در حال بارگذاری ...
 • رشد موثر ۲۰ پله ای استان اصفهان در کاهش تلفات حوادث رانندگی

  تعداد متوفیان در سال ۹۷ برابر ۷۰۱ نفر بوده که این آمار در سال گذشته به ۶۲۹ نفر رسیده است . کاهش ۷۲ نفری در آمار متوفیان، گواهی بر موثر بودن اقدامات کمیسیون ایمنی استان بوده و ضرورت استمرار این همکاری بین بخشی را مورد تاکید قرار می دهد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان گفت : اصلاح رفتار و فرهنگ ترافیکی مردم ، مسئولیت سنگینی است که بر عهده تمام نهادها قرار دارد .

  وزارت راه و شهرسازی ، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان در جلسه شورای راهبردی کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی استان اصفهان پس از استماع گزارش کلیه دستگاه ها اظهار کرد : اصلاح فرهنگ ترافیکی و رفتارهای اشتباه مردم در زمینه رانندگی مسئولیت سنگینی است که بر عهده تمام نهادها قرار دارد .

  ایوب درویشی با بیان اینکه باید از تمام ظرفیت های موجود استان در این راستا بهره برد ، گفت : آموزش کودکان و دانش آموزان ، آموزش بزرگسالان و متقاضیان دریافت گواهینامه رانندگی، استفاده از ظرفیت رسانه ها و ... باید تحت نظر یک کمیته فرهنگی در ذیل کمیسیون ایمنی استان در دستور کار قرار گیرد . اقدامات فرهنگی مکمل حضور پلیس در محورهای مواصلاتی استان ، تشدید نظارت های تصویری، جریمه و... خواهد بود .

  معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان همچنین در این جلسه خواستار هم افزایی و همگرایی دستگاه های مختلف استان اصفهان برای کاهش تصادفات جاده ای شد و افزود : ماحصل عدم هماهنگی دستگاه ها رشد تصادفات رانندگی خواهد بود .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان نیز در این جلسه اظهار کرد : استان اصفهان به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه و واقع شدن در چهارراه ترانزیت کشور ، سهم قابل توجهی از میزان راه ها و  تردد در بستر راه های کشور را به خود اختصاص داده است. مهدی خضری با بیان اینکه در سال های اخیر تلاش های قابل توجهی برای کاهش تصادفات جاده ای انجام شده است ، افزود : اما با تشکیل کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل ونقل در استان اصفهان و حمایت های استانداری و سایر دستگاه ها ، موفقیت های قابل توجهی در زمینه کاهش تصادفات جاده ای کسب کرده ایم .

  مهدی خضری خواستار استمرار مشارکت دستگاه ها برای کاهش تصادفات جاده ای شد و گفت : تعداد متوفیان در سال ۹۷ برابر  ۷۰۱ نفر بوده که این آمار در سال گذشته به ۶۲۹ نفر رسیده است . کاهش ۷۲ نفری در آمار متوفیان، گواهی بر موثر بودن اقدامات کمیسیون ایمنی استان  بوده و ضرورت استمرار این همکاری بین بخشی را مورد تاکید قرار می دهد .

  وی با اشاره به موفقیت کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی در استان اصفهان در کاهش تصادفات و تلفات رانندگی اظهار کرد : ارزیابی استان های کشور در زمینه کاهش تعداد فوتی های ناشی از تصادفات و تلفات جاده ای نیز نشان می دهد که  استان اصفهان از رتبه ۲۵ در سال ۱۳۹۷ به رتبه ۵ در سال ۱۳۹۸ رسیده است .

  خضری همچنین از کاهش قابل توجه تصادفات جرحی در سه ماهه ابتدایی سال به نسبت مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت : کاهش ۱۷ درصدی ترددها در کاهش تصادفات و تلفات رانندگی در سه ماهه نخست سال جاری تاثیر گذار بوده است .
  مطالب مرتبط

  درگذشت سرپرست اداره راهداری عنبرآباد در جنوب کرمان حین انجام ماموریت راهداری

  درگذشت سرپرست اداره راهداری عنبرآباد در جنوب کرمان حین انجام ماموریت راهداری

  سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان عنبرآباد پس از حادثه به بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت منتقل شد و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت که متاسفانه شدت جراحات و آسیب های وارد شده ، منجر به درگذشت این همکار ارجمند و تلاشگر شد .

  |

  حمل و نقل جاده ای مسافر نیازمند بهره برداری از رویکردهای نوین

  حمل و نقل جاده ای مسافر نیازمند بهره برداری از رویکردهای نوین

  یکی از تاثیرات مهم در ارائه خدمات نوین به مسافران حذف واسطه های بدون آورده سرمایه و ایجاد ارزش افزوده در این حوزه و توانمند سازی سرمایه گذاران این بخش است . از طرفی هر اتوبوس می تواند ۱۶۰۰ کیلوگرم توشه همراه و غیر همراه را در چهارچوب قانون و بدون مغایرت با ایمنی مسافران در جعبه ...

  |

  آذربایجان غربی ، نقطه ثقل ترانزیت کشور

  آذربایجان غربی ، نقطه ثقل ترانزیت کشور

  کریدورهای بین المللی مسیرهایی هستند که با موافقت دولت ها برای تسهیل روند حمل و نقل ایجاد شده اند که گذر اغلب این مسیرها از آذربایجان غربی ، اهمیت استان در حمل و نقل بین المللی و ترانزیتی را از دیدگاه کشورهای دیگر و سازمان های مرتبط بین المللی نشان می دهد .

  |

  اجرای عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک در سیستان و بلوچستان

  اجرای عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک در سیستان و بلوچستان

  از آنجایی که این پایانه مرزی اهمیت بسزایی در توسعه اقتصاد منطقه و حمل و نقل بین المللی و افزایش مبادلات با کشور افغانستان دارد عملیات توسعه محوطه آن از نظر فیزیکی به منظور ارائه خدمات بهتر به مسافران ، صاحبان کالا و رانندگان در سطح استانداردهای ملی و بین المللی در حال انجام ...

  |

  نظرات کاربران