در حال بارگذاری ...
 • رشد ۷۸ درصدی ورود ناوگان به شبکه ریلی کشور طی سال جاری

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت : با الحاق ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی دیگر در مرحله سوم در مجموع امسال ۲۰۹ دستگاه ناوگان ریلی وارد شبکه ریلی کشور شده است .

  سعید رسولی روز سه شنبه در مراسم بهره‌برداری از ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی افزود : در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با الحاق این تعداد ناوگان ریلی شاهد رشد ۷۸ درصدی ورود ناوگان به شبکه ریلی کشور هستیم .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به امضای دو تفاهم نامه بین راه آهن با شهرداری تهران و راه آهن با ایمیدرو ( سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ) گفت : با امضای ‌تفاهم نامه همکاری و سرمایه‌گذاری برای احداث خط دوم سنگان - تربت حیدریه - جندق - بافق شاهد تحولات بزرگی در جابجایی بار معدنی با ناوگان ریلی در این بخش خواهیم بود . این خط دوم ریلی با حدود ۸۰۰ کیلومتر طول با اعتبار بیش از ۸۱ هزار میلیارد ریال با حمایت ایمیدرو احداث می شود و این در افزایش سهم راه آهن در جابجایی بار و به خصوص صنایع معدنی بسیار تاثیرگذار خواهد بود .

  مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران بیان کرد : با امضای تفاهم نامه ای بین راه آهن و شهرداری تهران عرصه فوقانی تونل راه آهن در مناطق ۱۷ و ۱۸ توسط شهرداری تهران بازسازی می شود تا از این محیط به خوبی استفاده شود . ‌از سال ۹۲ که این تونل افتتاح شد اراضی بالای تونل بلااستفاده ماند که طی سند تفاهم همکاری که بین راه‌آهن و شهرداری تهران به امضا می رسد اقدام ارزشمندی در حوزه شهرسازی و طرح بازافرینی روی این تونل انجام می‌شود واین الگوی خوبی برای شهرسازی و استفاده شهروندان خواهد بود .

  شایان ذکر است که با بهره برداری از ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی دیگر (لکوموتیو ، واگن باری و مسافری) در سه ماهه نخست امسال در مجموع ، ۲۰۹ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۴۲۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است .

  در مرحله نخست امسال و در فروردین ماه سال جاری ، ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان و در مرحله دوم نیز ۸۸ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۶۴۴ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است .

  در مرحله سوم نیز ، ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی با سرمایه گذاری ۱۵۶ میلیارد تومانی ، هشت شرکت حمل ونقل ریلی ، این ناوگان از امروز سیر خود را در شبکه ریلی کشور آغاز کردند که در مجموع در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۸ درصد رشد نشان می‌دهد .

  تمامی این ناوگان ریلی شامل ۲ دستگاه لکوموتیو به ارزش ۵۰ میلیارد تومان ، ۵۳ واگن باری به ارزش ۴۲ میلیارد تومان ، ۲ دستگاه واگن مسافری به ارزش ۲۴ میلیارد تومان و بازسازی ۸ واگن مسافری به ارزش ۴۰ میلیارد تومان در ۶ شرکت داخلی مپنا ، واگن سازی پارس ، فولاد درخشان ، واگن سازی کوثر ، پلور سبز و ریل پرداز تولید شده است .

  با برنامه ریزی راه آهن جمهوری اسلامی ایران سال گذشته در مجموع در سه مرحله ۷۷۸ دستگاه ناوگان ریلی شامل لکوموتیو ، واگن مسافری و باری به ارزش ۱۲۷۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید .
  مطالب مرتبط

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  در خصوص موضوع مالی پروژه مقرر شد تا تمهیدات لازم برای تسهیل در مراودات مالی و همچنین فعال‌سازی مابقی LC نیز انجام شود . سرمایه‌گذار چینی این پروژه نیز اعلام کرد با تمام قدرت روند اجرای پروژه را سرعت می‌دهد و مشکلات موجود را برطرف خواهد کرد .

  |

  ضرورت ارائه خدمات الکترونیک توسط دستگاه‌ها برای حذف مراجعات اجباری مردم

  ضرورت ارائه خدمات الکترونیک توسط دستگاه‌ها برای حذف مراجعات اجباری مردم

  در راستای توسعه مبتنی بر اصول حمل و نقل پایدار ، مقرر شد ، شرکت راه‌‌آهن جمهوری اسلامی ایران امور مربوط به برقی‌‌کردن راه‌‌آهن و همچنین بهسازی و نوسازی ناوگان ریلی با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌‌‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور ...

  |

  رونمایی از نخستین موتور ملی دوگانه‌سوز لکوموتیو در شرکت دیزل سنگین ایران

  رونمایی از نخستین موتور ملی دوگانه‌سوز لکوموتیو در شرکت دیزل سنگین ایران

  موفق شدیم با بسته‌های حمایتی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی فرصت‌هایی را برای سرمایه گذاری اقتصادی در شبکه و ناوگان ریلی فراهم کنیم . این اقدام باعث تقاضاهای متعدد بخش غیردولتی برای سرمایه گذاری شد که بخشی در حال انجام و بخشی در حال انعقاد تفاهم نامه و قرارداد است ضمن این که ...

  |

  بارگیری روزانه ۱۵۰ دستگاه واگن‌ کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره)

  بارگیری روزانه ۱۵۰ دستگاه واگن‌ کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره)

  بندر شهید رجایی هم تعاملات خوبی با شرکت راه‌آهن برقرار شد ، هم برای افزایش سهم ریل در جابه‌جایی بار بنادر و هم برای آنکه رویه‌های جدید برقرار شود . همچنین در بخش ریل و سوزن ، در بندر شهید رجایی بهسازی و نوسازی تجهیزات به صورت متناوب و طبق زمان‌بندی انجام می‌شود .

  |

  نظرات کاربران