در حال بارگذاری ...
 • لغو بلیت مسافران پروازهای ترکیه برابر مقررات شرکت‌های هواپیمایی

  این تعویق مجوز پرواز به از ایران توسط ترکیه فقط در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوع کرونا بوده است و دلیل دیگری نداشته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سخنگوی سازمان هواپیمایی با اشاره به لغو مجوز پروازهای ترکیه ، گفت : لغو بلیت مسافران که پیش از این پیش‌فروش شده بود ، برابر مقررات شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌شود و مسافران نگران نباشند .

  رضا جعفرزاده اظهار داشت : در طول دوران شیوع کرونا و توقف پرواز کشورهای مختلف هر کشوری طبق وضعیت بهداشتی خود و کشور طرف مقابل نسبت به برقراری یا رفع محدودیت‌های پروازی تمهیدات مختلف و متفاوتی را اتخاذ می‌کنند . شب گذشته نیز کشور ترکیه به دلیل شیوع بیماری کرونا برقراری مجدد پروازها را به کشور خود برای برخی کشورها از جمله ایران به تعویق انداخته است .

  وی تأکید کرد : این تعویق مجوز پرواز به/ از ایران توسط ترکیه فقط در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوع کرونا بوده است و دلیل دیگری نداشته است . کشورها در اتخاذ تصمیمات خود برای باز کردن مرزها بسته به شرایط متفاوت عمل می‌کنند .

  جعفرزاده در پاسخ به این سوال که وضعیت بلیت‌های فروخته شده توسط شرکت‌های هواپیمایی در مسیر ترکیه چیست ،‌ گفت : ‌به هر حال این مجوزها لغو شده است و مسافران می‌توانند نسبت به کنسلی بلیت برابر مقررات شرکت‌های هواپیمایی اقدام کنند و نگرانی نداشته باشند .

  بنابر این گزارش ، شب گذشته بود که کشور ترکیه اعلام کرد : از ساعت صفر بامداد امروز مجوز پروازهای ایران و افغانستان به ترکیه فعلاً متوقف است در حالی که پیش از این مقرر شده بود از ۲۳ تیر ماه پروازها به این کشور با داشتن سه شرط «‌داشتن تابعیت کشور ترکیه» ، «دارا بودن اقامت دائم این کشور» و «داشتن ویزای کاری معتبر کشور ترکیه» انجام شود .
  مطالب مرتبط

  فاصله‌گذاری در قطار با تست کرونا حذف نمی‌شود

  فاصله‌گذاری در قطار با تست کرونا حذف نمی‌شود

  موضوع مهم این است که اطلاعات منشا که بارگذاری شده ، برخط و به لحظه نیست یعنی ممکن است که در این فاصله مسافری که تست کرونای وی منفی بوده یا دوران ۱۴ روزه بعد از تست مثبت را طی کرده ، دوباره آلوده و مبتلا به ویروس کرونا شده و ناقل باشد بنابراین باید محدودیت پذیرش مسافر در هر واگن ...

  |

  نظرات کاربران