در حال بارگذاری ...
 • روان سازی و تسهیل‌گری در طرح نوسازی ناوگان برون‌شهری

  چهار گروه شامل کارخانجات تولید کننده ، شرکت‌های حمل و نقل سراسری توانمند ، وارد کنندگان خودروهای سنگین و مالکان خودروهای فرسوده می‌توانند با ثبت نام در سامانه و پس از تایید سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ، مراحل ثبت درخواست را سپری کنند تا پس از تایید در سامانه جامع تجارت ،‌ مراحل ثبت سفارش ،‌ اظهارنامه و تشریفات گمرکی و ترخیص انجام می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با هدف روان‌سازی و تسهیل‌گری در طرح نوسازی ناوگان بار برون شهری از طریق واردات ناوگان کارکرده تا سه سال ساخت ، صورت جلسه نوسازی ناوگان میان وزیر راه و شهرسازی ، سرپرست وزارت صمت و رئیس کل بانک مرکزی امضا شد .

  صدرالله بمانا مشاور ریاست این سازمان در امر نوسازی ناوگان با اشاره به امضای صورتجلسه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل بار برون شهری که با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ، حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت و عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی انجام شد ، اظهار داشت : به منظور روان سازی و تسهیل گری در طرح نوسازی ناوگان باری کشور و اجرای بند «ث» ماده ۳۰ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه ، سه موضوع مورد توافق قرار گرفت .

  وی افزود : در صورتجلسه مذکور مقرر شد که ارز باید منشاء خارجی داشته باشد و می‌تواند ارز اشخاص خارج از کشور ، ارز واردات در مقابل  صادرات همچنین از طریق تهاتر باشد . طبق این صورتجلسه منشاء ارز خارجی به تایید رئیس کل بانک مرکزی رسید و امید است این اقدام راهگشای نوسازی ناوگان شود .

  بمانا در ادامه با اشاره به مرحله ثبت سفارش در طرح نوسازی ناوگان حمل‌ونقل بار برون شهری کشور بیان داشت : طبق صورتجلسه ، سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت به طور رسمی موافقت خود را با ثبت سفارش از طریق معرفی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای اجرایی کردن قانون اعلام کرد .

  وی گفت : چهار گروه شامل کارخانجات تولید کننده ، شرکت‌های حمل  و نقل  سراسری توانمند ، وارد کنندگان خودروهای سنگین و مالکان خودروهای فرسوده می‌توانند با ثبت نام در سامانه و پس از تایید سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ، مراحل ثبت درخواست را سپری کنند تا پس از تایید در سامانه جامع تجارت ،‌ مراحل ثبت سفارش ،‌ اظهارنامه و تشریفات گمرکی و ترخیص انجام می‌شود .

  بمانا خاطرنشان کرد : بر مبنای این صورتجلسه مقرر شد مطابق ضوابط طرح ،‌ واردات کامیون با برند‌های معتبر اروپایی و برخوردار از خدمات پس از فروش از طریق ثبت در سامانه ماده ۳۰ سازمان انجام شود و در صورت عدم برخورداری از خدمات پس از فروش باید نسبت به عقد قرارداد با شرکت‌های داخلی برخوردار اقدام شود . در حال مذاکره با «وزارت صنعت،‌معدن و تجارت» و «سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و صنوف حمل و نقل» برای تعیین قیمت  برای خدمات پس از فروش هستیم .
  مطالب مرتبط

  ثبت بیش از ۴ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان اردبیل طی فروردین ماه

  ثبت بیش از ۴ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان اردبیل طی فروردین ماه

  بر اساس گزارش ها و بررسی های انجام شده توسط دفتر آمار ، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای کشور در مجموع تصادفات برون شهری و روستائی نیز استان اردبیل با کاهش ۱۱ درصدی در رتبه ۴ کشوری قرار گرفت .

  |

  نظرات کاربران