در حال بارگذاری ...
 • اجرای نرخ حمل کالا بر اساس تن - کیلومتر در استان قزوین با نرخ جدید

  در به روزرسانی و متوازن سازی شاخص نرخ حمل ، مواردی چون بیمه بدنه ، بیمه تامین اجتماعی ، هزینه سوخت ، کارت هوشمند ، عوارض ، پارکینگ و سایر موارد از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار محسوب شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از تعیین و اجرای شاخص جدید نرخ حمل کالا در استان قزوین بر اساس تن - کیلومتر با نرخ جدید خبر داد .

  جواد حق‌لطفی با بیان اینکه محاسبه نرخ حمل کالا بر اساس تن - کیلومتر از مطالبات رانندگان خودروهای سنگین ناوگان بار بوده ، گفت : در پاسخ به درخواست‌های ارایه شده از سال گذشته موضوع شاخص نرخ حمل بار براساس تن - کیلومتر برای محاسبه در پرداخت دستمزد رانندگان در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور قرار گرفت و به این ترتیب شاهد تغییر در شاخص نرخ حمل بار شدیم .

  مدیرکل راهداری استان با اشاره به اینکه شاخص یاد شده با توجه به تغییر قیمت و اقلام هزینه‌ای ناوگان به صورت دوره‌ای به روز رسانی شده و در شهریور ماه سال گذشته هم افزایش یافته بود ، افزود : امسال پس از تشکیل جلسات متعدد و ارائه لیست هزینه‌ها از سوی انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل کالای جاده‌ای و انجمن رانندگان حمل و نقل کالا در کشور ، مشخص و ابلاغ شده است .

  به گفته حق لطفی ، در به روزرسانی و متوازن سازی شاخص نرخ حمل ، مواردی چون بیمه بدنه ، بیمه تامین اجتماعی ، هزینه سوخت ، کارت هوشمند ، عوارض ، پارکینگ و سایر موارد از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار محسوب شده است .

  وی اضافه کرد : در این راستا با توجه به بخشنامه ابلاغ شده از سوی سازمان راهداری ، تمهیدات لازم برای به روزرسانی و متوازن سازی نرخ حمل مسیرها در نشست مشترک با روسای انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل کالای جاده‌ای استان و انجمن صنفی رانندگان کالای جاده‌ای انجام و قزوین از نخستین استان‌هایی بود که متوازن سازی نرخ حمل بار براساس این شاخص را از ابتدای تیرماه اجرایی کرده است .
  مطالب مرتبط

  رانندگان بخش حمل و نقل بار و مسافر نگران کمبود سوخت نباشند

  رانندگان بخش حمل و نقل بار و مسافر نگران کمبود سوخت نباشند

  پیمانه سوخت گیری قاعدتا در حمل کالای اساسی و به ویژه برای رانندگانی که از نقاط دور دست اقدام به بارگیری می‌کنند و مدت زمان زیادی از مبدا خود دور بوده اند در نظر گرفته شده و این اقدام باعث می‌شود که مشکلات رانندگان نسبت به قبل کاهش یابد .

  |

  خسارت ۳۸ میلیارد ریالی سرقت تجهیزات ایمنی جاد‌ه ای در سیستان و بلوچستان

  خسارت ۳۸ میلیارد ریالی سرقت تجهیزات ایمنی جاد‌ه ای در سیستان و بلوچستان

  کاربران جاده و همچنین شهروندان گرامی در صورت مشاهده هرگونه سرقت و یا خرید و فروش علائم و تجهیزات ایمنی جاده ای مراتب را به سامانه های تلفنی، پیامکی و اینترنتی ۱۴۱ اطلاع دهند تا در کوتاه زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد .

  |

  صرفه جویی اقتصادی ۲۰ میلیارد ریالی با حذف فیزیک کارت هوشمند رانندگان

  صرفه جویی اقتصادی ۲۰ میلیارد ریالی با حذف فیزیک کارت هوشمند رانندگان

  طبق قانون ، اقدامات لازم در تمامی سامانه‌های مرتبط با شماره هوشمند راننده از جمله کارت هوشمند ، بارنامه برخط ، صورت وضعیت آنلاین ، راهنامه و ... جهت این جایگزینی انجام و فرآیند در اردیبهشت ۹۹ تکمیل و اجرایی شد .

  |

  نظرات کاربران