در حال بارگذاری ...
 • چابک سازی و هوشمندسازی فرآیندهای خرید تجهیزات هوانوردی و فرودگاهی

  به نظر می رسد ، در دوران پساکرونا با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا سبک زندگی تمام مردم دنیا را تحت تاثیر قرار داده صنعت هوانوردی نیز با این تاثیرها راهکارهای جدیدی را برای حل چالش های پیش رو در این دوران خواهد داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست اداره کل تدارکات و تامین تجهیزات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از برنامه ریزی برای صرفه جویی و هدفمند کردن خریدهای ضروری و پروژه ها با اولویت بندی نیازها خبر داد .

  مجتبی رنجبر عنوان کرد : اداره کل تدارکات و تامین تجهیزات به عنوان موتور محرک تامین تجهیزات حوزه هوانوردی و فرودگاهی از زمان درخواست کالا تا تحویل آن با تمام اداره های کل ستادی و فرودگاهی در ارتباط و همکاری تنگاتنگ است .

  رنجبر با بیان اینکه از زمان ظهور عرصه دیجیتال در سازمان های بزرگ و نفوذ آن به زندگی مردم و کسب و کارها ، فرایندهای خرید و تامین تجهیزات و خدمات دستخوش تحولات شگرفی شده است ، گفت : با ایجاد این تغییرات ، فروشگاه ها و درگاه های اینترنتی و اپلیکیشن های متعددی پا به عرصه این حوزه نهاده و شرکت های بزرگی نظیر آمازون ، علی بابا ، المارت و غیره پدید آمده اند و این روند در کشور ما نیز در حال رشد و توسعه است .

  وی در خصوص برنامه های در دست اقدام اداره کل تدارکات و تامین تجهیزات عنوان کرد : با دستور و راهنمایی های مدیرعامل شرکت و نیز معاون توسعه مدیریت و منابع اقدامات متعددی در راستای صرفه جویی و هدفمند کردن با اولویت بندی در خریدهای ضروری و پروژه ها انجام شده است .

  رنجبر افزود : از ابتدای سال جاری در راستای چابک سازی و هوشمندسازی فرایندها اقداماتی از جمله بازنگری فرآیند خرید کالا/ خدمات و تغییر در فرم های الکترونیکی درخواست کالا/ خدمات ، استانداردسازی قراردادها ، بازنگری و تغییر در فرایند انبار و توزیع کالاها ، بررسی ارتباط بین بانک های اطلاعاتی موجود در شرکت (مرتبط با فرایندهای بودجه ریزی ، مالی و تدارکات بوده) و تشکیل جلسه های کارشناسی مستمر با اداره های مربوط جهت اصلاح فرایندها انجام شده است .

  وی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا به عنوان یک پاندمیک جهانی شناخته شده تاثیرهای مخربی در صنعت هوانوردی دنیا گذاشته است ، گفت : صنعت هوانوردی کشور ما نیز از این آثار منفی مستثنی نبوده و دچار کاهش درآمدها و به تبع آن کاهش درخواست ها جهت خریدهای جدید بوده ایم. ضمن اینکه نوسانات ارزی نیز تاثیر عمده ای در عدم تمایل برخی شرکت ها در ارایه کالاهای خود داشته است .

  رنجبر به اقدامات اداره کل تدارکات و تامین تجهیزات در راستای مقابله با کرونا ویروس اشاره کرد و افزود : در این راستا می توان به خرید و نصب دوربین های حرارتی ساخت داخل کشور جهت سنجش برخط دمای بدن مسافران و شناسایی افراد با تب بالا در فرودگاه های بزرگ و تهیه و توزیع مواد ضدعفونی کننده و تجهیزاتی از جمله ماسک ، دستکش و دستگاه های ضدعفونی کننده اتوماتیک دست اشاره کرد .

  وی همچنین گفت : به نظر می رسد ، در دوران پساکرونا با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا سبک زندگی تمام مردم دنیا را تحت تاثیر قرار داده صنعت هوانوردی نیز با این تاثیرها راهکارهای جدیدی را برای حل چالش های پیش رو در این دوران خواهد داشت . استفاده از تجهیزات از راه دور و مدیریت در سفرها، هوشمندسازی ارتباطات ، برگزاری جلسه ها به صورت ویدیوکنفرانس از جمله راهکارهای موثر خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  برگزاری تمرین محدود طرح اضطراری فرودگاه مشهد

  برگزاری تمرین محدود طرح اضطراری فرودگاه مشهد

  این عملیات به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور ارزیاب اعزامی از دفتر مقررات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد .

  |

  انجام TRA آتش نشانی فرودگاهی برای اولین بار در خاورمیانه

  انجام TRA آتش نشانی فرودگاهی برای اولین بار در خاورمیانه

  در یک سال اخیر در حوزه آموزش به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا و ماهیت آموزش های تخصصی و عملیاتی این اداره کل ، امکان برگزاری بسیاری از دوره ها وجود نداشت، بنابراین ضمن برگزاری محدود برخی دوره های تئوری ، تلاش ها در دو بخش شامل تمرین های فصلی و آماده سازی زیرساخت ها ...

  |

  نظرات کاربران