در حال بارگذاری ...
 • راه اندازی کارگاه تخصصی تعمیر و ساخت انواع تجهیزات مخابراتی و بندری در بندر شهید رجایی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از راه اندازی کارگاه تخصصی تعمیر و ساخت انواع بردهای الکترونیکی ، تجهیزات مخابراتی و بندری با مشارکت یک شرکت دانش بنیان خبر داد و گفت : امکان تعمیرات اساسی مادربردهای رادار در بندر شهید رجایی فراهم شده است .

  اله مراد عفیفی پور با اشاره به اینکه تحولات فناوری های روز دنیا درحوزه ناوبری دریایی به سریع اتفاق می افتد ، اظهار داشت : ما برای افزایش سطح تکنولوژی ، ارائه خدمات بهتر  و بروز ماندن در این حوزه  از توان و دانش شرکت های دانش بنیان باهدف تولید بومی علماستفاده می کنیم .

  وی عواملی نظیر فرسودگی بردهای الکترونیکی رادارهای سامانه VTS و خارج از سرویسی پی در پی رادارها و کاهش کارایی سایت های VTS ، همچنین عدم پشتیبانی شرکت های خارجی به بهانه تحریم ها، قیمت بالای خرید قطعات و ارزبری را مهمترین مشکلات و چالش ها پیش رو در این بخش دانست و تصریح کرد : مجموع این عوامل که از سوی دشمنان به ابزاری برای اختلال و ناکارامدی خدمات دریایی به کشتی های متردد در آب های حاکمیتی ایران مبدل شده بود فرصت را برای حضور متخصصان ایرانی و شرکت های دانش بنیان و آزمونی برای بهرگیری از اندیشه بومی در این عرصه مهیا کرد .

  مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت : با درک صحیح از مقتضیات و اتکا به خودباوری ملی ایجاد کارگاه تخصصی تعمیر و ساخت انواع بردهای الکترونیکی ، تجهیزات مخابراتی و بندری در مجتمع بندری شهیدرجایی آغاز و با راه اندازی این کارگاه انجام تعمیرات  اساسی ۳ عدد مادربرد رادار و ۴ عدد برد TC۳ رادار با موفقیت کامل توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان صورت گرفت .

  مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تاکید کرد : خرید هر عدد مادربرد حداقل ۲۰ هزار دلار و هر عدد برد TC۳ حداقل ۱۰هزار دلار ارزبری در پی داشت که با انجام موفقیت آمیز این تعمیرات بشکل کاملا بومی  از خروج ۹۰ هزار دلار ارزی جلوگیری شد .
  مطالب مرتبط

  تعمیر سیستم هیدرولیک جرثقیل ساحلی در بندر امام خمینی (ره) توسط مهندسان داخلی

  تعمیر سیستم هیدرولیک جرثقیل ساحلی در بندر امام خمینی (ره) توسط مهندسان داخلی

  کاهش توقفات اضطراری حین عملیات ، ارتقا رضایت صاحبان کالا به لحاظ انجام عملیات بدون توقف ، کاهش هزینه‌ها به همراه افزایش بهره‌وری و بازگرداندن تجهیز به نرم کارخانه‌ای از جمله مزیت های این تعمیرات است .

  |

  جلوگیرى از حریق در شناورهاى سنتى در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  جلوگیرى از حریق در شناورهاى سنتى در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  ممنوعیت استفاده از پمپ های بنزینی روی شناورهای سنتی ، الزام لنج ها به حضور حداقل خدمه شناور در هنگام پارک و کنار اسکله و افزایش نظارت های ایمنی شناورهای سنتی از دیگر اقدامات صورت گرفته است .

  |

  تشریح میزان کالای اساسی تخلیه شده در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون

  تشریح میزان کالای اساسی تخلیه شده در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون

  آنچه موجب تسهیل در فرآیند تخلیه کالاهای اساسی و رشد در این حوزه شده است ، ابتکار عمل مبنی بر تشکیل کارگروهی تحت عنوان کارگروه تسهیل فرآیند ورود و خروج کالای اساسی با عضویت کلیه سازمان ها و دستگاه های ذیربط با مدیریت اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بوده است .

  |

  نظرات کاربران