در حال بارگذاری ...
 • مازندران رتبه دوم ثبت فعالیت های جاری راهداری را کسب کرد

  محورهای برون شهری به عنوان سرمایه عظیم ملی محسوب می شوند و این اداره کل همواره در حفظ و نگهداری راه ها ، حداکثر توان خود را به کار می گیرد و انتظار ما از کاربران جاده ای این است که در امر نگهداری جاده ها با راهداران همکاری نمایند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، بر اساس اعلام سامانه سراسری جامع ثبت عملکرد جاری راهداری های کشور در ارزیابی عملکرد ماهانه ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران حائز رتبه دوم در سطح کشور شد .

  حسن جهانیان ضمن قدردانی از راهداران استان با توجه به اینکه ویروس منحوس کرونا در حال تاخت و تاز است با تلاش های شبانه روزی در حفظ و نگهداری راه های برون شهری استان از جان خود مایه می گذارند اظهار داشت : ارزیابی مذکور بر اساس فعالیت های گسترده ادارات تابعه در امور بهسازی ، نگهداری و ایمن سازی محورهای مواصلاتی صورت گرفته است . در سامانه جامع ثبت فعالیت های راهداری ۱۶ نوع فعالیت از جمله : ایمن سازی ، مرمت رویه ، حریم و غیره.. مورد ارزیابی قرار گرفته ، که علاوه بر انواع بازدید های صورت گرفته و گشتهای راهداری نیزثبت می گردد .

  جهانیان تصریح کرد : طی یک ماه گذشته ۱۶ هزارفعالیت عملکردی که در محورهای استان توسط راهداران ادارات شهرستانی انجام گرفته بود در سامانه ثبت گردید و تحلیل این عملکرد و مقایسه آن با استان های دیگر ، این اداره کل حائز رتبه دوم شد . دامنه فعالیت راهداران مازندران به دلیل حجم بالای ترافیکی و نوع توپوگرافی استان و گردشگر پذیر بودن وسیع است از جمله این فعالیت ها می توان به انجام لکه گیری و روکش آسفالت محور ها ، بهسازی و نگهداری و تعریض پل ها ، تعریض جاده ها ، رفع نقاط حادثه خیز ، نصب انواع علائم و حفاظ ، خط کشی و.... اشاره کرد .

  معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت : محورهای برون شهری به عنوان سرمایه عظیم ملی محسوب می شوند و این اداره کل همواره در حفظ و نگهداری راه ها ، حداکثر توان خود را به کار می گیرد و انتظار ما از کاربران جاده ای این است که در امر نگهداری جاده ها با راهداران همکاری نمایند .

  وی در ادامه هر کاربر جاده ای را یک راهدار خواند و گفت : توجه کامل به علائم رانندگی با رعایت قوانین و مقررات در طول سفر ، توأم با حفظ و نگهداری راه ها ، نتیجه ارتقای ایمنی و کاهش سوانح و تلفات را در پی خواهد داشت .

  جهانیان با اعلام شماره تلفن گویای ۱۴۱ جهت دریافت آخرین وضعیت ترافیکی استان افزود : کاربران جاده ای جهت انتقال هرگونه شکایت ، انتقاد و یا پیشنهاد مرتبط با حوزه راهداری استان ، می توانند مراتب را از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ به ما در میان بگذارند .
  مطالب مرتبط

  پیشگام بودن استان بوشهر در بازسازی محورهای آسیب دیده از سیل استان لرستان و هرمزگان

  پیشگام بودن استان بوشهر در بازسازی محورهای آسیب دیده از سیل استان لرستان و هرمزگان

  برای ارتقاء توانمندی پرسنل شاغل در مجموعه راهداری و حمل و نقل علاوه بر اموزش ضمن خدمت ، برنامه های انگیزشی دیگری از جمله توجه به معیشت و منزلت کارکنان مد نظر قرار دارد . بهره وری بیشتر بخش و استفاده بهینه از داشته ها و دارایی های سازمان دو هدف دیگر مسئولان سازمان است که تلاش می ...

  |

  برخورداری ۵۳ درصد از روستاهای کشور از راه آسفالته

  برخورداری ۵۳ درصد از روستاهای کشور از راه آسفالته

  در برخی روستاهای استان کمبودهایی احساس می شود که با توجه به اینکه اعتبارات راه های روستایی امسال صد درصد استانی شده است ، انتظار می رود تا با مساعدت مسئولان استانی و استفاده از منابع سایر دستگاه هایی که می توانند یاری گر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان باشند ، روند ...

  |

  توسعه خدمات دانش بنیان و داده محور و استفاده از فناوری های روز راهکار تقویت حوزه حمل و نقل مسافر

  توسعه خدمات دانش بنیان و داده محور و استفاده از فناوری های روز راهکار تقویت حوزه حمل و نقل مسافر

  از پانزدهم تیر ماه سال ۹۷ که سامانه توزیع لاستیک با ارز ۴۲۰۰ تومانی راه اندازی شد تا به امروز سه میلیون و ۱۴۶ هزار حلقه لاستیک به کشور وارد شده و در مجموع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار حلقه آن در قالب حواله توزیع شده که سهم استان لرستان در مجموع ۱۱۱هزار و در ۱۸ ماهه ۸۸ هزار حلقه بوده است .

  |

  نظرات کاربران