در حال بارگذاری ...
 • بازگشت محدودیت‌ها در سفرهای هوایی در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی

  طبق تعاریف اشاره شده در شیوه نامه مذکور بیمار مشکوکی که یکی از علائمی چون تب بیش از ۳۸ درجه ، سرفه های مکرر ، نفس های غیرعادی و یا تنگی نفس ، استفراغ مداوم و تشنج داشته باشند جهت حفظ سلامت سایر مسافران از پرواز آن جلوگیری خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت : پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود ناگزیر به بازگشت محدودیت‌ها خواهیم بود .

  رضا جعفرزاده اظهار کرد : تمام شرکت‌های هواپیمایی ، فرودگاه‌ها ، شرکت‌هایی که خدمات زمینی ، بار ، مسافر و خدمات ویژه ارائه می دهند ، خلبانان و کادر پروازی ، خدمات پرواز ، واحد کنترل پرواز (ATS) ، مسئولان پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه ، کارکنان خدمات مسافر ، تعمیر و نگهداری هواپیما ، موظف به رعایت شیوه نامه کد ۱۹۰۰ سازمان هواپیمایی کشوری هستند .

  او افزود : بازرسی های مستمر سازمان هواپیمایی کشوری از بخش های مختلف صورت می گیرد و چنانچه کوتاهی در این زمینه مشاهده شود به بخش مربوطه تذکر کتبی و در صورت تکرار طبق مقررات برخورد خواهد شد . ایمنی و سلامت پروازها اولویت سازمان هواپیمایی کشوری است و رعایت دستورالعمل ها الزامی است در غیر این صورت بازگشت به محدودیت ها در دستور کار قرار خواهد گرفت .

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد : طبق تعاریف اشاره شده در شیوه نامه مذکور بیمار مشکوکی که یکی از علائمی چون تب بیش از ۳۸ درجه ، سرفه های مکرر ، نفس های غیرعادی و یا تنگی نفس ، استفراغ مداوم و تشنج داشته باشند جهت حفظ سلامت سایر مسافران از پرواز آن جلوگیری خواهد شد .

  او با بیان اینکه فاصله گذاری‌های اجتماعی در محیط فرودگاه‌ها و داشتن ماسک برای تمامی مسافران از محوری ترین اصول توصیه بهداشتی است به مسافران توصیه کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا عدول از شیوه نامه سازمان مراتب را از طریق کارت نظر سنجی به این سازمان اطلاع دهند همچنین روابط عمومی شرکت‌ها و فرودگاه‌ها ملزم به ارائه گزارش مداوم اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته خود به سازمان هواپیمایی کشوری هستند .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران