در حال بارگذاری ...
 • پروژه های تعریف شده قابل ملاحظه در حوزه راه روستایی استان خوزستان

  در خصوص اضافه تناژ کامیون های حامل بار معادن اداره کل صنعت ، معدن و تجارت باید به اقدامات خود در این زمینه بپردازد و علاوه بر این اداره کل ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و پلیس راه نیز اقدامات خود را در شورای معادن استان اعلام کنند تا درخصوص معدن دارانی که باسکول ندارند تصمیم گیری نهایی اتخاذ شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت : اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مناطق سیل زده را به کارگاه های راهسازی تبدیل کرد و هم در زمان سیل و هم پس از آن در حوزه راه روستایی پروژه ای خوبی از سوی این اداره کل تعریف شد .

  فاضل عبیات در دومین جلسه کمیسیون اجرایی آیین نامه مدیریت ایمنی و حمل و نقل و سوانح رانندگی استان که در استانداری خوزستان برگزار شد ، اظهار کرد : فرهنگ سازی ، حلقه مفقوده ایمنی راه ها در درون شهرها و راه های مواصلاتی بین شهرها و استان ها است که این حلقه مفقوده علت های مختلفی دارد و باید بسته ای از اقدامات قابل اجرا و انجام برای فرهنگ سازی آماده کرد .

  وی یکی از ظرفیت های آموزش در این حوزه را صدا و سیما عنوان کرد و با بیان اینکه آموزش از طرق صدا و سیما باید با جهت گیری و راهبرد همراه باشد تا نتیجه مطلوب حاصل شود ، افزود : استان خوزستان از حدود ۶ هزار نفر شورایار روستا و بیش از ۲ هزار و ۹۲۵ نفر دهیار بهره مند است و دهیاران و شورایاران یکی دیگر از ظرفیت ها برای آموزش و فرهنگ سازی در خصوص رانندگی ایمن هستند .

  معاون عمرانی استانداری خوزستان اذعان کرد : با توجه به سیل سال گذشته ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان مناطق سیل زده را به کارگاه های راهسازی تبدیل کرد و  هم در زمان سیل و هم پس از آن در حوزه راه روستایی پروژه ای خوبی از سوی این اداره کل تعریف شد اما تا زمانی که معاونت راه روستایی اداره کل راه و شهرسازی تکلیف پروژه ها را نهایی نکند ، شاهد به اتمام رسیدن پروژه ها نخواهیم بود از این رو پیشنهاد می شود این موضوع در کمیسیون ایمنی راه استان مطرح شود .

  عبیات ادامه داد : در خصوص اضافه تناژ کامیون های حامل بار معادن اداره کل صنعت ، معدن و تجارت باید به اقدامات خود در این زمینه بپردازد و علاوه بر این اداره کل ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و پلیس راه نیز اقدامات خود را در شورای معادن استان اعلام کنند تا درخصوص معدن دارانی که باسکول ندارند تصمیم گیری نهایی اتخاذ شود .
  مطالب مرتبط

  راه روستایی ایمن ، عامل موثر در کاهش مهاجرت روستاییان

  راه روستایی ایمن ، عامل موثر در کاهش مهاجرت روستاییان

  مازندران با توجه به نوع اقلیم و شرایط توپوگرافی و به تبع تنوع فرآورده‌های کشاورزی ، مسئله راه‌های مناسب روستایی به منظور حمل ونقل هرچه سریع‌تر ، آسان‌تر و در عین حال ارزان‌ترین فرآورده‌ها به بازار مصرف یکی از اصلی ترین دغدغه‌های ذهنی مسئولان استان و این اداره کل است .

  |

  اجرای عملیات آسفالت راه روستایی پیر یادگار شهرستان چایپاره در قالب طرح ملی ابرار

  اجرای عملیات آسفالت راه روستایی پیر یادگار شهرستان چایپاره در قالب طرح ملی ابرار

  ساماندهی سه راهی چورس که جزو برنامه‌های حذف نقطه حادثه خیز بوده و نیز حذف نقطه حادثه خیز در کیلومتر ۱۷ محور چایپاره - خوی و نقطه‌ای دیگر در محور چایپاره - حمزیان بطول ششصد متر از جمله این برنامه‌ها است .

  |

  انجام عملیات آسفالت راه ۱۱ روستای شهرستان خلخال طی سال جاری

  انجام عملیات آسفالت راه ۱۱ روستای شهرستان خلخال طی سال جاری

  امسال در جاده‌های خلخال به اسالم ، خلخال به کوثر ، خلخال به کلور و خلخال به هشتجین پروژه روکش آسفالت اجرا می‌شود و در مجموع اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال برای حذف نقاط حادثه‌خیز ، ارتقای ایمنی راه‌ها و نگهداری مستمر جاده‌ها اختصاص یافته است .

  |

  نظرات کاربران