در حال بارگذاری ...
 • لغو بلیت مسافران پروازهای ترکیه برابر مقررات شرکت‌های هواپیمایی

  این تعویق مجوز پرواز به از ایران توسط ترکیه فقط در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوع کرونا بوده است و دلیل دیگری نداشته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سخنگوی سازمان هواپیمایی با اشاره به لغو مجوز پروازهای ترکیه ، گفت : لغو بلیت مسافران که پیش از این پیش‌فروش شده بود ، برابر مقررات شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌شود و مسافران نگران نباشند .

  رضا جعفرزاده اظهار داشت : در طول دوران شیوع کرونا و توقف پرواز کشورهای مختلف هر کشوری طبق وضعیت بهداشتی خود و کشور طرف مقابل نسبت به برقراری یا رفع محدودیت‌های پروازی تمهیدات مختلف و متفاوتی را اتخاذ می‌کنند . شب گذشته نیز کشور ترکیه به دلیل شیوع بیماری کرونا برقراری مجدد پروازها را به کشور خود برای برخی کشورها از جمله ایران به تعویق انداخته است .

  وی تأکید کرد : این تعویق مجوز پرواز به/ از ایران توسط ترکیه فقط در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوع کرونا بوده است و دلیل دیگری نداشته است . کشورها در اتخاذ تصمیمات خود برای باز کردن مرزها بسته به شرایط متفاوت عمل می‌کنند .

  جعفرزاده در پاسخ به این سوال که وضعیت بلیت‌های فروخته شده توسط شرکت‌های هواپیمایی در مسیر ترکیه چیست ،‌ گفت : ‌به هر حال این مجوزها لغو شده است و مسافران می‌توانند نسبت به کنسلی بلیت برابر مقررات شرکت‌های هواپیمایی اقدام کنند و نگرانی نداشته باشند .

  بنابر این گزارش ، شب گذشته بود که کشور ترکیه اعلام کرد : از ساعت صفر بامداد امروز مجوز پروازهای ایران و افغانستان به ترکیه فعلاً متوقف است در حالی که پیش از این مقرر شده بود از ۲۳ تیر ماه پروازها به این کشور با داشتن سه شرط «‌داشتن تابعیت کشور ترکیه» ، «دارا بودن اقامت دائم این کشور» و «داشتن ویزای کاری معتبر کشور ترکیه» انجام شود .
  مطالب مرتبط

  از سرگیری پروازهای هفتگی شرکت هما به فرودگاه فرانکفورت از ۱۲ مهرماه

  از سرگیری پروازهای هفتگی شرکت هما به فرودگاه فرانکفورت از ۱۲ مهرماه

  هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" قبل از شیوع کرونا به سه فرودگاه مهم فرانکفورت ، هامبورگ و کلن پرواز داشت که با شیوع ویروس کرونا بسیاری از پروازهای "هما" به مقاصد اروپایی تعلیق شد و صرفاً پروازهایی یکسره برای بازگرداندن هموطنان مقیم انجام می‌شد . به دنبال پیگیری های صورت ...

  |

  نظرات کاربران