در حال بارگذاری ...
 • پایش ماشین آلات راهداری از طریق سامانه fms

  قطعا تلاش سراسری و استانی می توان عقب افتادگی ها در حوزه مالی را جبران کرد و راهکارهایی که از جانب استان مطرح می شود حاکی از دغدغه مندی در حوزه امکانات و ماشین آلات است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از پایش دقیق ماشین آلات راهداری از طریق سامانه fms خبر داد .

  محمد رودباری در سفر یک روزه خود به استان مرکزی از راهدارخانه های زالیان و دو راهی آشتیان بازدید کرد .

  بر اساس این گزارش رودباری همچنین از سوله ماشین آلات و تجهیزات راهداری و حمل و نقل جاده ای بازدید کرد و در دیدار با پرسنل و کارکنان آن با اشاره به اینکه استان مرکزی از نظر موقعیت ، استانی عبوری و پر تردد است ، گفت : در خصوص تجهیز و نوسازی ماشین آلات طی سالهای اخیر اقدامات مطلوبی صورت گرفته و اعتبارات خوبی هم برای بازسازی اساسی در کشور فراهم شد و با توجه به اعتبارات اختصاص یافته ، در زمینه اورهال نیز ۲ دستگاه در نظر گرفته شد و در مجموعه ۳۳ دستگاه بیل خریداری شد و با توجه به‌سهمیه اختصاصی در اختیار استان ها و از جمله استان مرکزی قرار گرفت .

  مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با تاکید بر استفاده بهینه از امکانات موجود در حوزه راهداری ، افزود : رویکرد کشور به سمت اقدامات و فعالیت های امانی رفته است ، اما این فعالیت امانی هم وابسته به ماشین آلات است و باید در انجام همه امور باید به رسیدگی و تقویت ماشین آلات و امکانات برای تحقق اهداف دست یابیم .

  وی خاطر نشان کرد : نگهداری و سرویس این ماشین آلات قطعا به بهره برداری حداکثری و صرفه جویی کمک می کند ، خوشبختانه در استان مرکزی تعمیرات ماشین آلات به خوبی در حال انجام است و اقدامات خوبی در حوزه موارد و مصارف صورت گرفته است . قطعا تلاش سراسری و استانی می توان عقب افتادگی ها در حوزه مالی را جبران کرد و راهکارهایی که از جانب استان مطرح می شود حاکی از دغدغه مندی در حوزه امکانات و ماشین آلات است .

  وی با بیان اینکه باید به سمت هزینه - فایده حرکت کنیم و بر همین اساس سامانه اف ام اس مدنظر قرار گرفته است ، افزود : تصمیم بر این است که سوخت و تعمیرات و هزینه ها و ساعت کار ماشین را ارزیابی کنیم تا علاوه بر کنترل و نظارت بر تعمیرات و موارد مصرفی بهره وری رصد شود که این سامانه به صورت پایلوت در استان های همدان ، قم و قزوین تعریف شده است و اگر مسیر خودرو تغییر کرد ، زمان حرکت تعریف شده افزایش یافت و یا هر گونه تغییر در برنامه تعریف شده ایجاد شود ، برای راننده و مدیران مربوطه پیامک می رود و در واقع این سامانه نظارت کامل را میسر می کند .

  وی اظهار کرد : ۸راهدارخانه استان مرکزی به دورببن پایش مجهز سده است و در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل دستورالعملی در حال تهیه است که به زودی به استان ها ابلاغ می شود در این راستا لیست ماشین آلات و رانندگان برای مواقع بحرانی ، بروز شده که بر اساس آن برنامه ریزی لازم صورت گرفته و دستورالعمل مربوطه به زودی  ابلاغ می شود .
  مطالب مرتبط

  ایمن سازی جاده قدیم خرم آباد - پلدختر به تدریج انجام می شود

  ایمن سازی جاده قدیم خرم آباد - پلدختر به تدریج انجام می شود

  بیش از ۳۰ کیلومتر از این مسیر را سیل از بین برده و اصلا" راهی وجود نداشت و ۴۸ کیلومتر دیگر هم به شدت آسیب دیده بود که ۴۸ کیلومتر فعلی را بازسازی و احیا کردیم و در حال حاضر برای ترافیک عبوری باز نیست اما برای دسترسی محلی مورد استفاده قرار می گیرد .

  |

  رانندگان بخش حمل و نقل بار و مسافر نگران کمبود سوخت نباشند

  رانندگان بخش حمل و نقل بار و مسافر نگران کمبود سوخت نباشند

  پیمانه سوخت گیری قاعدتا در حمل کالای اساسی و به ویژه برای رانندگانی که از نقاط دور دست اقدام به بارگیری می‌کنند و مدت زمان زیادی از مبدا خود دور بوده اند در نظر گرفته شده و این اقدام باعث می‌شود که مشکلات رانندگان نسبت به قبل کاهش یابد .

  |

  صرفه جویی اقتصادی ۲۰ میلیارد ریالی با حذف فیزیک کارت هوشمند رانندگان

  صرفه جویی اقتصادی ۲۰ میلیارد ریالی با حذف فیزیک کارت هوشمند رانندگان

  طبق قانون ، اقدامات لازم در تمامی سامانه‌های مرتبط با شماره هوشمند راننده از جمله کارت هوشمند ، بارنامه برخط ، صورت وضعیت آنلاین ، راهنامه و ... جهت این جایگزینی انجام و فرآیند در اردیبهشت ۹۹ تکمیل و اجرایی شد .

  |

  نظرات کاربران