در حال بارگذاری ...
 • ایمن سازی جاده قدیم خرم آباد - پلدختر به تدریج انجام می شود

  بیش از ۳۰ کیلومتر از این مسیر را سیل از بین برده و اصلا راهی وجود نداشت و ۴۸ کیلومتر دیگر هم به شدت آسیب دیده بود که ۴۸ کیلومتر فعلی را بازسازی و احیا کردیم و در حال حاضر برای ترافیک عبوری باز نیست اما برای دسترسی محلی مورد استفاده قرار می گیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ایمن سازی محور قدیم خرم آباد - پلدختر به دلیل عملیات بسترسازی رودخانه کشکان و با توجه به زمان مناسب فروکش کردن آب به تدریج انجام می شود و منتظر پایین آمدن ارتفاع آب رودخانه کشکان در جوار این محور بودیم تا لایروبی انجام شود و باید دیواره ساحلی را اجرا کنیم تا ایمنی بدنه حاصل شود .

  مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آیین آغاز عملیات اجرایی قطعه چهارم محور جدید خرم آباد - پلدختر با اعلام این مطلب گفت : در سیل سال ۹۸ استان لرستان و شهرستان پلدختر ، تمام همکاران و پیمانکاران کشور اعلام آمادگی کردند و  ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری از استان ها به یاری استان لرستان آمدند که کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان لرستان در این خصوص بی نظیر بود و همان طور که نماینده شهرستان پلدختر اشاره کرد ، ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر پل در عرض چهار ماه ساخته شد که به زبان ، ساده به نظر می رسد و این ایثارگری و تلاش شبانه روزی راهداران جای قدردانی دارد .

  وی افزود : در سال گذشته و سال جاری همه بلایای طبیعی را تجربه کردیم و این راهداران ما بودند که شبانه روز در سیل ، یخبندان ، زلزله و ... به داد مردم رسیدند و احیاگر مسیرهای زیرساختی بودند .

  وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران نیز با اشاره به این که نیروهای راهداری استان لرستان در چند ماهه اخیر به رغم شیوع بیماری کرونا ، بیش از ۱۰۰ کیلومتر روکش آسفالت جدید انجام داده اند ، در خصوص محور قدیم خرم آباد - پلدختر خاطرنشان کرد : بیش از ۳۰ کیلومتر از این مسیر را سیل از بین برده و اصلا" راهی وجود نداشت و ۴۸ کیلومتر دیگر هم به شدت آسیب دیده بود که ۴۸ کیلومتر فعلی را بازسازی و احیا کردیم و در حال حاضر برای ترافیک عبوری باز نیست اما برای دسترسی محلی مورد استفاده قرار می گیرد .

  وی با اشاره به این که همچنان عملیات تحکیم و تثبیت این محور در حال انجام است تا بتوان سرویس عبوری را هم برقرار کرد ، در خصوص اختصاص منابع مالی به صورت اوراق مشارکت اسلامی گفت : تخصیص ها همیشه کم و زیاد بوده ، اما اراده کرده ایم و کار انجام شده است . در سال جاری نیز به دستور رئیس محترم جمهور برای ایجاد تحول در طرح های عمرانی ، اسناد خزانه به پول نقد تبدیل شده است که امیدواریم با کیفیت منابع جدید ، بتوانیم تحرک بیشتری در پروژه های استان لرستان ایجاد کنیم .

  معین و جانشین فرماندهی اقتصادی کشور در استان لرستان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این استان نیز با اشاره به این که با اجرای طرح ابرار تا پایان دولت دوازدهم ، راه ارتباطی هیچ روستای بالای ۵۰ خانواری در کشور فاقد آسفالت نخواهد بود ، اظهار داشت : اولویت دوم با روستاهای بالای ۲۰ خانوار است که به ترتیب تقدم انجام می شود تا دسترسی مردم تسهیل گردد و استان لرستان در اولویت اجرای طرح ابرار و محرومیت زدایی قرار دارد .

  مهندس اسلامی در خصوص محور چهارخطه پلدختر - اسلام آباد تا پل سیمره نیز گفت : طرح رفع نقاط پر حادثه و بهسازی این مسیر توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در حال اجرا است و در سفر بهمن ماه سال گذشته به استان لرستان تصمیم بر این شد که مطالعات ساخت باند دوم این مسیر و یا به پیشنهاد استاندار لرستان ارتقای آن به آزادراه انجام شود که در حال حاضر در دست مطالعه است و در صورتی که توجیه سرمایه گذاری داشته باشد ، به آزادراه ارتقا می یابد یا این که از مجوز ماده ۵۶ سازمان مدیریت و برنامه ریزی استفاده و به بزرگراه تبدیل می شود.

  این گزارش حاکی است، وی همچنین از عملیات اجرایی پروژه های پل سپهبد شهید قاسم سلیمانی (بابازید) پلدختر ، محور بابازید - سه راهی زانوگه ، پل کاکارضا در محور خرم آباد - الشتر و دیگر پروژه های مسیر بازدید و بر تسریع در روند اجرای آنها تاکید کرد .
  مطالب مرتبط

  جدیت در پیگیری و تکمیل طرح های عمرانی در سطح راه های استان قم

  جدیت در پیگیری و تکمیل طرح های عمرانی در سطح راه های استان قم

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم های ظالمانه ، باید اذعان نمود جدیت و سعی مضاعف د ست اندرکاران طرح های عمران جاده ای استان بخصوص در اجرای طرح چهار خطه کردن محور قدیم سلفچگان – ساوه ( اعم از مسئولان و مجریان ) به خوبی مشهود است .

  |

  نظرات کاربران