در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از راه آهن خواف - هرات طی پاییز امسال

  با افتتاح این خط ریلی ، ایران با ریل به افغانستان متصل می شود . در خصوص اتصال این خط ریلی به هرات نیز ، دولت افغانستان تعهد کرده است تا خطوط ریلی را تا هرات ادامه دهد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر راه و شهرسازی ، پروژه های قابل افتتاح وزارت راه و شهرسازی را در حوزه ریلی و جاده ای تا پایان دولت دوازدهم ، برشمرد .

  محمد اسلامی پروژه های ریلی و جاده ای دولت را تا پایان امسال و حداکثر پایان دولت دوازدهم برشمرد . حدود ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ کیلومتر خطوط ریلی اصلی یا خطوط ریلی دوم تا پایان دولت دوازدهم از اواسط سال جاری به بعد ، افتتاح خواهد شد که مهمترین آنها راه آهن خواف - هرات است .

   عضو کابینه دولت دوازدهم افزود : جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود در قبال تکمیل راه آهن خواف - هرات که شامل اجرای ۶۶ کیلومتر خطوط ریلی بوده ، عمل کرده است . راه آهن خواف - هرات ، پاییز امسال با حضور روسای جمهور دو کشور افتتاح می شود . با افتتاح این خط ریلی ، ایران با ریل به افغانستان متصل می شود . در خصوص اتصال این خط ریلی به هرات نیز ، دولت افغانستان تعهد کرده است تا خطوط ریلی را تا هرات ادامه دهد .

  وی از دیگر پروژه های ریلی قابل افتتاح در سال جاری را خط ریلی یزد - اقلید و اتصال آن به شبکه سراسری ریلی برشمرد و افزود : اتصال بستان آباد به ایستگاه کاروان در تبریز از دیگر پروژه های قابل افتتاح امسال است . همچنین ، اتصال و بهره برداری از راه آهن رشت - بندر کاسپین و زاهدان - چابهار ، خط دوم بافق - زرین شهر و خط دوم قزوین - زنجان تا پایان دولت دوازدهم افتتاح خواهد شد .

  وزیر راه و شهرسازی پروژه خط آهن چابهار- زاهدان را سخت ترین پروژه ریلی عنوان کرد و توضیح داد : در این مسیر ، همکاران به شکل دو شیفت در حال فعالیت هستند و ریل گذاری این خط از روزهای آینده آغاز خواهد شد. تلاش می کنیم تا این خط ریلی تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد .

  اسلامی در خصوص فاز دوم آزادراه تهران - شمال نیز ، گفت : ۲۰۰۰ میلیارد تومان باید فراهم شود تا باند رفت فاز دوم آزادراه تهران - شمال به افتتاح برسد . همچنین کنارگذر جنوبی تهران (آزادراه غدیر) که پروژه مهمی است ، امسال افتتاح می شود . در مجموع ۵۸۰ کیلومتر آزادراه طی سالجاری افتتاح می شود که بخشی از آنها شامل اصفهان - شیراز ، اراک - خرم آباد به اضافه کنارگذر شرقی اصفهان ، است .
  مطالب مرتبط

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  در خصوص موضوع مالی پروژه مقرر شد تا تمهیدات لازم برای تسهیل در مراودات مالی و همچنین فعال‌سازی مابقی LC نیز انجام شود . سرمایه‌گذار چینی این پروژه نیز اعلام کرد با تمام قدرت روند اجرای پروژه را سرعت می‌دهد و مشکلات موجود را برطرف خواهد کرد .

  |

  ممیزی عملکرد اعضای کمیسیون ایمنی راه‌ها برای دادن اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۰

  ممیزی عملکرد اعضای کمیسیون ایمنی راه‌ها برای دادن اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۰

  یکی از اقدامات وزارت راه و شهرسازی در بحث افزایش ایمنی راه‌ها ، کمربندی جنوبی تهران است که سازمان راهداری با همه محدودیت‌های مالی در این مسیر یک کار جهادی انجام داده تا گره از کار این مسیر پرترافیک باز کند و به زودی افتتاح خواهد شد .

  |

  آخرین وضعیت پروژه‌های آزادراهی در کشور

  آخرین وضعیت پروژه‌های آزادراهی در کشور

  آزادراه غدیر ۱۵۸ کیلومتر طول دارد و در واقع کنارگذر استان‌های تهران و البرز محسوب می‌شود ، با تکمیل این آزادراه خودرو‌هایی که از جنوب کشور قصد تردد به شمال ، غرب و شرق کشور را دارند به محدوده تهران و کرج وارد نمی‌شوند .

  |

  نظرات کاربران