در حال بارگذاری ...
 • آسفالت و بهسازی ۸۰ کیلومتر راه روستایی شهرستان الیگودرز تا قبل از فصل سرما

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی در سفری دو روزه به منظور بازدید از طرح های عمرانی حوزه راه و شهرسازی و دیدار و گفتگو با مسئولان استان لرستان ، عازم این استان شد .

  وی در این سفر از طرح های عمرانی حوزه راه و شهرسازی شهرستان الیگودرز بازدید و در نشستی با مسئولان استان مهمترین مشکلات این شهرستان را در زمینه راه و شهرسازی ، زیرساخت ها و راهداری بررسی کرد .

  وزیر راه و شهرسازی در این نشست با اشاره به این که برنامه سه ساله ای با هدف ارتقا و ساماندهی راه های شهرستان الیگودرز با همکاری استانداری لرستان و وزارت راه و شهرسازی تدوین و اجرایی می شود، اظهار داشت : وسعت و موقعیت جغرافیایی خاص شهرستان الیگودرز ، حجم کار زیادی را می طلبد . با توجه به این که راه روستایی از شاخص های توسعه به شمار می رود ، طرح ابرار در کشور در حال اجرا است که در استان لرستان ، بیشترین سهم متعلق به شهرستان الیگودرز است .

  مهندس اسلامی با تاکید بر ضرورت تسریع در ارتقا راه های روستایی این شهرستان گفت : به علت محدودیت و استانی‌شدن اعتبارات راه روستایی از سال جاری ، مقرر شد که زیرسازی‌های ممکن تا قبل از فصل سرما و با همکاری استان انجام شود و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز آسفالت این راه‌ها را انجام خواهد داد . پیش بینی می شود در این مدت  ۲۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و ۶۰ کیلومتر دیگر نیز برای تسهیل تردد مردم بهسازی و شن ریزی گردد .

  مهندس اسلامی ارتقا محور شول‌آباد - خان‌آباد را از دیگر اولویت ها برشمرد و افزود : حدود پنج کیلومتر از این مسیر انجام‌ شده است که باقی‌مانده مسیر تا خان‌آباد نیز تا قبل از فرارسیدن فصل سرما با مشارکت استان انجام خواهد شد .

  وی با اشاره به تکمیل عملیات ساخت پنج راهدارخانه در شهرستان الیگودرز تصریح کرد : سازمان‌های مختلف نظیر آب و برق نیز باید در این بخش همکاری کنند تا هر‌ چه زودتر اقدامات تاسیساتی مربوط به این راهدارخانه‌ها انجام و آماده خدمت‌‌رسانی شود .

  مهندس اسلامی در ادامه سفر خود از محور الیگودرز - شول آباد نیز بازدید کرد .

  حضور در جلسه اقتصاد مقاومتی استانداری ، بازدید از پروژه های وزارت راه و شهرسازی در استان به ویژه پروژه محور جدید خرم آباد - پلدختر ، حضور در مراسم اجرایی آغاز به کار قطعه چهارم واریانت جدید خرم آباد - پلدختر و بازدید از عملیات بازسازی مناطق سیل زده شهرستان پلدختر از برنامه های بعدی سفر وزیر راه و شهرسازی به استان لرستان است .

  لازم به ذکر است ، عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و خیراله خادمی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، وزیر راه و شهرسازی را در این سفر همراهی می کنند .
  مطالب مرتبط

  جدیت در پیگیری و تکمیل طرح های عمرانی در سطح راه های استان قم

  جدیت در پیگیری و تکمیل طرح های عمرانی در سطح راه های استان قم

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم های ظالمانه ، باید اذعان نمود جدیت و سعی مضاعف د ست اندرکاران طرح های عمران جاده ای استان بخصوص در اجرای طرح چهار خطه کردن محور قدیم سلفچگان – ساوه ( اعم از مسئولان و مجریان ) به خوبی مشهود است .

  |

  نظرات کاربران