در حال بارگذاری ...
 • آغاز طرح ضربتی راهداری محوری در محورهای شریانی هراز و سوادکوه

  با توجه به دستور العمل ابلاغی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، اجرای طرح مذکور با همت بالای راهداران در قالب اکیپ های مختلف ( اکیپ روکش آسفالت ، اکیپ تابلو و علائم ، اکیپ خط کشی ، اکیپ پاکسازی ، اکیپ روشنایی و .. ) در سه محور شریانی هراز ، کندوان و سوادکوه در دست اجراست .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از شروع طرح ضربتی راهداری محوری در محورهای شریانی هراز و سوادکوه از تاریخ ۱۰ تیر به مدت سه روز خبر داد و افزود : هدف از اجرای طرح مذکور ، ارتقا ایمنی محور ها و همچنین ارتقا سطح کیفی عملیات راهداری است .

  عباسعلی نجفی ضمن اعلام این مطلب گفت : مازندران به دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی همواره در فصول مختلف علی الخصوص فصل تابستان گردشگران و مسافران بسیاری را از سرتاسر میهن عزیزمان پذیرا بوده ، از این رو محورهای مواصلاتی این استان همواره پرترافیک و پرتردد است .

  وی در ادامه به آغاز سفرهای تابستانی اشاره و اظهار داشت : با عنایت به شروع سفرهای تابستانی و تردد بالای خودرو در جاده های مازندران ، ایمن سازی محورهای این استان در دستور کار قرار گرفت . با توجه به افزایش ضریب ایمنی جاده ها توسط راهداران ، از مردم شریف کشور تقاضامندیم با توجه به شرایط موجود در سطح جامعه ( انتشار مجدد ویروس کرونا ) ، از سفرهای غیر ضروری پرهیز و در صورت لزوم برای سفر ، حتما نکات بهداشتی را در طول سفر رعایت کنند .

  وی در ادامه به اجرای طرح ارتقا کیفی راهداری در محورهای شریانی مازندران اشاره و خاطرنشان ساخت : با توجه به دستور العمل ابلاغی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ،  اجرای طرح مذکور با همت بالای راهداران در قالب اکیپ های مختلف ( اکیپ روکش آسفالت ، اکیپ تابلو و علائم ، اکیپ خط کشی ، اکیپ پاکسازی ، اکیپ روشنایی و .. ) در سه محور شریانی هراز ، کندوان و سوادکوه در دست اجراست .

  نجفی در ادامه نیز به طرح ضربتی راهداری محوری ، محورهای هراز و سوادکوه اشاره و تاکید کرد : علاوه بر اجرای طرح ارتقا کیفی راهداری ، این اداره کل با برنامه ریزی صورت گرفته در نظر دارد به مدت سه روز از تاریخ ۱۰ تیر با بسیج کلیه امکانات و تجهیزات راهداری و نیروی راهدار خود اقدامات گسترده ایمن سازی خود را در دو محور شریانی هراز و سوادکوه به طور شبانه روزی در دستور کار خود قرار داد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران پاکسازی حریم ، شانه سازی ، ساماندهی تابلو و علائم ، مرمت و تعویض گاردریل و نیوجرسی ، تامین روشنایی ، اجرای روکش آسفالت و خط کشی ، شستشوی علائم و رنگ آمیزی نرده و پایه و ... از جمله فعالیتهای سه روزه راهداران در محورهای یاد شده برشمرد .

  نجفی ضمن اعلام این مطلب که راهداری عشق خدمت به همنوع است ، اظهار داشت : امیدواریم با اجرای این طرح شاهد افزایش ضریب ایمنی در محورها و کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن باشیم.

  وی در خاتمه به مشکلات راهداران پرتلاش در سطح محورها اشاره و عنوان کرد : امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته ، بتوانیم به لحاظ مالی و تجهیز امکانات راهداری ، شرایط کار را برای این صبور مردان همیشه بیدار در جاده ها فراهم نماییم ، چرا که اعتبارات ، تجهیزات ( ماشین آلات ) و نیروی انسانی ( راهدار) سه راس مهم کار راهداری بوده که کمبود هر یک از این سه راس اصلی ، فعالیت راهداری را ضعیف می کند .

  گفتنی است مازندران دارای ۱۰۴۰۰ کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی است .
  مطالب مرتبط

  مصرف بیش از ۱۴۵ هزار تن قیر و آسفالت برای بهسازی روکش راه‌های خراسان شمالی طی سال ۹۸

  مصرف بیش از ۱۴۵ هزار تن قیر و آسفالت برای بهسازی روکش راه‌های خراسان شمالی طی سال ۹۸

  خراسان شمالی در حوزه راهداری ۲ اولویت مهم راه‌های روستایی و احداث و مرمت ابنیه فنی را در کنار ایمن سازی نقاط پرتصادف در دستور کار دارد . در کنار اقدامات راه و شهرسازی و شرکت ساخت زیربناهای حمل و نقل استان می‌تواند روند مثبتی در بهبود خدمات حمل و نقل جاده‌ای استان داشته باشند .

  |

  رشد ۱۱ درصدی سفرهای تابستانی با ناوگان عمومی در استان هرمزگان

  رشد ۱۱ درصدی سفرهای تابستانی با ناوگان عمومی در استان هرمزگان

  بیشترین سفر انجام شده و مسافر جابجا شده در فصل تابستان در تیرماه سال ۹۸ با جابه جایی ۱۸۲۳۲ سفر و ۱۵۵۴۲۳ نفر مسافر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سفر ۱۱درصد و مسافر ۱۲ درصد رشد را شاهد بوده ایم .

  |

  نظرات کاربران