در حال بارگذاری ...
 • سهم ۵۲ درصدی بندر امیرآباد در تخلیه و بارگیری کالا در میان بنادر شمالی کشور

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت : در سه ماهه نخست سال جاری ۸۴۴ هزار و ۸۶۹ تن کالا در بندر امیرآباد تخلیه و بارگیری شده است که سهم ۵۲ درصدی این بندر در مجموع میزان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر شمالی کشور را نشان می دهد .

  محمدعلی اصل سعیدی پور  با بیان اینکه اشاعه جهانی ویروس کووید-۱۹ تأثیر مستقیم در میزان مبادلات و مراودات کالا در جهان و همچنین کشورهای واقع در حوزه دریای خزر داشته است ، گفت : بندر امیرآباد با توجه به شرایط اپیدمی این ویروس در کشور ، نقشی اساسی را در تأمین کالاهای اساسی در سه ماهه نخست سال جاری ایفاء کرده و با تخلیه ۶۲۸ هزار و ۵۴۴ تن از این نوع کالاها سهم ۵۲ درصدی در میان بنادر شمالی را در این بخش از آنِ خود کرده است .

  وی با اشاره به اینکه در بهار امسال ۲۰۴ شناور حامل  ۸۴۴ هزار و ۸۶۹ تن کالا در بندر امیرآباد تخلیه و بارگیری شده است اظهار داشت : از این میزان ۶۵۹ هزار‌ و ۶۴۴ تن کالا مربوط به واردات و ۱۷۵ هزار و ۵۶۰ تن کالا سهم صادرات است .

  اصل سعیدی پور همچنین به میزان ۱۸۲ هزار و ۸۰۲ تن کالاهای صادراتی اعم از نفتی و غیر نفتی در سه ماهه نخست سال جاری از بندر امیرآباد به کشورهای دیگر اشاره و سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز را در همین مدت در منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد ۳۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد .

  وی با تأکید بر اینکه قرار گرفتن بندر امیرآباد با ۱۵ پست اسکله در مسیر بین المللی شمال – جنوب به عنوان مهمترین حلقه اتصال که فرصتی راهبردی را جهت افزایش ترانزیت کالا از کشورهای حاشیه دریای خزر به کشورهای آسیای میانه فراهم می کند گفت : افزایش ۲۰۷ درصدی ترانزیت کالا به میزان ۸ هزار و ۷۱۵ تن نسبت به مدت مشابه سال قبل شده که رشد ۲۰۷ دقدی دارد .
  مطالب مرتبط

  تطبیق با تقاضای روز کشتیرانی جهان در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  تطبیق با تقاضای روز کشتیرانی جهان در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  با توجه به ظرفیت های داخلی نیازهای خود را در داخل کشور تولید کردیم و سازمان بنادر و دریانوردی در بخش ناوگان عملیاتی و تجهیزات مورد نیاز به توان داخلی تکیه کرد و خوشبختانه توانست پاسخ خوبی دریافت کند و باید بگوییم  این میزان اتکا به توان داخلی در تاریخ فعالیت سازمان بنادر و ...

  |

  رونمایی از کتاب اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران در مراسم روز جهانی دریانوردی

  رونمایی از کتاب اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران در مراسم روز جهانی دریانوردی

  برای نخستین بار در ایران موضوع «بنادر و دریانوردی» در یکصد سال اخیر با بهره‌گیری از اسناد آرشیوی داخلی و خارجی معرفی و دوره بندی و مهمترین ویژگی‌های اجتماعی آن شناسایی شده و راهکارهایی برای توسعه آینده بنادر بر اساس نظریه « دالان های طبیعی زاگرس» ارائه شده است .

  |

  نظرات کاربران