در حال بارگذاری ...
 • تخصیص ۳۵۰۰ میلیارد تومان وام کرونایی برای بخش حمل‌ و نقل

  همه شرکت‌ حمل و نقل هوایی ، دریایی و ریلی در چارچوب میزان کارکرد و جابجایی اولویت بندی شده‌اند و وام به آنها تخصیص داده می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از راه‌اندازی تسهیلات سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی با سود ۱۲ درصد از چند ماه آینده خبر داد .

  شهرام آدم نژاد با بیان اینکه برای حفظ صنعت حمل و نقل در تمامی حوزه‌ها نیاز به کمک بوده است ، اظهار داشت : بر اساس تصمیماتی که در ستاد هماهنگی دولت اتخاذ شد ، قرار بر این شد که تسهیلاتی برای کمک به این بخش در نظر گرفته شود . ما در حوزه هوایی از اواخر سال گذشته محدودیت‌های پروازی داشتیم ، تردد با خطوط راه‌آهن کاهش یافت ، در بخش دریایی نیز تقریبا عدم تردد داشتیم و در بخش جاده‌ای نیز از سوی ستاد مبارزه با کرونا محدودیت‌هایی اعمال شد بنابراین برای کمک به صنعت حمل و نقل باید تسهیلاتی در نظر گرفته می‌شد که بر این اساس ۳۵۰۰ میلیارد تومان منابع برای این بخش اختصاص یافت .

  معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه تسهیلات ۳۵۰۰ میلیارد تومانی با سود ۱۲ درصد از چند ماه آینده آغاز می‌شود، افزود : علاوه بر این برای بخش جاده‌ای تسهیلات دیگری در نظر گرفتیم، به این ترتیب که وام ۶ میلیون تومانی برای ۱۱۳ هزار راننده جاده‌ای و ۱۲ میلیون تومان نیز به شرکت‌ها با سود ۱۲ درصد داده می‌شود .

  وی با بیان اینکه ارائه تسهیلات به شرط اشتغال خواهد بود ، تصریح کرد : همه شرکت‌ حمل و نقل هوایی ، دریایی و ریلی در چارچوب میزان کارکرد و جابجایی اولویت بندی شده‌اند و وام به آنها تخصیص داده می‌شود .

  آدم‌نژاد گفت : با توجه به شواهد امر ما مدت زیادی باید با کرونا زندگی کنیم بنابراین باید برنامه‌ریزی صورت گیرد و نسبت به احیای صنعت حمل و نقل اقدام کنیم تا با حداقل ضرر این صنعت حفظ شود . در حال حاضر اعطای تسهیلات آغاز شده و در مرحله ارتباط شرکت‌ها و بانک‌ها و اخذ تضامین است که بعد از طی فرآیند بوروکراسی وام‌ها ارائه خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  احتمال منتفی‌شدن از سرگیری پرواز تهران - استانبول با توجه به شیوع دوباره کرونا

  احتمال منتفی‌شدن از سرگیری پرواز تهران - استانبول با توجه به شیوع دوباره کرونا

  بر اساس اعلام وزرای خارجه ایران و ترکیه ، قرار بود تا اول آگوست (۱۱ مرداد) پروازهای برنامه‌ای تهران - استانبول از سر گرفته شود ؛ اما با توجه به روند تشدید کرونا و افزایش تعداد مبتلایان ، هنوز هم امکان دارد این تاریخ تغییر کند .

  |

  انجام بیش از ۱۰ هزار تست تشخیص کرونا از مسافران ورودی به فرودگاه امام خمینی (ره)

  انجام بیش از ۱۰ هزار تست تشخیص کرونا از مسافران ورودی به فرودگاه امام خمینی (ره)

  مسافران ورودی به جمهوری اسلامی ایران باید فرم های غربالگری بیماری کرونا را قبل از فرود هواپیما تکمیل و پس از فرود در اختیار نمایندگان وزارت بهداشت و پایگاه مراقبت بهداشت مرزی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) قرار دهند .

  |

  تشدید نظارت ها و اقدامات پیشگیرانه تنها راهکار ادامه پروازها

  تشدید نظارت ها و اقدامات پیشگیرانه تنها راهکار ادامه پروازها

  اهمال و بی توجهی شرکت های هواپیمایی ، فرودگاهی ، شرکت هایی خدمات زمینی ، بار و مسافر ، خدمات ویژه و همچنین سایر شرکت های فعال در امر پرواز ، در رعایت مقررات و دستورالعمل های سازمان هواپیمایی کشوری و پروتکل های بهداشتی تدوین شده توسط این سازمان برخوردهای لازم را در پی خواهد ...

  |

  مازندران رتبه دوم ثبت فعالیت های جاری راهداری را کسب کرد

  مازندران رتبه دوم ثبت فعالیت های جاری راهداری را کسب کرد

  محورهای برون شهری به عنوان سرمایه عظیم ملی محسوب می شوند و این اداره کل همواره در حفظ و نگهداری راه ها ، حداکثر توان خود را به کار می گیرد و انتظار ما از کاربران جاده ای این است که در امر نگهداری جاده ها با راهداران همکاری نمایند .

  |

  نظرات کاربران