در حال بارگذاری ...
 • یکسان سازی فرایندهای گزارش دهی و چگونگی استفاده از اطلاعات سطوح پروازی در شرایط نامناسب آب و هوایی

  با اجرایی شدن این امر در کشورهای عضو ایکائو از تاریخ پنجم نوامبر ۲۰۲۰ ، تمامی کشورها و فرودگاهها باید از یک قالب یکسان تبعیت کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از برگزاری اولین جلسه آشنایی و پیاده سازی با قالب یکسان گزارش دهی وضعیت سطوح پروازی (Global Reporting Format) و قالب جدید اسنوتام (SNOWTAM) به صورت وبینار توسط کارشناسان این حوزه و به مدیریت سازمان خبر داد .

  میثم شاکر اظهار داشت : با توجه به تغییر قوانین و مقررات در حوزه گزارش دهی وضعیت سطوح پروازی ، ایکائو ، از کشورهای عضو خواسته است که این تغییرات را به منظور همسان سازی گزارش دهی استفاده کنند .

  وی هدف از این امر را یکسان سازی فرایندهای بررسی گزارش دهی و استفاده از اطلاعات سطوح پروازی در شرایط نامناسب آب و هوایی دانست و گفت : با اجرایی شدن این امر در کشورهای عضو ایکائو از تاریخ پنجم نوامبر ۲۰۲۰ ، تمامی کشورها و فرودگاه ها باید از یک قالب یکسان تبعیت کنند .

  شاکر همچنین جلوگیری از ابهام و سردرگمی در ایجاد و خوانش گزارشات را از جمله اهداف این الزام دانست و گفت : از دیگر مزایای این طر ح می توان به ایجاد تعامل بین خلبان ، برج مراقبت ، واحد اطلاعات هوانوردی و مسئولان سنجش و پاکسازی سطوح پروازی اشاره کرد و در نهایت همه این موارد باعث کاهش خطر خروج از باند و سوانح در سطوح پروازی خواهد شد .

  گفتنی است ؛ در این جلسه سه گروه مسئولان فرودگاهی ، بخش اطلاعات هوانوردی و خطوط هواپیمایی حضور داشته و بر اهمیت موضوع و لزوم تبعیت از قالب جدید توسط واحدهای مختلف عملیات هوانوردی و عملیات پرواز ، تاکید شد .

  لازم به ذکر است ؛ جلسه آتی نیز به صورت وبینار در روز یکشنبه مورخ ۹۹/۴/۲۲ ساعت ۱۴ با پرداختن به جزییات بیشتر و تخصصی تر توسط کارشناسان ایکائو از حوزه مدیریت اطلاعات هوانوردی دفتر منطقه ای اروپا برگزار خواهد شد و ذینفعان می توانند سوالات ، پیشنهادات و راهکارهای اجرایی منطبق با قالب جدید را به آدرس GRF@cao.ir ارسال کنند .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران