهایی که در صبحگاه انجام می‌شود به موقع برای انتقال مسافران آماده شود .

  در ایام کرونا کل ظرفیت هواپیما را برای فروش نمی گذاریم

  خرسند درباره میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پروازها همچنین اتوبوس‌هایی که انتقال مسافران را بین سالن ترانزیت و هواپیما در محوطه تاکسی وی فرودگاه انجام می دهند ، توضیح داد : ممکن است برخی شرکت‌های هواپیمایی کوچک و خصوصی حداکثر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند و به بخشی از آنها عمل کنند اما در شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به عنوان شرکت هواپیمایی مادر ، موظف هستیم که دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری طبق و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا همه پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم .

  وی اضافه کرد در حال حاضر دو ردیف انتهایی صندلی هواپیما ها برای خدمات دهی به مسافرانی که ممکن است بیماری خاصی داشته باشند خالی است ضمن آنکه تا جایی که امکان داشته باشد چینش صندلی ها را با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام می دهیم.

  معاون خدمات فرودگاهی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد : همچنین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درصدی کمتر از کل ظرفیت هواپیما را بابت فروش اختصاص داده است.

  انتقال مسافران در فرودگاه با یک سوم ظرفیت اتوبوس ها

  خرسند اضافه کرد : در مورد اتوبوس های انتقال مسافر نیز طبق استاندارد کوباس اروپا ظرفیت این اتوبوس‌ها ۹۰ نفر است اما ما حداکثر ۳۰ تا ۳۵ نفر مسافر در این اتوبوس ها سوار می کنیم که حدود یک سوم ظرفیت است و در واقع دو سوم ظرفیت خالی می ماند .
  مطالب مرتبط

  توجه ویژه به تامین تجهیزات آتش نشانی فرودگاهی با استفاده از توان داخلی

  توجه ویژه به تامین تجهیزات آتش نشانی فرودگاهی با استفاده از توان داخلی

  در سال های اخیر شاهد افزایش مهارت علمی و فنی کارکنان آتش نشانی فرودگاه ها بوده ایم. همچنین با وجود بروز بحران کرونا و وارد شدن فشار کاری و شیفت های طولانی به کارکنان ، به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی با کمترین موارد بیماری در میان آتش نشانان فرودگاهی مواجه شدیم و کت ایمنی ...

  |

  نظرات کاربران