در حال بارگذاری ...
 • تمدید مهلت ثبت ‌نام کسب ‌و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا تا ۵ مرداد

  با هدف جبران بخشی از خسارات وارده به این مشاغل و شرکت ها در اثر شیوع بیماری کرونا تفاهم نامه ای بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی امضاء شده که بر اساس آن تسهیلاتی به رانندگان مسافری بین شهری ، شرکت های حمل و نقلی و شرکت های پیمانکاری در نظر گرفته شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی استان قم خبر داد : ثبت نام رانندگان ، شرکت های حمل و نقلی ، شرکت های پیمانکاری و کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا برای دریافت تسهیلات تا ۵ مرداد ماه تمدید شد .

  محمدرضا فرج بیان کرد : شیوع بیماری کرونا از ابتدای اسفند ماه سال گذشته ، تعطیلی ۲ ماهه تعداد زیادی از مشاغل بخصوص در حوزه حمل و نقل (برون شهری ، ریلی و هوایی) و شرکت های پیمانکاری را در پی داشته که سبب متضرر شدن بسیاری از رانندگان شاغل در این حوزه و شرکت ها شده است .

  رئیس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره کل افزود : از همین رو با هدف جبران بخشی از خسارات وارده به این مشاغل و شرکت ها در اثر شیوع بیماری کرونا تفاهم نامه ای بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی امضاء شده که بر اساس آن تسهیلاتی به رانندگان مسافری بین شهری ، شرکت های حمل و نقلی و شرکت های پیمانکاری در نظر گرفته شده است . رانندگان و شرکت ها به منظور استفاده از تسهیلات مذکور می‌توانند نسبت به تکمیل ثبت نام خود در سامانه کارا به آدر س https://kara.mcls.gov.ir  اقدام نمایند .

  فرج یادآور شد : پرونده ها ی تشکیل شده برای رانندگان برون شهری استان جهت اخذ تسهیلات تا تاریخ ۲۸ تیر ماه، ۱۳۸۴ فقره بالغ بر ۹۱ میلیارد ریال است که به بانک های عامل معرفی و در مرحله اخذ تسهیلات هستند . در همین ارتباط نیز پنج شرکت حمل ونقل هوایی و هشت شرکت مسافری اتوبوس و مینی بوس رانی برون شهری نیز ثبت نام نموده اند.

  رئیس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی استان قم در پایان خاطرنشان ساخت: شرکت های حوزه حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی جهت دسترسی به آخرین اخبار و اطلاعیه ها می توانند از پرتال (کرونا و حمل و نقل) به نشانی http://mrud.ir/startup/transportatoncoronavirusi به صورت روزانه این پرتال را مورد پایش قرار دهند.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران