در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت ۳۶ درصدی طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله

  تجهیز صددرصدی کارگاه ، طراحی و خدمات مهندسی حین اجرا به میزان ۶۰ درصد، حمل ۱۳۰ هزارتن سنگ معدن ، اجرای راه دسترسی موقت به طول ۴۲۵ متر ، اجرای راه دسترسی سنگی به میزان ۲۵۰ متر ، تعداد شمع اجرا شده به تعداد ۳۶ مورد ، تعداد تیر اجرا شده به میزان ۱۳ عدد، از جمله اقدامات صورت گرفته برای طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه ارزش ریالی طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله معادل ۱۰۶۰ میلیارد ریال است ، آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص اجرای این پروژه را تشریح و اعلام کرد : در حال حاضر پیشرفت فیزیکی این پروژه از پیشرفت برنامه‌ای جلوتر بوده و معادل ۳۶,۳۵ درصد است .

  محمد رضا اله یار با اشاره به اینکه ساحل چمخاله در شهرستان لنگرود و در مجاورت تلاقی لنگرود خان و شلمانرود است ، اظهار داشت : این ساحل دارای موقعیت سرسبز و بی نظیری در سواحل ماسه ای دریای خزر بوده و از جمله زیباترین و مناسب ترین مناطق ساحلی برای اهداف مسافری داخلی و خارجی و نیز گردشگری دریایی است . در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی احداث بندرگاهی مناسب که جوابگوی پذیرش انواع شناورهای مسافری و تفریحی باشد را در دستور کار قرار داده و حوضچه بندر دارای قابلیت سرویس دهی و انواع شناورهای مسافری و تفریحی بوده و بستر لازم جهت پهلودهی به شناورهای بزرگتر در طرح پیش بینی شده است.

  مشخصات طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله

  معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی در مورد مشخصات اجرای طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله ، خاطرنشان کرد : از مشخصات این پروژه می توان به احداث راه سنگی به طول ۸۵ متر ، شمع و عرشه به طول ۳۵۲ متر و دو بازوی موج شکن به طول ۵۵۵ متر و ۳۵۰ متر اشاره کرد .

  اله یار در مورد عمده اقدامات انجام شده طی سال گذشته ، اعلام کرد : تجهیز صددرصدی کارگاه ، طراحی و خدمات مهندسی حین  اجرا به میزان ۶۰ درصد، حمل ۱۳۰ هزارتن سنگ معدن ، اجرای راه دسترسی موقت به طول ۴۲۵ متر ، اجرای راه دسترسی سنگی به میزان ۲۵۰ متر ، تعداد شمع اجرا شده به تعداد ۳۶ مورد ، تعداد تیر اجرا شده به میزان ۱۳ عدد، از جمله اقدامات صورت گرفته برای طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله بود .

  به گفته وی ، بخش اول سازه عرشه فلزی کامل ساخته شده و در حال آماده سازی برای نصب است و اجرای طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله تا پایان سال ۹۸ معادل ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و در حال حاضر پیشرفت فیزیکی از پیشرفت برنامه‌ای جلوتر بوده و به میزان ۳۶,۳۵ درصد است .

  زمینه های سرمایه گذاری در بخش دریایی

  معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی درباره زمینه های سرمایه گذاری طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله در بخش دریایی ، عنوان کرد : احداث اسکله قایق های تفریحی ، احداث اسکله مناسب کشتی تفریحی - تفریحی مسافری ، احداث پارک آبی دریایی ، احداث مراکز ورزش های دریایی برای مدیریت ، آموزش ، هدایت ، کنترل و ایمنی فعالیت های مرتبط ، ایجاد مرکز خرید و اجاره شناورهای تفریحی شامل قایق های تفریحی ، کایاک ، جت اسکی ، قایق های ماهیگیری تفریحی و نیز لوازم مورد نیاز تفریحات دریایی از جمله غواصی ، ماهیگیری ، موج سواری از جمله زمینه های سرمایه گذاری در بخش دریایی این پروژه است .

  زمینه های سرمایه گذاری در بخش خشکی

  اله یار در ادامه به زمینه های سرمایه گذاری طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله در بخش خشکی که حدود ۲۰ هکتار است ، اشاره کرد و افزود : احداث هتل ، احداث رستوران دریایی و کافی شاپ ، احداث مراکز خرید ، احداث موزه دریایی ، احداث آکواریوم گونه های دریایی خزر ، احداث مرکز نگهداری و تعمیر شناورها ، احداث مراکز فروش ملزومات شناورها و تفریحات دریایی و تامین تجهیزات و نیز احداث فضاها و ساختمان های رفاهی - ایمنی عمومی از جمله زمینه های سرمایه گذاری این پروژه در بخش خشکی است .
  مطالب مرتبط

  تعمیر سیستم هیدرولیک جرثقیل ساحلی در بندر امام خمینی (ره) توسط مهندسان داخلی

  تعمیر سیستم هیدرولیک جرثقیل ساحلی در بندر امام خمینی (ره) توسط مهندسان داخلی

  کاهش توقفات اضطراری حین عملیات ، ارتقا رضایت صاحبان کالا به لحاظ انجام عملیات بدون توقف ، کاهش هزینه‌ها به همراه افزایش بهره‌وری و بازگرداندن تجهیز به نرم کارخانه‌ای از جمله مزیت های این تعمیرات است .

  |

  جلوگیرى از حریق در شناورهاى سنتى در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  جلوگیرى از حریق در شناورهاى سنتى در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  ممنوعیت استفاده از پمپ های بنزینی روی شناورهای سنتی ، الزام لنج ها به حضور حداقل خدمه شناور در هنگام پارک و کنار اسکله و افزایش نظارت های ایمنی شناورهای سنتی از دیگر اقدامات صورت گرفته است .

  |

  تشریح میزان کالای اساسی تخلیه شده در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون

  تشریح میزان کالای اساسی تخلیه شده در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون

  آنچه موجب تسهیل در فرآیند تخلیه کالاهای اساسی و رشد در این حوزه شده است ، ابتکار عمل مبنی بر تشکیل کارگروهی تحت عنوان کارگروه تسهیل فرآیند ورود و خروج کالای اساسی با عضویت کلیه سازمان ها و دستگاه های ذیربط با مدیریت اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بوده است .

  |

  نظرات کاربران