در حال بارگذاری ...
 • بررسی طرح راه‌آهن برقی گرمسار – اینچه برون

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، هفتادودومین جلسه کارگروه ارزیابی و تصویب طرح‌های توجیهی وزارت راه و شهرسازی با محوریت دو طرح ریلی راه‌آهن برقی گرمسار – اینچه برون و انتقال راه‌آهن ایران – ترکیه از مسیر چشمه ثریا برگزار شد .

  هفتادودومین جلسه کارگروه ارزیابی و تصویب طرح‌های توجیهی وزارت راه و شهرسازی در طبقه معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع این وزارتخانه و با حضور امین یعقوبی ، مدیرکل دفتر برنامه ریزی برگزار شد .

  در این جلسه که با محوریت بررسی طرح راه‌آهن برقی گرمسار – اینچه‌برون برگزار شد ، شرکت راه‌آهن موظف شد تا ظرف ۱۰ روز کاری نسبت به تهیه ماتریس SWOT فرصت ، تهدید ، نقاط ضعف و قوت این طرح به عنوان شاخه شرقی کریدور ریلی شمال – جنوب اقدام کند .

  همچنین در این جلسه موضوع انتقال راه‌آهن ایران – ترکیه از مسیر چشمه ثریا هم مورد بررسی قرار گرفت و بنا شد طرح از دو نقطه اتصال چشمه ثریا و دلیل اجو مورد بررسی دقیق‌تر قرار گیرد تا پس از بازدید دو طرف ایران و ترکیه گزارش نهایی به این کارگروه ارسال شود . لازم به ذکر است طول این مسیر ۲۰۸ کیلومتر است که مذاکرات بین ایران و ترکیه در حال انجام است . 
  مطالب مرتبط

  بارگیری روزانه ۱۵۰ دستگاه واگن‌ کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره)

  بارگیری روزانه ۱۵۰ دستگاه واگن‌ کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره)

  بندر شهید رجایی هم تعاملات خوبی با شرکت راه‌آهن برقرار شد ، هم برای افزایش سهم ریل در جابه‌جایی بار بنادر و هم برای آنکه رویه‌های جدید برقرار شود . همچنین در بخش ریل و سوزن ، در بندر شهید رجایی بهسازی و نوسازی تجهیزات به صورت متناوب و طبق زمان‌بندی انجام می‌شود .

  |

  واگذاری بهره‌‌برداری از عرصه فوقانی تونل راه‌آهن تهران - تبریز به شهرداری تهران

  واگذاری بهره‌‌برداری از عرصه فوقانی تونل راه‌آهن تهران - تبریز به شهرداری تهران

  به‌ منظور بهبود حمل‌‌ونقل عمومی شهری و تسهیل دسترسی به فضای شهری محور و استفاده عموم شهروندان تهران ، راه‌آهن موافقت کرد با لحاظ شرایط فنی مورد تأیید راه‌آهن ، نسبت به صدور مجوز احداث و بهره‌برداری ۲ ایستگاه در طول مناطق ۱۷ و ۱۸ شهرداری اقدام لازم را صورت دهد .

  |

  نظرات کاربران