در حال بارگذاری ...
 • پیوستن بندر شهید رجایی به بنادر سبز با رعایت شاخصه های زیست محیطی

  ایجاد زیرساخت ها در بندر شهید رجایی هم راستا با الزامات زیست محیطی و پارامترهای توسعه پایدار تعریف شده و البته مبنای همه اقدامات کمی و کیفی براساس مولفه های ترسیم شده برای بنادر سبز است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه ایجاد زیرساخت ها در بندر شهید رجایی هم راستا با الزامات زیست محیطی و پارامترهای توسعه پایدار در حال انجام است ، اظهار داشت : چه در حوزه های عمرانی و توسعه ای و چه در بخش های دریایی و بندری کلیه اقدامات کمی و کیفی بر مبنای مولفه های تعریف شده برای بنادر سبز ایجاد می شود .

  اله مراد عفیفی پور با بیان اینکه لازمه پیوستن بندر شهید رجایی به بنادر سبز دنیا با رعایت دقیق شاخصه های زیست محیطی در همه ابعاد امکانپذیر می شود ، اظهار داشت : اقدام قابل توجهی در جهت کاهش و بهینه سازی مصرف انرژ ی در این بندر و شهرک های مسکونی انجام شده است .

  وی بهره گیری از کنتورهای هوشمند ۳ زمانه ، تعمیر و نگهداری (pm) به موقع پست های برق (۶۳ و۲۰کیلو وات ) را از جمله اقدامات در زمینه کاهش و بهینه سازی مصرف انرژی برشمرد .

  این مقام مسئول آغاز عملیات تقویت برق رسانی به اسکله های مجتمع بندری شهیدرجایی جهت تامین برق پایدار جرثقیل ها ، مکنده ها و آنلودرها با هدف کاهش استهلاک تجهیزات ، کاهش مصرف سوخت فسیلی ، افزایش راندمان و بهره وری تجهیزات تخلیه و بارگیری و کاهش آلایندگی های زیست محیطی را گامی مهم درجهت متعادل نمودن الزامات زیست محیطی با فعالیتهای بندری دانست .

  مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی  با اشاره به استقرار ایستگاه های پایش برخط آلودگی هوا در بندر شهید رجایی ، خاطرنشان کرد : این ایستگاه اندازه گیری پارامترهای هوای پاک را براساس استاندارد مربوطه ، مورد ارزیابی قرار داده و به شکل آنلاین در اختیار بخش های مرتبط قرار می دهد ، انجام این مهم تاثیر بسیار زیادی در پایش لحظه ای زون های بندر از حیث سالم بودن محیط کار و تشخیص هوای ناسالم دارد .

  عفیفی پور ساماندهی پساب های فاضلاب بندر و شهرک ها را با هدف کاهش میزان مصرف انرژی و تصفیه پساب ها جهت استفاده در آبیاری فضای سبز را از دیگر اقدامات در این بخش عنوان کرد و افزود : کنترل و ارزیابی این اقدام بشکل مداوم و داوطلبانه از طریق خود اظهاری به سازمان های مربوطه اعلام می شود .

  این مقام مسئول نصب دستگاه پایش آنلاین آلودگی نفتی در اسکله های نفتی بندر را نیز اقدامی مهم در جهت انطباق پایانه های نفتی با ضرورت های زیست محیطی قلمداد کرد و گفت : این دستگاه با استفاده از امواج الکترو مغناطیسی آلودگی احتمالی نفتی را در محدوده دید سنسورهای خود رویت کرده و از طریق فرستنده های رادیویی به دستگاه گیرنده ارسال و پس از دریافت فرکانس مربوطه در صورت وجود هرگونه موادآلاینده نفتی بر روی آب ، یافته های خود را به کامپیوتر کاربر اطلاع داده و از طریق آلارم هایی وقوع آلودگی را با ذکر موقعیت جغرافیایی اعلام می کند .

  به گفته مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ایجاد زیرساخت ها در بندر شهید رجایی هم راستا با الزامات زیست محیطی و پارامترهای توسعه پایدار تعریف شده و البته مبنای همه اقدامات کمی و کیفی براساس مولفه های ترسیم شده برای بنادر سبز است .
  مطالب مرتبط

  تعمیر سیستم هیدرولیک جرثقیل ساحلی در بندر امام خمینی (ره) توسط مهندسان داخلی

  تعمیر سیستم هیدرولیک جرثقیل ساحلی در بندر امام خمینی (ره) توسط مهندسان داخلی

  کاهش توقفات اضطراری حین عملیات ، ارتقا رضایت صاحبان کالا به لحاظ انجام عملیات بدون توقف ، کاهش هزینه‌ها به همراه افزایش بهره‌وری و بازگرداندن تجهیز به نرم کارخانه‌ای از جمله مزیت های این تعمیرات است .

  |

  جلوگیرى از حریق در شناورهاى سنتى در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  جلوگیرى از حریق در شناورهاى سنتى در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  ممنوعیت استفاده از پمپ های بنزینی روی شناورهای سنتی ، الزام لنج ها به حضور حداقل خدمه شناور در هنگام پارک و کنار اسکله و افزایش نظارت های ایمنی شناورهای سنتی از دیگر اقدامات صورت گرفته است .

  |

  تشریح میزان کالای اساسی تخلیه شده در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون

  تشریح میزان کالای اساسی تخلیه شده در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون

  آنچه موجب تسهیل در فرآیند تخلیه کالاهای اساسی و رشد در این حوزه شده است ، ابتکار عمل مبنی بر تشکیل کارگروهی تحت عنوان کارگروه تسهیل فرآیند ورود و خروج کالای اساسی با عضویت کلیه سازمان ها و دستگاه های ذیربط با مدیریت اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بوده است .

  |

  نظرات کاربران