در حال بارگذاری ...
 • امضا تفاهمنامه همکاری مشترک میان شرکت راه آهن و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  این تفاهم نامه توسط سعید رسولی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران واسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روز سه شنبه در شرکت راه آهن امضا شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، بعد از ظهر امروز شرکت راه آهن و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور همکاری‌های مشترک تفاهم نامه‌ای امضا کردند .

  این تفاهمنامه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سورنا ستاری معاون علمی ‌و فناوری رییس‌ جمهور ، به منظور اجرای بندهای ۲۴ و ۲۵ سیاست‌های کلی برنامه ششم ابلاغی مقام معظم رهبری ، برای توسعه حمل ونقل ریلی تفاهم نامه همکاری های مشترک در زمینه هوشمندسازی و دیجیتالی کردن شبکه ریلی با استفاده از توانمندیهای شرکت های دانش بنیان ، بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید . این تفاهم نامه توسط "سعید رسولی" مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و"اسماعیل قادری فر" رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روز سه شنبه در شرکت راه آهن امضا شد .

  همزمان با امضای این تفاهم نامه مرکز جهادی پیشرفت راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز به بهره برداری رسید . همکاری در توسعه زیست بوم نوآوری در حوزه حمل و نقل ریلی با به ‌کارگیری حداکثر ظرفیت ها و توانمندی های داخلی با استفاده از نوآوری‌ها و فناوری های هوشمند در حوزه ریلی کشور ، از مهمترین محورهای اجرای این تفاهم نامه بین دو طرف است .

  همچنین همکاری در هوشمندسازی و دیجیتالی کردن شبکه ریلی همراه با مدیریت ترافیک ایمنی و توسعه ، نگهداری زیرساخت ها و ناوگان با بهره گیری از فناوریهای نوین و استارتاپ ها به منظور ارتقا بهره وری در حمل و نقل ریلی کشور از دیگر زمینه های همکاری بین دو طرف دراین تفاهم نامه است .

  همکاری در ارتقای فناوری‌های تولید زیرساخت و ناوگان جدید و نوسازی آن ها و شبکه سازی شرکت های دانش بنیان با توانمندی های داخلی برای تکمیل زنجیره تامین فناوری در صنعت حمل و نقل ریلی و اقتصاد دانش بنیان ریلی و همکاری در تدوین سند توسعه فناوری های راهبردی حمل و نقل ریلی و ارتقا سطح مهارت های نیروی انسانی در این بخش از دیگر برنامه های همکاری های شرکت راه آهن و مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این تفاهم نامه خواهد بود .

  دو طرف در این تفاهم نامه موافقت کردند که در زمینه برقی سازی شبکه و ناوگان ریلی ، ایجاد سامانه پایش مخاطرات طبیعی در شبکه و راه اندازی مرکز تست در صنعت ریلی و همچنین استانداردسازی و صدور گواهینامه های مورد نیاز همکاری کنند .

  طرفین موافقت کردند در راستای اجرایی شدن این تفام نامه یک کارگروه مشترک همکاری جهت برنامه ریزی و اجرای طرح های مورد نظر و یک کارگروه فنی تشکیل شود .
  مطالب مرتبط

  پیشنهاد ایران به افغانستان برای اتصال خط آهن خواف - هرات به مزارشریف

  پیشنهاد ایران به افغانستان برای اتصال خط آهن خواف - هرات به مزارشریف

  در کنار حضور فراگیران افغانستانی امیدواریم تجار و فعالان اقتصادی استفاده از خط موجود و مسیر ترانزیتی موجود (خواف - هرات) را هرچه سریع تر در دستور کار قرار دهند تا این سرمایه‌گذاری به خوبی بهره برداری شود .

  |

  راه اندازی سه شنبه های ریلی خاورمیانه با همکاری کشورهای منطقه

  راه اندازی سه شنبه های ریلی خاورمیانه با همکاری کشورهای منطقه

  در مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن مسائل مهم را مشخص کرده ایم و امروز ۳۰ مسئله در دستور کار ما است و برای آنها کارگروه تخصصی تشکیل شده است ، در زمان کوتاه با هزینه کم و با نتایج ارزنده و کاربردی مشکلات رفع می شود .

  |

  حمایت شرکت فرودگاه ها از خوداتکایی شبکه فرودگاهی و پروازی

  حمایت شرکت فرودگاه ها از خوداتکایی شبکه فرودگاهی و پروازی

  سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به عنوان دو نهاد اصلی حاکمیتی و زیرساختی صنعت هوانوردی کشور ، جهش تولید مد نظر مقام معظم رهبری را با رفع موانع تولید ، هدف گذاری و فرصت های جدید تولد و تبلور در عرصه هوانوردی را پیش کش مناطق کشور همچون استان خراسان ...

  |

  لزوم سرعت‌بخشی به احداث قطار حومه‌ای غرب استان تهران

  لزوم سرعت‌بخشی به احداث قطار حومه‌ای غرب استان تهران

  طرح مطالعات اولیه قطار حومه ای تهران ، قدس ، شهریار ، اندیشه و ملارد جهت اخذ سرمایه گذار ارائه شده است . این طرح شامل ۱۸ کیلومتر خط جدید و ۲۳ کیلومتر خط موجود تا ایستگاه ملکی و در مجموع به طول ۴۱ کیلومتر است که فرمانداری ها و شهرداری های این مسیر آمادگی برای همکاری لازم جهت ...

  |

  نظرات کاربران