در حال بارگذاری ...
 • پیگیری آخرین وضعیت طرح‌های مربوط به مصوبات سفرهای مقام معظم رهبری

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی ، جلسه ای بابت بررسی آخرین وضعیت اجرایی و تامین منابع مالی طرح های این وزارتخانه مربوط به مصوبات سفرهای مقام معظم رهبری برگزار شد .

  با حضور امیرمحمود غفاری ، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی ، جلسه ای بابت بررسی آخرین وضعیت اجرایی و تامین منابع مالی طرح های این وزارتخانه مربوط به مصوبات سفرهای مقام معظم رهبری برگزار شد .

  در این جلسه که برای بررسی طرح‌های احداث راه اصلی پاتاوه –  دهدشت ، احداث راه اصلی قزوین – الموت ، احداث راه اصلی سنندج – مریوان و احداث راه چابهار – پسابندر و جاسک – کنارک برگزار شد ، نمایندگی از حوزه وزارتی و دبیرخانه توسعه سواحل مکران ، دفتر مقام معظم رهبری ، سازمان برنامه و بودجه ، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و همچنین نمایندگانی از استان‌ها ، ستاد وزارتخانه و مشاورین مربوط به طرح‌ها حضور داشتند .

  در این جلسه که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد ، ضمن مرور برنامه زمان‌بندی تکمیل و بهره‌برداری از محورهای مورد نظر ، تصمیمات لازم درخصوص نحوه تامین اعتبار و مشارکت دفتر مقام معظم رهبری و مساعدت‌های ویژه سازمان برنامه بودجه اتخاذ شد .

  طبق اعلام صورت گرفته این تصمیمات در قالب صورت جلسات تنظیمی مربوطه عملیاتی خواهد شد تا اهداف تعیین شده در چارچوب برنامه زمان‌بندی محقق و تا پایان سال بهره‌برداری از این طرح‌ها انجام گیرد .
  مطالب مرتبط

  بخش عمده‌ای از پروژه بزرگراه اهر - تبریز اجرا شده و بخش باقی‌مانده نیز در ۲ نقطه در حال احداث است که با همت این عزیزان در ماه‌های آتی به پایان می‌رسد .

  |

  در این پروژه ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به همراه هزار دستگاه ماشین‌آلات راهسازی فعال هستند .

  |

  هم اکنون قطعه ۶ با پیشرفت فیزیکی ۸۳ درصد در بخش زیرسازی و قطعه ۷ با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در بخش زیرسازی در حال اجرا است .

  |

  بهره برداری از آزادراه اراک - خرم آباد موجب کاهش ۳۵ کیلومتری مسیر نسبت به محور موجود می شود و روزانه ۲۵۰ هزار خودرو از این آزادراه تردد خواهند کرد .

  |

  در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز ، در سال ۱۴۰۱ صدای سوت قطار در استان شنیده خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران