در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از باند دوم محور اصفهان - اردستان در هفته دولت

  مطابق با صورتجلسه تنظیم شده شاهد افتتاح محور اصفهان - اردستان در هفته دولت خواهیم بود و ضمن مرتفع نمودن مشکلات پروژه زواره - اردستان ، این محور نیز در سال ۱۴۰۰ به بهره‌بردای می‌رسد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سومین روز از سفر خود به استان اصفهان به عنوان آخرین برنامه این سفر ، به اردستان رفت و ضمن بازدید از پروژه های راهسازی دستور تامین اعتبار مورد نیاز جهت پروژه های باند دوم "اصفهان - ادستان" و "زواره - اردستان" را صادر کرد .

  علیرضا قاری‌قرآن در خصوص پروژه باند دوم محور اصفهان - اردستان اظهار کرد : طول کل این محور ۷۸ کیلومتر است که حدفاصل شهر کمشچه تا ورودی اردستان است . که در حال حاضر ۶۰ کیلومتر از آن به بهره‌برداری رسیده است .  

  وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه در ۵ فاز انجام شده است تشریح کرد : فاز اول تا چهارم در سال‌های گذشته تکمیل شده است و فاز پنجم آن به طول ۲۸ کیلومتر اکنون در دست اجراست .  

  مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود جهت اجرای فاز آخر این محور که عملیات بیس آن تکمیل شده است تا کنون ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده و در صورت تامین اعتبار به مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال ، محور اصفهان - اردستان در هفته دولت به بهره‌برداری می رسد .  

  وی از مزایای طرح به حذف سه نقطه حادثه خیز و کاهش مصرف سوخت خودروها اشاره کرد و گفت با تکمیل این پروژه مسیر اصفهان - اردستان به میزان ۷ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود .  

  قاری‌قرآن به پروژه باند دوم محور زواره - اردستان اشاره کرد و گفت : این محور که از سال ۱۳۹۳ عملیات اجرایی آن آغاز شده ، به طول ۹.۵کیلومتر است و با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی ، برای تکمیل و بهره‌برداری به ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد . این محور به دلیل بار ترافیکی سنگین و تصادفات رخ‌به‌رخ تسریع در تکمیل آن بسیار حائز اهمیت است .  

  محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ، عصر امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های اردستان و با توجه به تشریح مزایای این طرح‌ها که به سمع ایشان رسید . عنوان کرد : وجود نقاط حادثه‌خیز در محورهای اصفهان - اردستان و زواره - اردستان که در سال‌های گذشته تلفات جانی زیادی را به دنبال داشته است ، اهمیت این پروژه‌ها را دوچندان کرده است که می‌بایست با سرعت بالاتری نسبت به تکمیل و بهره‌برداری آن اقدام کرد .  

  وی دستور تخصیص ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه باند دوم اصفهان - اردستان و ۵۰ میلیارد ریال جهت تکمیل پروژه باند دوم زواره اردستان را صادر کرد و گفت : مطابق با صورتجلسه تنظیم شده شاهد افتتاح محور اصفهان - اردستان در هفته دولت خواهیم بود و ضمن مرتفع نمودن مشکلات پروژه زواره - اردستان ، این محور نیز در سال ۱۴۰۰ به بهره‌بردای می‌رسد . 
  مطالب مرتبط

  واگذاری احداث و بهره‌برداری از ۵ طرح بزرگراهی به بخش خصوصی

  واگذاری احداث و بهره‌برداری از ۵ طرح بزرگراهی به بخش خصوصی

  تامین مالی این طرح‌ها با توجه به ایجاد ظرفیت قانونی مناسب در سال جاری و بر اساس بند (۶) تبصره (۱۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور صورت می گیرد که بر اساس این ظرفیت قانونی که به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در قانون سال جاری تصویب شد ، امکان ارتقاء شبکه جاده‌ای کشور و متعاقب آن تسهیل ...

  |

  اختصاص ۵۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به پروژه محور ترانزیتی شهرکرد - بازفت

  اختصاص ۵۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به پروژه محور ترانزیتی شهرکرد - بازفت

  در صورت اتمام حفاری و تکمیل این تونل و مسیر واریانت ، محور تا بخش چمن گلی اصلاح خواهد شد و استفاده بهتر از زمان و بهره وری بیشتراز منابع به ویژه سوخت را برای تردد کنندگان از این محور به همراه خواهد داشت .

  |

  ممیزی عملکرد اعضای کمیسیون ایمنی راه‌ها برای دادن اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۰

  ممیزی عملکرد اعضای کمیسیون ایمنی راه‌ها برای دادن اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۰

  یکی از اقدامات وزارت راه و شهرسازی در بحث افزایش ایمنی راه‌ها ، کمربندی جنوبی تهران است که سازمان راهداری با همه محدودیت‌های مالی در این مسیر یک کار جهادی انجام داده تا گره از کار این مسیر پرترافیک باز کند و به زودی افتتاح خواهد شد .

  |

  ابلاغ سند توسعه منطقه ساحلی مَکران توسط سازمان برنامه و بودجه

  ابلاغ سند توسعه منطقه ساحلی مَکران توسط سازمان برنامه و بودجه

  در سند فوق ، دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند که بر اساس سند توسعه منطقه ساحلی مکران ، برنامه‌های جامع و اجرایی دستگاه مربوط را تهیه و پس از هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه کشور ، از محل اعتبارات بودجه‌های سنواتی نسبت به انجام مطالعات و اجرای پروژه‌های مصوب با اولویت مشارکت ...

  |

  نظرات کاربران