در حال بارگذاری ...
 • اجرای طرح محرومیت زدایی از راه های روستایی سیستان و بلوچستان ، هرمزگان و جنوب کرمان

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در جلسه مشارکت در احداث و بهسازی راه های روستایی کشور ، اجرای طرح محرومیت زدایی از چهره راه های روستایی محروم و کمتر برخوردار به ویژه در استان های سیستان و بلوچستان ، هرمزگان و جنوب کرمان تاکید شد .

  در جلسه مذکور که باحضور رئیس سازمان بسیج سازندگی ، مشاور ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برگزار شد ، بر بهره مندی حداکثری و هم افزایی منابع دولتی در اختیار و استفاده از ظرفیت خیرین با هدف بهبود ارایه خدمات در نقاط کمتر توسعه یافته و انعقاد تفاهم نامه تاکید شد .

  جلیل بشارتی مشاور ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به نقش برجسته بسیج سازندگی در محرومیت زدایی از کشور به ویژه روستاها اظهار داشت : در طرح محرومیت زدایی از روستاها باید روستاهای محروم تر و کمتربرخوردار در اولویت قرار گیرند که از این میان ، استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و جنوب استان کرمان در اولویت قرار دارند . وی اهمیت توجه و رفع نیازهای حداقلی و مهم روستاها از جمله راه ها را در سال جهش تولید یادآور شد.

  بشارتی استفاده از توان ماشین آلات موجود و به کارگیری نیروهای امانی به جای نیروهای پیمانکار و توان و اعتبارات نیروهای بسیج را در پیشبرد پروژه های راه و ساخت پل بسیار با اهمیت برشمرد و براهمیت تعیین حجم عملیات و اهداف تاکید کرد .

  بر اساس این گزارش عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی ، هدف گیری این پروژه را بر روی سه استان شرق هرمزگان ، جنوب کرمان جنوب و سیستان و بلوچستان ذکر کرد .

  وی با اشاره به این که در حال حاضر ۳۵۰ هزار پل در راه های کل کشور وجود دارد و از این تعداد حدود ۱۸ هزار پل بالای شش متر است ، افزود : با توجه به وقوع سیل های اخیر و از بین رفتن بسیاری از پل های موجود در جاده ها ، بازسازی پل ها و ساخت پل های موقت دارای اهمیت بسیاری است که در این راستا استفاده از توان و اعتبارات سازمان بسیج سازندگی و استفاده از توان مالی خیرین از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

  بر مبنای این گزارش سرهنگ پاسدار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی نیز در این جلسه اظهار داشت: در گذشته محرومیت زدایی در بسیج و سپاه یک رسالت بود و در حال حاضر  یک ماموریت است‌ و جنس پروژه ها کوچک و زود بازده ، محرومیت زدا ، عام المنفعه و غیر انتفاعی است .

  وی با اشاره به این که پایه های اصلی کار بسیج و سپاه ، مردمی کردن کار است ، گروه های جهادی و خیرین را جزء لاینفک بسیج سازندگی برشمرد .

  وی طرح کلان محرومیت زدایی را از اهداف بسیج و سپاه دانست و گفت: دو بستر روستا و حاشیه شهر از اولویت های ما خواهد بود و در روستاها نیز آب ، مسکن و راه در اولویت قرار خواهند گرفت.

  سرهنگ پاسدار زهرایی با اشاره به ساختار بسیج در سه بخش تیپ قرارگاه مهندسی ، قرارگاه عملیاتی و قرارگاه مردمی در استفاده از ماشین آلات مهندسی،  به خدمت گرفتن نیروهای مردمی و خیرین را بسیار با اهمیت خواند.

  شایان ذکر است در این جلسه مقرر شد به منظور بهره مندی حداکثری و هم افزایی منابع دولتی در اختیار و استفاده از ظرفیت خیرین با هدف بهبود ارائه خدمات در نقاط کمتر توسعه یافته استان سیستان و بلوچستان و مدیریت شرایط بحرانی ناشی از وقوع سیلاب در سطح استان و همچنین با هدف احداث و اجرای مشارکتی پل های بیش از ۲۰ متر در استان سیستان و بلوچستان که دارای مطالعات مصوب بوده و طراحی آن به پایان رسیده است ، تفاهم نامه ای منعقد شود  .​
  مطالب مرتبط

  تحول در فرآیندهای مدیریت حمل و نقل کالا با صدور اسناد حمل الکترونیکی

  تحول در فرآیندهای مدیریت حمل و نقل کالا با صدور اسناد حمل الکترونیکی

  با توجه به الزامات تخصیص سوخت بر اساس پیمایش و آماده شدن بسترهای لازم برای صدور الکترونیکی بارنامه جهت وانت بارها مقرر شد از تاریخ اول مردادماه سال جاری رانندگان وانت بار ها مطابق دستورالعمل ابلاغی سازمان نسبت به اخذ بارنامه الکترونیکی اقدام نمایند .

  |

  نظرات کاربران