در حال بارگذاری ...
 • توسعه بزرگراه‌های اصفهان نیازمند ۱۱ هزار میلیارد ریال اعتبار

  با توجه به اینکه راه‌های استان ظرفیت ترافیک موجود را ندارد و هرروز به تعداد خودرو ها نیز اضافه می‌شود ، ظرفیت ساخت یک هزار کیلومتر بزرگراه بصورت تبدیل جاده ۲ خطه به ۴ خطه وجود دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت : توسعه بزرگراه‌های این استان به بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد .

  علیرضا قاری‌قرآن اظهار داشت : در دولت دوازدهم اقدامات خوبی برای توسعه بزرگراه‌ها در نظر گرفته شده و سالانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان احداث و بهره‌برداری می‌شود .  

  وی با اشاره به اهمیت بزرگراه در حمل‌و نقل زمینی و تسهیل در تردد خودروها ، ادامه داد : برای احداث هر کیلومتر بزرگراه در استان اصفهان ۳۰ تا ۳۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است .  

  مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود : کلیه راه‌های استان بصورت بزرگراهی و آزادراهی و از ایمنی نسبی برخوردار هستند و بعضی نقاط پرحادثه شناسایی شده هم با مشارکت این اداره کل و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در حال اصلاح هستند . سالانه هشت تا ۱۰ دستگاه تقاطع غیر همسطح نیز در نقاط پر حادثه استان احداث و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد .  

  علیرضا قاری‌قرآن با اشاره به اعتبارات توسعه راه‌های استان اصفهان گفت : اعتبار ابلاغی سال ۹۸ برای توسعه راه های استان یک هزار و ۴۵۴ میلیارد ریال و اعتبار استانی نیز ۱۸۸ میلیارد ریال بود . سه هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال در سال های ۹۷ و ۹۸ برای توسعه راههای استان هزینه شده است .  

  مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تصریح کرد : با توجه به اینکه راه‌های استان ظرفیت ترافیک موجود را ندارد و هرروز به تعداد خودرو ها نیز اضافه می‌شود ، ظرفیت ساخت یک هزار کیلومتر بزرگراه بصورت تبدیل جاده ۲ خطه به ۴ خطه وجود دارد .  

  ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه در استان اصفهان وجود دارد و با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی ، به عنوان چهارراهی ترانزیتی رتبه نخست حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را در کشور داراست .  

  اصفهان دارای ۳۹۹ کیلومتر آزادراه ، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه ، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است .  

  ۱۰۹ نقطه حادثه‌خیز در راههای استان شناسایی شده که ۶۷ نقطه حادثه‌خیز در اولویت است و از این میان نیز ۱۳ نقطه در اولویت مهمتری‌ قرار دارد . 
  مطالب مرتبط

  تاثیر ویژه کنارگذر شرقی اصفهان در توسعه ترانزیت و رشد اقتصاد کشور

  تاثیر ویژه کنارگذر شرقی اصفهان در توسعه ترانزیت و رشد اقتصاد کشور

  با خاتمه جنک تحمیلی و شروع دوره سازندکی کشور ، تردد خودرهای سنگین از داخل محورهای درون شهری و افزایش تصادفات درون شهری نیاز به ایجاد کنارگذر برای شهر اصفهان تشدید شد و در انتهایی سال ۱۳۶۷ مطالعات احداث دو کنارگذر برای کلانشهر اصفهان مصوب شد که علاوه بر تفکیک عبور و مرور ...

  |

  فاز سوم طرح بزرگ و ملی جاده طریق الرضا استان اصفهان در آستانه بهره برداری

  فاز سوم طرح بزرگ و ملی جاده طریق الرضا استان اصفهان در آستانه بهره برداری

  این پروژه دارای چند فاز است که فاز اول و دوم آن در مجموع با هزینه ۱۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است و فاز سوم آن که از ایستگاه راه‌آهن تا ابتدای شهرانارک می‌باشد به طول ۴۰ کیلومتر است که از این میزان تا کنون ۳۲ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده و ۸ کیلومتر باقیمانده نیز ...

  |

  بهره برداری از باند دوم محور زواره - اردستان تا سال ۱۴۰۰ در صورت تامین اعتبار

  بهره برداری از باند دوم محور زواره - اردستان تا سال ۱۴۰۰ در صورت تامین اعتبار

  جهت تکمیل و بهره‌برداری از باند دوم این محور ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با توجه به سفر اخیر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان اصفهان ، دستور تخصیص اعتبار این پروژه صادر شد .

  |

  اجرای عملیات احداث باند دوم دامنه محور خوانسار – گلپایگان – خمین

  اجرای عملیات احداث باند دوم دامنه محور خوانسار – گلپایگان – خمین

  ۱۱۰ کیلومتر از این محور در حوزه راه های استان اصفهان واقع شده و این اداره کل با نگاهی ویژه به منظور ارتقاء سطح کیفی ، حذف نقاط حادثه خیز و تصادفات رخ به رخ ، چهارخطه نمودن مسیر را در دستور کار قرار داده است .

  |

  اتمام عملیات اجرایی قطعات ۱ و ۲ آزادراه کنارگذر شرق اصفهان در تیرماه سال جاری

  اتمام عملیات اجرایی قطعات ۱ و ۲ آزادراه کنارگذر شرق اصفهان در تیرماه سال جاری

  قطعات ۱ و۲ که با مشارکت صندوق بازنشستگی در سال ۹۵ و با مبلغ اولیه ۳.۳۰۰ میلیار ریال آغاز شد ، در مجموع به طول ۶۳ کیلومتر ، از آزاد راه اصفهان-کاشان منشعب شده و تا جاده نایین - اصفهان ادامه دارد .

  |

  نظرات کاربران