در حال بارگذاری ...
 • مازندران رتبه دوم ثبت فعالیت های جاری راهداری را کسب کرد

  محورهای برون شهری به عنوان سرمایه عظیم ملی محسوب می شوند و این اداره کل همواره در حفظ و نگهداری راه ها ، حداکثر توان خود را به کار می گیرد و انتظار ما از کاربران جاده ای این است که در امر نگهداری جاده ها با راهداران همکاری نمایند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، بر اساس اعلام سامانه سراسری جامع ثبت عملکرد جاری راهداری های کشور در ارزیابی عملکرد ماهانه ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران حائز رتبه دوم در سطح کشور شد .

  حسن جهانیان ضمن قدردانی از راهداران استان با توجه به اینکه ویروس منحوس کرونا در حال تاخت و تاز است با تلاش های شبانه روزی در حفظ و نگهداری راه های برون شهری استان از جان خود مایه می گذارند اظهار داشت : ارزیابی مذکور بر اساس فعالیت های گسترده ادارات تابعه در امور بهسازی ، نگهداری و ایمن سازی محورهای مواصلاتی صورت گرفته است . در سامانه جامع ثبت فعالیت های راهداری ۱۶ نوع فعالیت از جمله : ایمن سازی ، مرمت رویه ، حریم و غیره.. مورد ارزیابی قرار گرفته ، که علاوه بر انواع بازدید های صورت گرفته و گشتهای راهداری نیزثبت می گردد .

  جهانیان تصریح کرد : طی یک ماه گذشته ۱۶ هزارفعالیت عملکردی که در محورهای استان توسط راهداران ادارات شهرستانی انجام گرفته بود در سامانه ثبت گردید و تحلیل این عملکرد و مقایسه آن با استان های دیگر ، این اداره کل حائز رتبه دوم شد . دامنه فعالیت راهداران مازندران به دلیل حجم بالای ترافیکی و نوع توپوگرافی استان و گردشگر پذیر بودن وسیع است از جمله این فعالیت ها می توان به انجام لکه گیری و روکش آسفالت محور ها ، بهسازی و نگهداری و تعریض پل ها ، تعریض جاده ها ، رفع نقاط حادثه خیز ، نصب انواع علائم و حفاظ ، خط کشی و.... اشاره کرد .

  معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت : محورهای برون شهری به عنوان سرمایه عظیم ملی محسوب می شوند و این اداره کل همواره در حفظ و نگهداری راه ها ، حداکثر توان خود را به کار می گیرد و انتظار ما از کاربران جاده ای این است که در امر نگهداری جاده ها با راهداران همکاری نمایند .

  وی در ادامه هر کاربر جاده ای را یک راهدار خواند و گفت : توجه کامل به علائم رانندگی با رعایت قوانین و مقررات در طول سفر ، توأم با حفظ و نگهداری راه ها ، نتیجه ارتقای ایمنی و کاهش سوانح و تلفات را در پی خواهد داشت .

  جهانیان با اعلام شماره تلفن گویای ۱۴۱ جهت دریافت آخرین وضعیت ترافیکی استان افزود : کاربران جاده ای جهت انتقال هرگونه شکایت ، انتقاد و یا پیشنهاد مرتبط با حوزه راهداری استان ، می توانند مراتب را از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ به ما در میان بگذارند .
  مطالب مرتبط

  احتمال منتفی‌شدن از سرگیری پرواز تهران - استانبول با توجه به شیوع دوباره کرونا

  احتمال منتفی‌شدن از سرگیری پرواز تهران - استانبول با توجه به شیوع دوباره کرونا

  بر اساس اعلام وزرای خارجه ایران و ترکیه ، قرار بود تا اول آگوست (۱۱ مرداد) پروازهای برنامه‌ای تهران - استانبول از سر گرفته شود ؛ اما با توجه به روند تشدید کرونا و افزایش تعداد مبتلایان ، هنوز هم امکان دارد این تاریخ تغییر کند .

  |

  انجام بیش از ۱۰ هزار تست تشخیص کرونا از مسافران ورودی به فرودگاه امام خمینی (ره)

  انجام بیش از ۱۰ هزار تست تشخیص کرونا از مسافران ورودی به فرودگاه امام خمینی (ره)

  مسافران ورودی به جمهوری اسلامی ایران باید فرم های غربالگری بیماری کرونا را قبل از فرود هواپیما تکمیل و پس از فرود در اختیار نمایندگان وزارت بهداشت و پایگاه مراقبت بهداشت مرزی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) قرار دهند .

  |

  تسریع در روند عملیات احداث پل توکله شهرستان تنکابن

  تسریع در روند عملیات احداث پل توکله شهرستان تنکابن

  احداث پل توکله با دو دهانه ۲۲ و نیم متر و پیش بینی اعتبار ۳ میلیارد تومانی آغاز که تاکنون عملیات احداث شمع های پل به عمق ۲۵ متر ، کوله و تیرها انجام و نصب شده و در حال حاضر نیز احداث گوشواره های پل در دست اجراست .

  |

  اجرای طرح ملی بهسازی روکش آسفالت ۵۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان

  اجرای طرح ملی بهسازی روکش آسفالت ۵۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان

  جاده ها سرمایه های ملی به شمار می روند که قانون گذار حفظ ، نگهداری و مدیریت و تأمین حمل و نقل ایمن و روان در آن را به سازمان متبوع محول کرده و بدیهی است که اجرای طرح مذکور به سبب ارتقای کیفیت تردد از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

  |

  نظرات کاربران