در حال بارگذاری ...
 • تهیه و تدوین برنامه وزارت راه و شهرسازی در احیا و بازیابی پس از شیوع ویروس کرونا

  برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در احیا و بازیابی پس از شیوع ویروس کووید ۱۹ و افزایش تاب‌آوری در مواجهه با پاندمی‌ها آماده شده است و تلاش خواهیم کرد تا این برنامه با امضای وزیر راه و شهرسازی به دولت ارائه شود . در این برنامه ، چگونگی و شرایط حمل و نقل عمومی در سال جاری تشریح شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در حاشیه برگزاری هفتمین نشست شورای هماهنگی حمل و نقل و لجستیک در سال ۹۹ از تهیه و تدوین برنامه وزاتخانه در احیا و بازیابی پس از شیوع ویروس کووید ۱۹ و افزایش تاب‌آوری در مواجهه با پاندمی‌ها خبر داد و گفت : این برنامه با امضای وزیر راه و شهرسازی به دولت ارائه شود .

  هفتمین نشست شورای هماهنگی حمل و نقل و لجستیک با بررسی آخرین وضعیت حمل و نقل مسافر و بار ، اقدامات انجام شده در اجرای مصوبات کمیته حمل و نقل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ، آخرین وضعیت مرزها ، محدودیت‌های بین‌المللی ناشی از شیوع کرونا ، اخبار ، اقدامات و مذاکرات انجام شده جهت رفع محدودیت‌ها به ریاست محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و با حضور معاونان وی در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد .

  در این نشست ، با موضوع جلسه ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور ، سازمان بنادر و دریانوردی ، شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ، سازمان هواپیمایی کشوری ، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ، شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره) ، سازمان هواشناسی کشور و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل به ارایه گزارشی جامع از فعالیت‌های خود پرداختند .

  شهرام آدم‌نژاد معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در حاشیه این نشست در جمع‌بندی هفتمین نشست شورای هماهنگی حمل و نقل و لجستیک ، گفت : در این جلسه آخرین وضعیت مدهای مختلف حمل و نقلی در بخش بار و مسافر بررسی شد .

  معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : در این نشست همچنین مروری بر وضعیت شرکت ها و سازمان هایی که در ایام کرونا بیشترین ضرر و زیان را داشتند ، شد . همچنین در رابطه با آخرین تسهیلاتی که مقرر شده تا در اختیار شرکت های زیان دیده قرار بگیرد بحث و بررسی شد و مقرر شد تا موانع شناسایی شده و بر اساس آن ، شرکت‌هایی که بیشترین آسیب را از ایام کرونا داشتند سریعتر و سهل تر، تسهیلات مرتبط با کرونا را دریافت کنند . در بخشی از این نشست ، برنامه‌ها و فعالیت‌های تمامی شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی و ستاد طی گزارش هایی جامع از سوی سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه وزارتخانه ، ارائه شد .

  وی با تاکید بر اینکه در خصوص جلوگیری از شیوع کرونا ، وزارت راه و شهرسازی جزو وزارتخانه‌ها پیش رو بوده است ، توضیح داد : برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در احیا و بازیابی پس از شیوع ویروس کووید ۱۹ و افزایش تاب‌آوری در مواجهه با پاندمی‌ها آماده شده است و تلاش خواهیم کرد تا این برنامه با امضای وزیر راه و شهرسازی به دولت ارائه شود . در این برنامه ، چگونگی و شرایط حمل و نقل عمومی در سال جاری تشریح شده است .

  وی تصریح کرد : شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در خصوص حمل و نقل برون شهری در ایام کرونا ، سعی کرد تا تمامی پروتکل‌های بهداشتی را در خصوص کرونا از زمان آغاز همه‌گیری تاکنون رعایت کند . تلاش خواهیم کرد تا یکنواخت و مستمر این محدودیت‌ها پیگیری و دنبال شود .
  مطالب مرتبط

  بررسی راهکارهای افزایش همکاری‌های دو جانبه ایران و ازبکستان در حوزه حمل و نقل

  بررسی راهکارهای افزایش همکاری‌های دو جانبه ایران و ازبکستان در حوزه حمل و نقل

  عوارض دریافتی از رانندگان ترانزیت مشکلی است که مدتهاست بین دو کشور وجود دارد و آمادگی داریم تا این مانع نیز هر چه زودتر برطرف شود . ضمن اینکه مبلغ عوارض در دو طرف باید کاملا یکسان و به یک اندازه باشد .

  |

  بازگشت محدودیت‌ها در سفرهای هوایی در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی

  بازگشت محدودیت‌ها در سفرهای هوایی در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی

  طبق تعاریف اشاره شده در شیوه نامه مذکور بیمار مشکوکی که یکی از علائمی چون تب بیش از ۳۸ درجه ، سرفه های مکرر ، نفس های غیرعادی و یا تنگی نفس ، استفراغ مداوم و تشنج داشته باشند جهت حفظ سلامت سایر مسافران از پرواز آن جلوگیری خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران