در حال بارگذاری ...
 • صدور دستور ایجاد مرکز ملی ایمنی و بررسی سوانح حمل و نقل در وزارت راه و شهرسازی

  مرکز وظیفه دارد بلادرنگ در محل سوانح حاضر شده و برابر رویه‌های ملی و بین المللی بررسی‌های همه جانبه را به منظور تهیه و تدوین علل و عوامل بروز سوانح به عمل آورد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، گام‌های اجرایی اولیه ، در ایجاد مرکز ملی ایمنی و بررسی سوانح حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران در وزارت راه و شهرسازی کلید خورد .

  با ابلاغ محمد اسلامی به معاونت حمل و نقل ، دستور تشکیل مرکز ملی ایمنی و بررسی سوانح حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران ذیل وزارت راه و شهرسازی با هدف کشف علل بروز سوانح و جلوگیری از تکرار مجدد آنها صادر شد .

  در متن این ابلاغ عنوان شده با توجه به آن که تشکیل مرکز ملی ایمنی و بررسی سوانح در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است ، معاونت حمل و نقل مسوولیت ایجاد این مرکز را با بکارگیری خبرگان علمی و اجرایی در رشته‌های مختلف حمل و نقل برعهده دارد .

  همچنین مرکز وظیفه دارد بلادرنگ در محل سوانح حاضر شده و برابر رویه‌های ملی و بین المللی بررسی‌های همه جانبه را به منظور تهیه و تدوین علل و عوامل بروز سوانح به عمل آورد .

  به موجب این حکم تمام معاونت‌ها ، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه ملزم به همکاری با مرکز بوده و بررسی سانحه توسط مرکز ناقض مسوولیت های قانونی و وظایف ذاتی سازمان‌ها و شرکت‌های حمل و نقلی در بررسی سوانح نبوده و مطابق ضوابط و آیین نامه های تنظیم شده برای آن دستگاه ها طبق روال عادی ادامه می یابد .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران