در حال بارگذاری ...
 • آپرین یکی از حلقه های مهم و اساسی در طرح جامع لجستیک

  با توسعه زیرساخت‌ها و اتصال ریل به مراکز بار و تشکیل لجستیک شرایطی پیش خواهد آمد که در واقع ما بتوانیم بگوییم که طبق برنامه حرکت کرده‌ایم . بدون شک لجستیک قدرتمند کمک خواهد کرد که ایران بتواند سهم بزرگی در اقتصاد منطقه و جهان داشته باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر راه و شهرسازی گفت : اقتصادی شدن مردم در کشور نیازمند سیاستگذاری و تصمیم گیری های سهل و آسان دارد تا اعتماد بخش خصوصی به بهترین شکل جلب شود .

  محمد اسلامی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری راه آهن با شرکت تایدواتر خاورمیانه درباره توسعه حمل و نقل ریلی غلات از بنادر به مرکز لجستیک آپرین با تاکید بر اینکه در طرح جامع لجستیک سهم راه آهن مشخص بوده و یکی از حلقه های مهم و اساسی در این مسیر آپرین است ، اظهار داشت : نکته حائز اهمیت در این زمینه مردمی شدن اقتصاد کشور برای ماندگاری بیش از پیش است که این اتفاق نیاز به سیاستگذاری و تصمیم گیری سهل و آسان روان دارد که اعتماد بخش خصوصی جلب شود .

  وی افزود : در این زمینه با عملکرد صحیح و با جهت گیری های منطبق با اهداف و سیاست ها ، باید سرمایه گذاری ها را توسعه دهیم که امروز با امضای این تفاهمنامه یک اراده ۲هزار میلیاردی بخش غیردولتی را شاهد هستیم که با ۴۲ هزار سهامدار تأثیر مستقیم بر زندگی مردم خواهد داشت .

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای رشد اقتصادی باید سرمایه‌ها در مسیر مولد و تولید و کارآفرینی فعال شود ، گفت : با این قرارداد توسعه حمل و نقل به شکل درب تا درب خواهد بود که به این طریق محصولات غذایی بدون دخالت دست و نیروی انسانی تخلیه و بارگیری جا به جا خواهد شد .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در این حوزه باید ریل به مراکز تولید وصل باشد ، تصریح کرد : در سال ۹۸ ، ۵۶۰ میلیون تن بار توسط حمل و نقل جاده‌ای و ۴۷ میلیون تن توسط حمل و نقل ریلی جابجا شد . تخلیه و بارگیری در بنادر از ۱۴۷ میلیون تن در سال ۹۷ به ۱۷۲ میلیون تن در سال ۹۸ رسید و با رشد ۱۶ درصدی ضرورت دارد مراکز بار به ریل متصل شود . ۱۴ هزار کیلومتر خط ریلی اصلی و فرعی داریم و ۱۴ هزار کیلومتر خط ریلی در دست ساخت و مطالعه است که پیش بینی می‌شود در ۵ سال آینده بتوانیم به رقم ۲۸ هزار کیلومتر خط ریلی دست یابیم .

  وزیر راه و شهرسازی گفت : با توسعه زیرساخت‌ها و اتصال ریل به مراکز بار و تشکیل لجستیک شرایطی پیش خواهد آمد که در واقع ما بتوانیم بگوییم که طبق برنامه حرکت کرده‌ایم . بدون شک لجستیک قدرتمند کمک خواهد کرد که ایران بتواند سهم بزرگی در اقتصاد منطقه و جهان داشته باشد .
  مطالب مرتبط

  گسترش تعاملات سه کشور ایران ، افغانستان و ازبکستان در حوزه حمل و نقل و ترانزیت

  گسترش تعاملات سه کشور ایران ، افغانستان و ازبکستان در حوزه حمل و نقل و ترانزیت

  با توجه به اینکه سه کشور ایران ، افغانستان و ازبکستان جزو کنوانسیون تیر هستند ، به منظور ایجاد هماهنگی برای تسهیل در تردد و ترانزیت ، کارگروه‌های ویژه تشکیل می‌شود که بعدها نتایج بررسی های این کارگروه می تواند به امضای تفاهم نامه همکاری های جدید بین سه کشور در حوزه ترانزیت و ...

  |

  امضا تفاهم نامه سرمایه گذاری میان شرکت راه آهن و تاید واتر خاورمیانه

  امضا تفاهم نامه سرمایه گذاری میان شرکت راه آهن و تاید واتر خاورمیانه

  دو طرف در این تفاهم نامه بر توسعه همکاری های ریلی در زمینه حمل و نقل غلات از بنادر یاد شده به مرکز لجستیک آپرین و احداث و بهره برداری از شبکه خطوط فرعی ریلی در اسلکه های بندرامام و شهید رجایی و حمل مستقیم غلات از کشتی به قطار توافق کردند .

  |

  موافقت شرکت راه آهن با عبور خط ریلی بندر امام – خرمشهر از آبادان

  موافقت شرکت راه آهن با عبور خط ریلی بندر امام – خرمشهر از آبادان

  راه آهن جمهوری اسلامی ایران سال گذشته مطالعات احداث خط آهن خرمشهر - شادگان - بندر امام را شروع کرد . این خط آهن با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان با مشارکت منطقه آزاد اروند ، وزارت نفت و راه و شهرسازی ساخته خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران