در حال بارگذاری ...
 • از سرگیری پروازهای خارجی منوط به میزان رفع محدودیت‌های کشور‌ها

  زمانی برای عادی شدن پروازهای خارجی فعلاً اعلام نمی‌شود . اگر از لحاظ ملاحظات بهداشتی خوب عمل نشود ، ممکن است پروازها حالت عادی خود را پیدا نکند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از سرگیری پروازهای خارجی منوط به میزان رفع محدودیت‌های کشور‌ها است ، گفت : زمانی برای عادی شدن پروازها اعلام نمی‌شود .

  رضا جعفرزاده درباره زمان برقراری پروازهای خارجی که به دلیل کرونا متوقف شده است ، اظهار داشت : مجوز پروازهای خارجی به تدریج برای شرکت‌های هواپیمایی صادر می‌شود که صدور این مجوزها بنا بر تناسب رفع محدودیت‌های کشورهای هدف و تقاضای سفر است .

  وی با تأکید بر اینکه در برقراری پروازهای خارجی قطعا باید شرایط بهداشتی کشورها نیز لحاظ شود ، گفت : سازمان هواپیمایی کشوری نیز در این باره موضوعات و شرایط بهداشت را لحاظ می‌کند و از از آن منظر که سازمان هواپیمایی کشوری عضو ایکائو (سازمان جهانی هواپیمایی) است باید طبق قواعد سازمان جهانی هواپیمایی این موضوعات انجام شود .

  از سرگیری پروازهای خارجی منوط به میزان رفع محدودیت‌های کشور‌ها است

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد : از آن جهت که سازمان بهداشت جهانی و سازمان هواپیمایی کشوری براساس قوانین و پروتکل‌های بین‌المللی عمل می‌کنند ، بنابراین سازمان هواپیمایی کشوری براساس قراردادهای دوجانبه‌ای که بین کشورها دارد ، طبق پروتکل‌ها پروازها را به تدریج برقرار می‌کند ‌اما از سرگیری پروازها منوط به میزان رفع محدودیت‌های کشور‌ها است ضمن آنکه باید شرایط بهداشتی لحاظ شود ، به عنوان مثال اگر رفت و آمد بین دو کشور به صورت عادی انجام شود و پروتکل‌های بهداشتی خدشه‌دار شود ، برقراری پروازها برای دو طرف منطقی نیست .

  برقراری پروازهای خارجی نباید منجر به شیوع بیشتر کرونا شود

  جعفرزاده افزود : پیش از این پروازهای روتین به صورت عادی انجام می‌شده است ، اما اگر بخواهیم پروازهای رفت و برگشتی داشته باشیم ، ضرورت دارد وضعیت دقیق بهداشتی از نظر سازمان هواپیمایی کشوری درنظر گرفته شود ، یعنی ما وقتی بخواهیم مجوز پروازی را صادر کنیم ،‌ باید این ظرفیت را لحاظ کنیم که براساس پروتکل‌ها و شرایط آن کشور به لحاظ میزان کنترل شیوع بیماری ، مجوزها صادر شود ؛ یعنی ابتدا سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی کشورها بررسی شود و ما هم در این حوزه در کنار رعایت قوانین ایکائو، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم .

  وی افزود : در واقع در حوزه راه‌اندازی پروازهای خارجی بین ۲ کشور ، میزان سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط کشور مقابل مورد توجه و بررسی قرار می‌گیرد و بررسی می‌شود که کشور مقابل در چه سطحی از کنترل ویروس کرونا قرار دارد تا در صورت برقراری پروازهای دوجانبه ، به شیوع بیشتر کرونا نینجامد و همه این موارد لحاظ می‌شود . بالاخره یکسری از کشورها در رابطه با این موضوع (جلوگیری از شیوع کرونا) ادعاهایی دارند و کشورهایی که در این مرحله شرایط خود را لحاظ می‌کنند ، در جهت کنترل شیوع بیماری رفته‌اند نه اینکه بیماری در آنجا به پایان رسیده است .

  زمانی برای عادی شدن پروازهای خارجی فعلاً اعلام نمی‌شود

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره زمان عادی شدن وضعیت پروازهای خارجی اظهار داشت : زمانی برای عادی شدن پروازهای خارجی فعلاً اعلام نمی‌شود . اگر از لحاظ ملاحظات بهداشتی خوب عمل نشود ، ممکن است پروازها حالت عادی خود را پیدا نکند .

  تشدید اقدامات پیشگیرانه در شیوع کرونا از سوی سازمان هواپیمایی

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد : اقدامات پیشگیرانه طبق اخبار از سوی مردم کاهش یافته است ، اما سازمان هواپیمایی کشوری تشدید اقدامات پیشگیرانه را در جهت حرکت در محور برقراری و افزایش پروازهای خارجی و داخلی در دستورکار دارد .

  جعفرزاده ادامه داد : به همین دلیل سازمان هواپیمایی به همه بخش‌های صنعت توصیه می‌کند برای برون‌رفت از این وضعیت ، حتما پروتکل‌های وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی توسط شرکت‌های هواپیمایی ، فرودگاه‌ها و همه بخش‌هایی از صنعت که انجام یک پرواز منوط به فعالیت آنها است ، با حساسیت هر چه بیشتر رعایت شود . این بدان معناست که سازمان هواپیمایی تشدید اقدامات پیشگیرانه را توصیه‌ و الزام کرده است که همه بخش‌هایی که انجام یک پرواز منوط به فعالیت آنها است ، ملزم به رعایت پروتکل‌ها هستند .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران