در حال بارگذاری ...
 • افزایش تدریجی پروازهای شرکت های هواپیمایی خارجی به کشور

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری ضمن اعلام ایمنی و امنیت فرودگاه‌ها و فضای عبوری ایران ، گفت : مذاکراتی با EASA (آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا) و برخی کشورهای اروپایی برای رفع نگرانی و دادن اطمینان در خصوص فضای ایران صورت گرفته است .

  یک روز بعد از تمدید نوتام (هشدار) اتحادیه اروپا به خطوط هوایی در مورد عبور از آسمان ایران ، سازمان هواپیمایی کشوری از امنیت پروازها بر فراز آسمان ایران تاکید کرد .

  آژانس ایمنی هوانوردی اروپا روز گذشته ، با تمدید متن نوتامِ سال گذشته آورد : «هواپیماهای مسافربری که از آسمان ایران عبور می کنند با خطر شلیک پدافند هوایی این کشور به دلیل «سوءشناسایی» روبرو هستند و به دلیل وضعیت خطرناک امنیتی و هماهنگی ضعیف میان بخش عملیات نظامی و هوانوردی غیرنظامی ، خطر سوءشناسایی هواپیماهای غیرنظامی وجود دارد.»

  آغاز مجدد و افزایش تدریجی پروازهای خارجی

  روز جمعه - ٢٧ تیر معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از شروع مجدد و افزایش تدریجی پروازهای شرکت های هواپیمایی خارجی به کشور خبر داد .

  مرتضی دهقان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تدوین ، ابلاغ و اجرای پروتکل های بهداشتی در حوزه هوایی ، گفت : نظارت و بازرسی های مستمری بر رفتار فرودگاه ها و ایرلاین ها صورت می گیرد .

  وی در خصوص تمدید نوتام شماره CIZB-۲۰۲۰-۰۱R۱ با موضوع فضای ایران توسط آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا EASA در روزهای اخیر اظهار داشت : این نوتام تمدیدکننده نوتام قبلی EASA برای فضای ایران بوده و تغییری در متن و توصیه نوتام صورت نگرفته و صرفا تا تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ تمدید شده است .

  دهقان افزود : برپایه متن این نوتام که دقیقا مشابه نوتام قبلیست ؛ به شرکت های هواپیمایی توصیه می شود برای پرواز زیر ارتفاع ۲۵۰۰۰ پا در فضای ایران بر اساس ارزیابی ریسک خود اقدام کنند .

  معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمائی کشوری با بیان اینکه مذاکراتی با EASA و برخی کشورهای اروپایی برای رفع نگرانی و دادن اطمینان در خصوص فضای ایران صورت گرفته است ، افزود : بازگشت مجدد ایرلاین های بین المللی به کشور پس از بحران ناشی از کرونا نشانه اقدامات مثبت و ایمنی و امنیت فرودگاه ها و فضای ایران است .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران