در حال بارگذاری ...
 • تحول در ارتباط شهرستان های شمال و جنوب استان ایلام با احداث محور ارتباطی سیروان - بدره

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام در بازدید از مراحل پایانی طرح راهسازی سیروان – بدره ( قاضی خان - بدره) گفت : با بهره برداری از این مسیر ارتباطی فاصله شهرستان های سیروان و بدره ۸۵ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود .

  مدیرکل این دستگاه اجرایی در بازدید از این طرح که فرمانده پلیس راه استان و فرماندار شهرستان بدره نیز حضور داشتند  گفت : احداث راه ارتباطی سیروان – بدره یکی از پروژه های مهم استان است و به لحاظ اهمیت یکی از مسیرهای ضروری استان بوده زیرا  علاوه بر این که مسیر ارتباطی دو شهرستان سیروان و بدره را ۸۵ کیلومتر کوتاهتر می کند ، در افق دورتر با تکمیل راه سازی بین چرداول به سیروان (سرتنگ - هلسم) تبدیل به محور دوم ارتباط استان‌های کرمانشاه به جنوب استان ایلام و استان خوزستان میشود .

  وی در مورد آخرین وضعیت احداث این محور گفت : طول کل محور ۱۳ کیلومتر است که ۶ کیلومتر آن از سمت شهرستان سیروان قبلاً تکمیل شده است و حجم عملیات راهسازی در ۷ کیلومتر بعدی با توجه به وضعیت کوهستانی و رودخانه بزرگی که در مسیر قرار دارد بسیار زیاد بود که برای اجرای آن یک تونل به طول ۲۰۰ متر حفاری و تکمیل شد ، پل بزرگ جابر در این مسیر با ۸ دهنه ۲۰ متری به پایان رسیده , حدود ۲۰ پل دیگر در مسیر احداث ، عملیات روسازی مسیر در حال انجام  بوده و هم اکنون پیمانکار مشغول آسفالت محور است .

  کاظمی با اشاره به هزینه اعتبار ۵۰ میلیاردی ( از ابتدا تا کنون) برای این طرح گفت : شمارش معکوس برای بهره برداری از این پروژه آغاز شده است.




  مطالب مرتبط

  اجرای پروژه چهارخطه بیله سوار - گرمی در محدوده شهرستان بیله سوار

  اجرای پروژه چهارخطه بیله سوار - گرمی در محدوده شهرستان بیله سوار

  هم اکنون خاکبرداری قطعه بلامعارض از سه راه خروسلو به طرف روستای جهانخانملو توسط پیمانکار در حال اجراست و از دستگاه های اجرایی که تاسیسات معارض واقع در سایر قطعات مسیر پروژه دارند می خواهیم تا جهت تسریع درعملیات اجرایی پروژه با همکاری نسبت به رفع آن اقدام کنند.

  |

  نظرات کاربران