در حال بارگذاری ...
 • گسترش همکاری های علمی و فنی بین شرکت راه آهن و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه‌آهن گفت : با بهره‌برداری از مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن و امضای تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، شاهد توسعه تعاملات علمی و فنی بین دو طرف خواهیم بود .

  سعید رسولی در مراسم افتتاح مرکز جهادی پیشرفت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، تاکید کرد : با امضای این تفاهم نامه همکاری های طرفین در حوزه خطوط ، ناوگان ، ایستگاه ها و ارائه خدمات مطلوب به مسافران ، توسعه صنعت حمل و نقل ریلی با تکیه به توانمندی‌های داخلی و ظرفیت‌های دانشگاهی شتاب بیشتری خواهد گرفت .

  همزمان با امضای این تفاهم نامه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سورنا ستاری معاون علمی ‌و فناوری رییس‌ جمهور ، " مرکز جهادی پیشرفت راه آهن جمهوری اسلامی ایران " نیز به بهره برداری رسید .

  به منظور اجرای بندهای۲۴ و ۲۵ سیاست‌های کلی برنامه ششم ابلاغی مقام معظم رهبری در راستای توسعه حمل ونقل ریلی ، تفاهم نامه همکاری های مشترک در زمینه هوشمند سازی و دیجیتالی کردن شبکه ریلی با استفاده از توانمندی شرکت های دانش بنیان، بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران ومعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید .

  همکاری در ارتقا فناوری‌های تولید زیرساخت و ناوگان جدید و نوسازی آنها و شبکه سازی شرکت های دانش بنیان با توانمندی های داخلی برای تکمیل زنجیره تامین فناوری در صنعت حمل و نقل ریلی و اقتصاد دانش بنیان ریلی و همکاری در تدوین سند توسعه فناوری های راهبردی حمل و نقل ریلی و ارتقا سطح مهارت های نیروی انسانی در این بخش از دیگر برنامه های همکاریهای شرکت راه آهن و مرکز توسعه فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، در این تفاهم نامه خواهد بود .

  دو طرف در این تفاهم نامه موافقت کردند که در زمینه برقی سازی شبکه و ناوگان ریلی ، ایجاد سامانه پایش مخاطرات طبیعی در شبکه و راه اندازی مرکز تست در صنعت ریلی وهمچنین استانداردسازی وصدورگواهینامه های مورد نیاز همکاری کنند .
  مطالب مرتبط

  راه اندازی سه شنبه های ریلی خاورمیانه با همکاری کشورهای منطقه

  راه اندازی سه شنبه های ریلی خاورمیانه با همکاری کشورهای منطقه

  در مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن مسائل مهم را مشخص کرده ایم و امروز ۳۰ مسئله در دستور کار ما است و برای آنها کارگروه تخصصی تشکیل شده است ، در زمان کوتاه با هزینه کم و با نتایج ارزنده و کاربردی مشکلات رفع می شود .

  |

  حمایت شرکت فرودگاه ها از خوداتکایی شبکه فرودگاهی و پروازی

  حمایت شرکت فرودگاه ها از خوداتکایی شبکه فرودگاهی و پروازی

  سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به عنوان دو نهاد اصلی حاکمیتی و زیرساختی صنعت هوانوردی کشور ، جهش تولید مد نظر مقام معظم رهبری را با رفع موانع تولید ، هدف گذاری و فرصت های جدید تولد و تبلور در عرصه هوانوردی را پیش کش مناطق کشور همچون استان خراسان ...

  |

  افتتاح رسمی مرکز جهادی پیشرفت اداره کل راه آهن تهران

  افتتاح رسمی مرکز جهادی پیشرفت اداره کل راه آهن تهران

  مجموعه مدیریت راه آهن بایستی با برنامه‌ریزی صحیح و دقت به سرمایه های انسانی فضای رشد بیشتری برای همکاران فراهم کند و امید می رود که امروز ، افتتاح مرکز جهادی پیشرفت اداره کل راه آهن تهران ، نقطه آغازی برای تحولات بیشتر در مجموعه این اداره کل باشد .

  |

  برگزاری نخستین رویداد تخصصی راهداری

  برگزاری نخستین رویداد تخصصی راهداری

  بر اساس بررسی‌ها و مطالعات انجام‌شده ، دیگر امکان نگهداری از شبکه جاده‌ای کشور با استفاده از روش‌های سنتی امکان‌پذیر نیست و نیازمند روش‌های نوین با بهره‌مندی از ظرفیت‌های مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی و پژوهشی است .

  |

  نظرات کاربران