در حال بارگذاری ...
 • گسترش همکاری های علمی و فنی بین شرکت راه آهن و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه‌آهن گفت : با بهره‌برداری از مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن و امضای تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، شاهد توسعه تعاملات علمی و فنی بین دو طرف خواهیم بود .

  سعید رسولی در مراسم افتتاح مرکز جهادی پیشرفت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، تاکید کرد : با امضای این تفاهم نامه همکاری های طرفین در حوزه خطوط ، ناوگان ، ایستگاه ها و ارائه خدمات مطلوب به مسافران ، توسعه صنعت حمل و نقل ریلی با تکیه به توانمندی‌های داخلی و ظرفیت‌های دانشگاهی شتاب بیشتری خواهد گرفت .

  همزمان با امضای این تفاهم نامه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سورنا ستاری معاون علمی ‌و فناوری رییس‌ جمهور ، " مرکز جهادی پیشرفت راه آهن جمهوری اسلامی ایران " نیز به بهره برداری رسید .

  به منظور اجرای بندهای۲۴ و ۲۵ سیاست‌های کلی برنامه ششم ابلاغی مقام معظم رهبری در راستای توسعه حمل ونقل ریلی ، تفاهم نامه همکاری های مشترک در زمینه هوشمند سازی و دیجیتالی کردن شبکه ریلی با استفاده از توانمندی شرکت های دانش بنیان، بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران ومعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید .

  همکاری در ارتقا فناوری‌های تولید زیرساخت و ناوگان جدید و نوسازی آنها و شبکه سازی شرکت های دانش بنیان با توانمندی های داخلی برای تکمیل زنجیره تامین فناوری در صنعت حمل و نقل ریلی و اقتصاد دانش بنیان ریلی و همکاری در تدوین سند توسعه فناوری های راهبردی حمل و نقل ریلی و ارتقا سطح مهارت های نیروی انسانی در این بخش از دیگر برنامه های همکاریهای شرکت راه آهن و مرکز توسعه فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، در این تفاهم نامه خواهد بود .

  دو طرف در این تفاهم نامه موافقت کردند که در زمینه برقی سازی شبکه و ناوگان ریلی ، ایجاد سامانه پایش مخاطرات طبیعی در شبکه و راه اندازی مرکز تست در صنعت ریلی وهمچنین استانداردسازی وصدورگواهینامه های مورد نیاز همکاری کنند .
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از ۵۰ دستگاه ناوگان ریلی نشان از رونق کار و تلاش در صنعت ریلی کشور

  بهره برداری از ۵۰ دستگاه ناوگان ریلی نشان از رونق کار و تلاش در صنعت ریلی کشور

  در سالی که توسط مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شده و با بهره برداری از این ۲۵۹ دستگاه ناوگان ریلی در چهار ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در مجموع تولید ناوگان ریلی در کشور ۴۸ درصد رشد داشته است .

  |

  عملیات بازسازی کامل ۲۷۰ واگن مسافری در دستور کار شرکت راه آهن

  عملیات بازسازی کامل ۲۷۰ واگن مسافری در دستور کار شرکت راه آهن

  مزیت بزرگ این اقدام ارزشمند جهادی در بازسازی واگن‌های مسافری این است که بدون اینکه تعداد صندلی های موجود در ناوگان ریلی کاهش یابد راه آهن می تواند همچنان به خدمات مطلوب خود به مسافران اقدام و شاهد رونق کار و اشتغالزایی در کارخانجات داخلی باشیم .

  |

  نظرات کاربران