در حال بارگذاری ...
 • بازدید نماینده مردم تبریز در مجلس از پایانه های مرزی جلفا و نوردوز

  در سه ماهه اول سال‌ جاری ۲۷ هزار دستگاه وسائط نقلیه سنگین باری از این دو پایانه مرزی تردد کرده‌اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نماینده مردم تبریز ، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی از پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز بازدید کرد .

  نماینده دوره های هفتم ، هشتم و یازدهم مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار رضایت از مجموعه اقدامات انجام شده دراین دوپایانه برای تسهیل روند تردد مسافر و حمل‌ونقل کالا گفت : نقش پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز در تبادل کالا و مسافر و توسعه ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی درحوزه کشورهای شمال غرب کشور بسیار مهم بوده و نقش اساسی در رونق اقتصادی استان آذربایجان شرقی دارند .

  دراین بازدید مدیران پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز گزارشی از اقدامات مختلف انجام گرفته در این دو پایانه مرزی در سال ۱۳۹۸ , سه ماهه اول سال جاری و همچنین اقدامات انجام شده برای فعال نگهداشتن این پایانه‌های مرزی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در دوران شیوع ویروس کرونا ارائه کردند .

  لازم به ذکراست از پایانه‌های مرزی جلفا به عنوان مرز مشترک ایران و جمهوری خودمختار نخجوان و نوردوز به عنوان مرز مشترک ایران و ارمنستان طی سال ۱۳۹۸ تعداد یک میلیون و ۳۲۸ هزار مسافر و تعداد ۱۳۷ هزار و ۸۰۰ کامیون تردد کردند . همچنین در سه ماهه اول سال‌ جاری ۲۷ هزار دستگاه وسائط نقلیه سنگین باری از این دو پایانه مرزی تردد کرده‌اند .
  مطالب مرتبط

  پیگیری روند احداث راه ارتباطی چشمه چاهی - سفید خانی شهرستان سیروان

  پیگیری روند احداث راه ارتباطی چشمه چاهی - سفید خانی شهرستان سیروان

  احداث این پروژه ۷ کیلومتری ، ۸ کیلومتر مرکز استان را به شهرستان سیروان نزدیک می کند و در مجموع بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه خواهد داشت که در صورت تأمین اعتبار لازم تا پایان سال شاهد بهره برداری از این پروژه خواهیم بود .

  |

  نظرات کاربران