در حال بارگذاری ...
 • تشریح آخرین وضعیت تسهیلات حمایتی دولت به شرکت‌های حوزه حمل و نقل

  تاکنون ۱۲۵ هزار و ۴۹۴ پرونده در حوزه دستگاه اجرایی وزارت راه و شهرسازی ثبت و به بانک ارسال شده است که حدود ۱۲۵ هزار مورد از آن‌ها مربوط به رانندگان و مابقی پرونده‌ها مربوط‌به شرکت‌های حمل و نقلی است

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر ارزیابی‌‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری حمل‌‌و‌‌‌‌‌نقل وزارت راه و شهرسازی از ارسال پرونده بالغ بر ۱۲۵ هزار متقاضی فعال در حوزه حمل و نقل به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات حمایتی خبر داد .

  محسن صادقی در توضیح آخرین وضعیت تسهیلات حمایتی دولت به شرکت‌های حوزه حمل و نقل گفت : از مجموع پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات درنظر گرفته‌شده برای شرکت‌های بزرگ خسارت دیده از شیوع ویروس کرونا ، حدود دو هزار و۵۵۰ میلیارد تومان مربوط به شرکت‌های حوزه هوایی و ۹۵۰ میلیارد تومان مربوط به شرکت‌های حوزه ریلی است .

  او افزود : با تلاش‌های انجام‌شده در روزهای اخیر و تعامل مناسب با وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و بانک مرکزی ، حدود دو هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان از پرونده‌های حوزه هوایی و ۷۰۰ میلیارد تومان از پرونده‌های حوزه ریلی به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات کرونا ارسال شده است و امیدواریم طی روزهای آتی ، شاهد پرداخت تسهیلات به این شرکت‌ها باشیم .

  مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری معاونت حمل و نقل بیان کرد : در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای به‌‌‌شدت آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا و ارائه تسهیلات مربوطه ۱۴ رسته در نظر گرفته شده است که رسته سوم مربوط به حمل و نقل عمومی مسافر برون‌‌شهری اعم از هوایی ، جاده‌‌ای ، ریلی و دریایی است که مجموعا برای این ۱۴ رسته، ظرفیت حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان اختصاص داده شده است و سهمی از آن به حوزه حمل و نقل کشور تعلق می‌گیرد .

  صادقی بیان کرد : تاکنون ۱۲۵ هزار و ۴۹۴ پرونده در حوزه دستگاه اجرایی وزارت راه و شهرسازی ثبت و به بانک ارسال شده است که حدود ۱۲۵ هزار مورد از آن‌ها مربوط به رانندگان و مابقی پرونده‌ها مربوط‌به شرکت‌های حمل و نقلی است .

  تاکنون از حدود سه هزار میلیارد تومان تسهیلات درخواستی ثبت‌‌‌شده در سامانه کارا ، حدود ۱۵ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است ، از متقاضیان واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونا خواست ، با توجه به محدودیت‌های زمانی ، هرچه سریع‌تر نسبت به ثبت‌نام در این سامانه اقدام نمایند .
  مطالب مرتبط

  پیش بینی توقف پروژه های توسعه ای فرودگاه مهرآباد در کمبود نقدینگی

  پیش بینی توقف پروژه های توسعه ای فرودگاه مهرآباد در کمبود نقدینگی

  فرودگاه ها به دلیل ماهیت عملکردی خود ، همچنین ارائه خدمات در سطح استانداردهای مشخص شده از سوی ایکائو و دیگر سازمان ها و ارگان های بین المللی فعال در حوزه هوانوردی و سازمان هواپیمایی کشوری ، جدای از هزینه های جاری مربوط به حقوق پرسنل خود یا هزینه های مربوط به مصرف انرژی ، ملزم ...

  |

  نظرات کاربران