در حال بارگذاری ...
 • راه اندازی مرکز جهانی پیشرفت و تحول در راه آهن دستاورد ارزشمندی برای توسعه حمل و نقل ریلی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی گفت : با راه اندازی مرکز جهانی پیشرفت و تحول در شرکت راه آهن ، فرصت مناسبی برای توسعه صنعت حمل و نقل ریلی و ارتقا بهره وری در این بخش فراهم شده است .

  محمد اسلامی روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی ، افزود : به لطف الهی و حضورهمه جانبه مردم امروز به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کرده ایم و امیدواریم با جهش در بخش های مختلف اقتصادی بتوانیم تمام کاستی های خود را برطرف کنیم .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مزیت های تکمیل خط دوم راه آهن سنگان ـ‌ تربت حیدریه ـ جندق ـ بافق اظهار داشت : با تکمیل این مسیر ریلی ظرفیت حمل بار در این مسیر از ۷ به ۲۰ میلیون تن افزایش می‌یابد .

  اسلامی بر توسعه همکاری‌های اقتصادی و اجتماعی در حوزه ریلی کشور تاکید کرد و افزود : احداث این مسیر با حدود ۸۰۰ کیلومتر خط دوم ریلی و با اعتبار ۸ هزارمیلیارد تومانی، ارزش افزوده زیادی دراقتصاد ملی تولید می شود .

  وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به اهمیت سومین مرحله تحویل ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی جدید دیگر در سال جهش تولید ، آن را مهم ارزیابی کرد و گفت : امیدواریم با ورود این ناوگان به خطوط ریلی کشور شاهد ارائه خدمات شایسته ای در صنعت حمل ونقل ریلی به مردم عزیز باشیم .

  وی یادآور شد : ساخت خط جدید ریلی از چابهار به زاهدان و سپس به بیرجند و تربت حیدریه نیز می تواند در افزایش سهم جابجایی بار در خطوط ریلی کشور بسیار تاثیرگذار باشد . با اتصال خط آهن خواف ـ هرات به خطوط ریلی راه آهن افغانستان ، ناوگان ریلی کشور می تواند ذخایر معدنی زیادی را از طریق این مسیر جابجا کند و این از نظر اقتصاد ظرفیت بزرگی است .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران