در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت ۳۵ درصدی پروژه ساخت ترمینال جدید فرودگاه بیرجند

  افزایش پرواز در مسیر بیرجند - مشهد و زاهدان و چابهار را در برنامه داریم و چنانچه ناوگان مورد نیاز فراهم شود این کار را انجام خواهیم داد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی از پیشرفت ۳۵ درصدی پروژه ساخت ترمینال جدید این فرودگاه خبر داد .

  عظیم طهماسبی با اشاره به این که پروژه ساخت ترمینال جدید ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ، تصریح کرد : با توجه به شرایط موجود ؛ امکان تهیه اقلام نما وجود ندارد ، قبلا اقلام مورد نیاز را وارد می کردیم و اکنون این روند متوقف شده است . کار بتون‌ریزی ترمینال تمام شده و اکنون کارهای داخلی ، نما ، تاسیسات و موتورخانه در حال انجام است .

  او با بیان این که پیش بینی کرده بودیم تا پروژه در ایام دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسد ، تصریح کرد : همان طور که گفتم در تهیه اقلام نما مشکل داریم چنانچه این مشکل حل شود در تاریخ در نظر گرفته شده پروژه به پایان می رسد اما در غیر این صورت باید با تکیه بر توان داخلی تغییراتی در نما ایجاد کنیم یا زمان پایان پروژه را به سال ۱۴۰۰ موکول کنیم . اما تمام تلاش خود را به کار می بریم تا مشکلات مربوط به تهیه اقلام نما حل شود و در دهه فجر امسال شاهد افتتاح این پروژه باشیم .

  طهماسبی با بیان این که هزینه اولیه این پروژه حدود ۱۸ میلیارد تومان پیش بینی شده بود ، اظهار کرد : با توجه به شرایط بازار امکان دارد این مبلغ با احتساب اختلاف قیمت هایی که به وجود آمده است تا ۱۰۰ درصد افزایش یابد و به ۴۰ میلیارد تومان برسد .

  مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی در خصوص پروژه بهسازی ترمینال قدیم نیز توضیح داد : بهسازی ترمینال قدیم و اتصال آن به ترمینال جدید در قالب یک پروژه انجام می شود و بعد از اتمام ترمینال جدید ترمینال قدیم را بهسازی می کنیم .

  او با اشاره به وضعیت پروازهای فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت : در ۳ ماهه اول سال در مقایسه با سه ماهه اول سال ۹۸ حدود ۳ درصد کاهش پرواز داشتیم البته در فروردین میزان کاهش بیشتر بود زیرا پروازها عملا متوقف شده بود اما در اردیبهشت و خرداد ماه همه پروازهایی که متوقف شده بودند دوباره از سر گرفته شدند .

  او درباره برنامه‌های آینده فرودگاه بیرجند نیز گفت : افزایش پرواز در مسیر بیرجند - مشهد و زاهدان و چابهار را در برنامه داریم و چنانچه ناوگان مورد نیاز فراهم شود این کار را انجام خواهیم داد .

  او با بیان این که روزانه ۲ پرواز از فرودگاه بیرجند انجام می شود ، از برنامه‌ریزی برای برقراری پرواز در مسیر کیش خبر داد و گفت : برنامه ریزی‌ها برای پرواز به کیش انجام شده اما به دلیل شیوع کرونا ، کیش محدودیت‌هایی در نظر گرفته است و فعلا این برنامه منتفی است اما به محض این که شرایط به حالت عادی بر گردد پرواز بیرجند - تهران - کیش راه اندازی خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  افتتاح بخشی از پروژه‎های چهارخطه استان لرستان در دهه فجر

  افتتاح بخشی از پروژه‎های چهارخطه استان لرستان در دهه فجر

  ۱۵.۷ کیلومتر از محور ازنا - شازند در حال ساخت است که در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید . اعتبار هزینه شده برای این چهارخطه تاکنون ۵۰ میلیارد تومان بوده و اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل آن ۹۵ میلیارد تومان پیش بینی شده است .

  |

  کاهش ۴۲ درصدی مسافر هوایی در قشم به دلیل شیوع کرونا

  کاهش ۴۲ درصدی مسافر هوایی در قشم به دلیل شیوع کرونا

  در حال حاضر تنها مشکلی که وجود دارد ، مربوط به شیوع بیماری کرونا است که در این زمینه نیز در فرودگاه قشم ، به‌طور کامل پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شوند و با تمهیدات در نظر گرفته شده و اتصال سبستم صدور کارت پرواز به سامانه ماسک وزارت بهداشت ، امکان جابه‌جایی مسافر مبتلا به ...

  |

  جابه‌جایی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در سیستان و بلوچستان طی ۹ ماهه نخست سال جاری

  جابه‌جایی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در سیستان و بلوچستان طی ۹ ماهه نخست سال جاری

  بیشترین مسافر جابجا شده این مدت توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای به ترتیب با یک میلیون و ۸۸ هزار و ۶۶۸ مسافر به زاهدان ، ۱۸۷ هزار و ۶۶۳ مسافر به زابل و ۱۱۳ هزار و ۱۰۰ مسافر به سراوان اختصاص دارد .

  |

  نظرات کاربران