در حال بارگذاری ...
 • برگزاری دومین وبینار آموزشی 2020 SNOWTAM

  در این وبینار مطالبی در خصوص تغییرات عمده در هریک از حوزه‌های قانون گذاری و نحوه اجرای الزامات ایکائو ، دریافت گزارش جهت صدور اطلاعیه هوانوردی ، نحوه گزارش‌دهی توسط بخش‌های مختلف کنترل ترافیک هوایی و اعمال این تغییرات در عملیات شرکت های هواپیمایی با رعایت الزامات جدید ارایه شد که با استقبال گسترده متخصصان صنعت هوانوردی از فرودگاه‌های کشور ، کنترلرهای مراقبت پرواز و شرکت های هواپیمایی همراه شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل‌ ، دومین وبینار آموزشی در حوزه فرمت جهانی گزارش دهی سطح باند در شرایط برف و باران با هدف ارتقای سطح ایمنی پروازها ۲۲ تیر ماه برگزار می شود .

  این وبینار آموزشی با ارایه مطلب توسط عباس نیکنژاد ، مسئول ATM دفتر منطقه ای اروپا برپا می شود .

  بر این اساس هفته گذشته نیز نخستین وبینار در این زمینه با همکاری مشترک دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ، اداره کل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در راستای پیاده سازی طرح جدید ایکائو با عنوان GRF (فرمت جهانی گزارش دهی سطح باند در شرایط برف و باران) با هدف تهیه و تولید SNOWTAM2020 با شیوه نوین و هماهنگ جهانی و همچنین ارزیابی شرایط سطح باند فرودگاه و تهیه گزارش های لازم برای ارتقای سطح ایمنی پروازها برگزار شد .

  در این وبینار مطالبی در خصوص تغییرات عمده در هریک از حوزه‌های قانون گذاری و نحوه اجرای الزامات ایکائو ، دریافت گزارش جهت صدور اطلاعیه هوانوردی ، نحوه گزارش‌دهی توسط بخش‌های مختلف کنترل ترافیک هوایی و اعمال این تغییرات در عملیات شرکت های هواپیمایی با رعایت الزامات جدید ارایه شد که با استقبال گسترده متخصصان صنعت هوانوردی از فرودگاه‌های کشور ، کنترلرهای مراقبت پرواز و شرکت های هواپیمایی همراه  شد .

  برای اجرای این مهم در صنعت هوانوردی کشور و اجرای تعهدات بین المللی ، کارگروه مشترک اجرایی متشکل از تمام بخش های قانونگذاری ، تولیدکنندگان اولیه داده‌های هوانوردی ، ارایه دهندگان اطلاعیه‌های هوانوردی و گزارش های مربوط و نیز نمایندگان شرکت هواپیمایی تشکیل شده است .

  این کارگروه تلاش دارد با ایجاد بستر و زیرساخت‌های لازم جهت دریافت گزارش‌های ارزیابی سطح باند و تهیه SNOWTAM  جدید با توانمندی متخصصان داخلی کشور و انجام آموزش های لازم و آگاهی رسانی به تمام ذینفعان و بخش های تاثیرپذیر از جمله فرودگاه ها‏، واحد صدور اطلاعیه‌های هوانوردی (AIS) و شرکت‌های هواپیمایی و غیره به اجرای طرح پیشنهادی ایکائو اقدام کند .
  مطالب مرتبط

  توجه ویژه به تامین تجهیزات آتش نشانی فرودگاهی با استفاده از توان داخلی

  توجه ویژه به تامین تجهیزات آتش نشانی فرودگاهی با استفاده از توان داخلی

  در سال های اخیر شاهد افزایش مهارت علمی و فنی کارکنان آتش نشانی فرودگاه ها بوده ایم. همچنین با وجود بروز بحران کرونا و وارد شدن فشار کاری و شیفت های طولانی به کارکنان ، به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی با کمترین موارد بیماری در میان آتش نشانان فرودگاهی مواجه شدیم و کت ایمنی ...

  |

  تاکید بر اتمام پروژه ترمینال جدید خارجی فرودگاه اهواز طبق برنامه زمان بندی شده

  تاکید بر اتمام پروژه ترمینال جدید خارجی فرودگاه اهواز طبق برنامه زمان بندی شده

  شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با حساسیت بالا نسبت به اتمام این پروژه ، از هیچگونه همکاری و مساعدت دریغ نخواهد کرد و این ترمینال در موعد از پیش تعیین شده باید به بهره برداری برسد .

  |

  از سرگیری پروازهای هفتگی شرکت هما به فرودگاه فرانکفورت از ۱۲ مهرماه

  از سرگیری پروازهای هفتگی شرکت هما به فرودگاه فرانکفورت از ۱۲ مهرماه

  هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" قبل از شیوع کرونا به سه فرودگاه مهم فرانکفورت ، هامبورگ و کلن پرواز داشت که با شیوع ویروس کرونا بسیاری از پروازهای "هما" به مقاصد اروپایی تعلیق شد و صرفاً پروازهایی یکسره برای بازگرداندن هموطنان مقیم انجام می‌شد . به دنبال پیگیری های صورت ...

  |

  نظرات کاربران