در حال بارگذاری ...
 • گسترش همکاری های علمی و فنی بین شرکت راه آهن و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه‌آهن گفت : با بهره‌برداری از مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن و امضای تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، شاهد توسعه تعاملات علمی و فنی بین دو طرف خواهیم بود .

  سعید رسولی در مراسم افتتاح مرکز جهادی پیشرفت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، تاکید کرد : با امضای این تفاهم نامه همکاری های طرفین در حوزه خطوط ، ناوگان ، ایستگاه ها و ارائه خدمات مطلوب به مسافران ، توسعه صنعت حمل و نقل ریلی با تکیه به توانمندی‌های داخلی و ظرفیت‌های دانشگاهی شتاب بیشتری خواهد گرفت .

  همزمان با امضای این تفاهم نامه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سورنا ستاری معاون علمی ‌و فناوری رییس‌ جمهور ، " مرکز جهادی پیشرفت راه آهن جمهوری اسلامی ایران " نیز به بهره برداری رسید .

  به منظور اجرای بندهای۲۴ و ۲۵ سیاست‌های کلی برنامه ششم ابلاغی مقام معظم رهبری در راستای توسعه حمل ونقل ریلی ، تفاهم نامه همکاری های مشترک در زمینه هوشمند سازی و دیجیتالی کردن شبکه ریلی با استفاده از توانمندی شرکت های دانش بنیان، بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران ومعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید .

  همکاری در ارتقا فناوری‌های تولید زیرساخت و ناوگان جدید و نوسازی آنها و شبکه سازی شرکت های دانش بنیان با توانمندی های داخلی برای تکمیل زنجیره تامین فناوری در صنعت حمل و نقل ریلی و اقتصاد دانش بنیان ریلی و همکاری در تدوین سند توسعه فناوری های راهبردی حمل و نقل ریلی و ارتقا سطح مهارت های نیروی انسانی در این بخش از دیگر برنامه های همکاریهای شرکت راه آهن و مرکز توسعه فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، در این تفاهم نامه خواهد بود .

  دو طرف در این تفاهم نامه موافقت کردند که در زمینه برقی سازی شبکه و ناوگان ریلی ، ایجاد سامانه پایش مخاطرات طبیعی در شبکه و راه اندازی مرکز تست در صنعت ریلی وهمچنین استانداردسازی وصدورگواهینامه های مورد نیاز همکاری کنند .
  مطالب مرتبط

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  در خصوص موضوع مالی پروژه مقرر شد تا تمهیدات لازم برای تسهیل در مراودات مالی و همچنین فعال‌سازی مابقی LC نیز انجام شود . سرمایه‌گذار چینی این پروژه نیز اعلام کرد با تمام قدرت روند اجرای پروژه را سرعت می‌دهد و مشکلات موجود را برطرف خواهد کرد .

  |

  رونمایی از نخستین موتور ملی دوگانه‌سوز لکوموتیو در شرکت دیزل سنگین ایران

  رونمایی از نخستین موتور ملی دوگانه‌سوز لکوموتیو در شرکت دیزل سنگین ایران

  موفق شدیم با بسته‌های حمایتی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی فرصت‌هایی را برای سرمایه گذاری اقتصادی در شبکه و ناوگان ریلی فراهم کنیم . این اقدام باعث تقاضاهای متعدد بخش غیردولتی برای سرمایه گذاری شد که بخشی در حال انجام و بخشی در حال انعقاد تفاهم نامه و قرارداد است ضمن این که ...

  |

  بارگیری روزانه ۱۵۰ دستگاه واگن‌ کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره)

  بارگیری روزانه ۱۵۰ دستگاه واگن‌ کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره)

  بندر شهید رجایی هم تعاملات خوبی با شرکت راه‌آهن برقرار شد ، هم برای افزایش سهم ریل در جابه‌جایی بار بنادر و هم برای آنکه رویه‌های جدید برقرار شود . همچنین در بخش ریل و سوزن ، در بندر شهید رجایی بهسازی و نوسازی تجهیزات به صورت متناوب و طبق زمان‌بندی انجام می‌شود .

  |

  نظرات کاربران