در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۲۹ درصدی تخلیه و بارگیری ریلی کالا در بندر امام خمینی (ره)

  با هدف افزایش سهم حمل‌و‌نقل ریلی در جابجایی کالا ، ایجاد زیرساخت‌های ریلی از جمله افزایش تعداد ایستگاه های توزین ریلی و نقاط و پایانه‌های تخلیه و بارگیری در مجتمع بندری امام خمینی (ره) و افزایش تعداد واگن و اختصاص قطار برنامه‌ای حمل کالا ضرروی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه آهن جنوب گفت : ۹۲۲ هزار تن انواع کالا در بندر امام خمینی (ره) توسط ریل تخلیه و بارگیری شده است .

  عبدالکریم درویش زاده درباره تخلیه و بارگیری کالا توسط ریل ، بیان داشت : تخلیه و بارگیری ریلی در سه ماهه سال جاری را در مقایسه با سال گذشته ، ۲۹ درصد افزایش داشته است .

  وی همچنین محمولاتی از قبیل کالای اساسی شامل ذرت ، گندم ، کنجاله سویا و همچنین زغال سنگ ، ورق عریض و آلومنیوم را از عمده محمولاتی برشمرد که از مبدأ بندر امام خمینی (ره) به نقاط دور و نزدیک در شبکه ریلی حمل شده است .

  مدیرکل راه آهن جنوب با اشاره به تخلیه ۳۵۲ هزار تن محموله صادراتی شمش از مبدأ فولاد خوزستان  در پایانه های ریلی بندر امام خمینی (ره) ، این مجتمع بندری را از مهم ترین مقاصد ریلی صاحبان کالا و بازرگانان عنوان کرد . میزان بارگیری ریلی غلات از مبدأ بندر امام خمینی (ره) به مقاصد درون کشور بالغ بر ۲۶۰ هزار تن بود که این عدد رشدی ۱۲۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است .

  مدیرکل راه آهن جنوب با اشاره به تعامل و هم‌افزایی راه آهن جنوب و اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان تصریح کرد : با هدف افزایش سهم حمل‌و‌نقل ریلی در جابجایی کالا ، ایجاد زیرساخت‌های  ریلی از جمله افزایش تعداد ایستگاه های توزین ریلی و نقاط و پایانه‌های تخلیه و بارگیری در مجتمع بندری امام خمینی (ره) و افزایش تعداد واگن و اختصاص قطار برنامه‌ای حمل کالا ضرروی است .
  مطالب مرتبط

  تأثیر شیوع ویروس کرونا بر عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور

  تأثیر شیوع ویروس کرونا بر عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور

  در هیچ شبانه روزی فعالیت در بنادر کشور متوقف نشده است و تمام بخش ها سعی کردند در چارچوب سیاست های ابلاغی حرکت کنند ؛ بر این اساس از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۴ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۲۱۸ تن انواع محموله ها در کشور تخلیه و بارگیری شده که این عدد بیانگر فعالیت بی وقفه بنادر است .

  |

  نظرات کاربران