در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از قطعه دوم مسیر رفت آزادراه تهران - شمال تا پایان بهار سال ۱۴۰۰

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی روز دوشنبه به‌همراه معاون رییس‌جمهور از قطعه دوم آزادراه تهران - شمال بازدید کرد .

  محمد اسلامی ، وزیر راه و شهرسازی روز دوشنبه دوم تیرماه به همراه محمدباقر نوبخت ، معاون رییس‌جمهور از قطعه دوم آزادراه تهران - شمال بازدید کرد .

  اسلامی در حاشیه این بازدید گفت : این قول را به مردم می‌دهیم که قطعه دوم مسیر رفت آزادراه تهران - شمال را تا پایان بهار سال ۱۴۰۰ تکمیل و برای استفاده مردم آماده کنیم . تونل البرز بلندترین تونل کشور به طول ۶/۵ کیلومتر است که باعث کاهش زمان سفر می‌‌شود .

  وزیر راه و شهرسازی افزود : در شرایط سخت تحریم با حمایت دولت و کمک مهندسان و شرکت‌هایی که با ما همکار هستند ، مسیر را به‌عنوان یک هدیه به مردم تقدیم کنیم و هم‌زمان تا ۵ سال آینده این بزرگراه به‌طور کامل تکمیل شود .

  اسلامی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد هزینه‌ ساخت این قطعه را بنیاد مستضعفان و ۵۰ درصد دیگر را دولت تامین می‌کند، بیان کرد : برآورد ما این است که حدود دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان کار باقی‌مانده برای ساخت باند رفت داریم و  تلاش داریم با کمک بنیاد مستضعفان این وعده را محقق کنیم و با این اقدام گام دیگری برای توسعه زیرساخت‌های کشور برداریم .

  او با اشاره به اینکه حجم عملیات بسیار گسترده است ، تصریح کرد " شرایط برای کار دشوار است و در نظر داریم با سه شیفته کردن کار ساخت را تسریع کنیم . همچنین در نظر داریم که لجستیک پروژه را زودتر انجام دهیم . یعنی کار خرید و تدارکات را سریع‌تر انجام دهیم . نقاط بحرانی زیادی داریم اما با این وجود چالشی وجود ندارد و تلاش داریم از منابع و زمان به بهترین نحو استفاده کنیم .

  او در پاسخ به این که آیا خارجی‌ها در تامین مالی پروژه حضور دارند ، گفت : در گذشته خارجی ها حضور داشتند اما اکنون نه .
  مطالب مرتبط

  ایمن سازی جاده قدیم خرم آباد - پلدختر به تدریج انجام می شود

  ایمن سازی جاده قدیم خرم آباد - پلدختر به تدریج انجام می شود

  بیش از ۳۰ کیلومتر از این مسیر را سیل از بین برده و اصلا" راهی وجود نداشت و ۴۸ کیلومتر دیگر هم به شدت آسیب دیده بود که ۴۸ کیلومتر فعلی را بازسازی و احیا کردیم و در حال حاضر برای ترافیک عبوری باز نیست اما برای دسترسی محلی مورد استفاده قرار می گیرد .

  |

  نظرات کاربران