در حال بارگذاری ...
 • اجباری شدن استفاده از ماسک در فرودگاه ها و داخل هواپیماها

  با توجه به اهمیت و در اولویت قرار داشتن سلامت مسافران در صنعت حمل و نقل هوایی ، دفاتر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری از جمله دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها ، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی ، دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی و دفتر عملیات پرواز به صورت مستمر به بازرسی از فرودگاه‌ها و در صورت مشاهده عدم رعایت پروتکل‌ها برخورد مقتضی انجام می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از اجباری شدن استفاده از ماسک در فرودگاه های کشور و داخل هواپیماها خبر داد .

  رضا جعفرزاده اظهار کرد : بر اساس مصوبه بیست و ششمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ، که در تاریخ ۸/۴/۹۹ در حضور رئیس جمهوری برگزار و بر استفاده اجباری از ماسک در اماکن سرپوشیده تاکید شد ، سازمان هواپیمایی کشوری نیز ، مسافران ، مشایعت کنندگان و مستقبلین را به استفاده از ماسک ملزم کرد.

  او افزود : بر همین اساس سازمان هواپیمایی کشوری در بخشنامه ای به شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ، شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی (ره) ، شرکت های هواپیمایی ، خدمات فرودگاهی ، فرودگاه‌های خلیج فارس ، ماهشهر ، خارک ، سیری ، لاوان ، بهرگان، آغاجاری، گچساران ، کیش ، قشم ، ماکو ، کاشان ، چابهار ، دزفول و جاسک استفاده از ماسک توسط مسافران و تهیه و تامین ماسک جهت ارائه به پرسنل در محیط کار از جمله ترمینال ، کابین هواپیما و ایرساید را الزامی کرد .

  جعفرزاده با بیان اینکه بر اساس بخشنامه مذکور از ورود مسافران بدون ماسک به ترمینال‌ها ، اتوبوس و هواپیما ممانعت به عمل می آید ، افزود : در راستای مصوبه مذکور و به منظور رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و کنترل شیوع بیماری کرونا ، بخشنامه الزام اجرایی شدن استفاده از ماسک در فرودگاه ها و هواپیماها به شرکت‌های هواپیمایی و تمامی بخش‌های مرتبط در امر پرواز ابلاغ شد .

  او با اشاره به اینکه تمامی حاضران در سالن های فرودگاه‌ها نیز ملزم به اجرای استفاده از ماسک هستند ، تصریح کرد : با توجه به اهمیت و در اولویت قرار داشتن سلامت مسافران در صنعت حمل و نقل هوایی ، دفاتر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری از جمله دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها ، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی ، دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی و دفتر عملیات پرواز به صورت مستمر به بازرسی از فرودگاه‌ها و در صورت مشاهده عدم رعایت پروتکل‌ها برخورد مقتضی انجام می شود .
  مطالب مرتبط

  تخصیص و هزینه بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فرودگاه های مازندران

  تخصیص و هزینه بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فرودگاه های مازندران

  فرودگاه شهدای نوشهر با قدمت ۷۰ سال یکی از فرودگاه های فعال و مهم در راستای ارایه خدمات پروازی و حمل و نقل هوایی محسوب می شود . در این فرودگاه سالیانه حدود ۷۵ هزار مسافر در قالب بیش از ۸۰۰ سورتی پرواز اعزام و پذیرش می شود .

  |

  نظرات کاربران