در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی قطعه ۴ باند دوم محور طریق الرضا در شهرستان اقلید

  عرض راه در این محور ۱۱ متر خواهد بود و علاوه بر افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده ای در تسهیل ترافیک عبوری و کاهش زمان سفر و مصرف سوخت ، نقطه حادثه خیز باند اول تیمارگون – آسپاس نیز اصلاح خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با حضور استاندار فارس عملیات اجرایی قطعه ۴ باند دوم محور طریق الرضا حد فاصل تیمارگون – آسپاس در شهرستان اقلید آغاز شد .

  جعفر زاهدی مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت : همزمان با سفر استاندار فارس به شهرستان اقلید عملیات اجرایی محور تیمارگون ـ آسپاس به طول ۱۵/۵ کیلومتر و ۷ کیلومتر بهسازی که جزئی از این پروژه است به عنوان بخشی از پروژه مهم طریق الرضا و قسمتی از شریان مواصلاتی بین استان کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان و مسیر عبور زائرین امام رضا از استان خوزستان تا استان خراسان رضوی است .

  رحیمی استاندار فارس در مراسم آغاز عملیات اجرایی این پروژه افزود : طرح های ملی تاثیر گذاری از جمله راه آهن اقلید - یزد ، آزادراه شیراز - اصفهان و جاده طریق الرضا در شهرستان اقلید در حال اجراست که با بهره برداری از آن شاهد تحولی عظیم در بخش های مختلف این شهرستان خواهیم بود .

  زاهدی در ادامه این مراسم در خصوص احجام و ابنیه فنی این پروژه گفت : حجم خاکبرداری ۱۵۰,۰۰۰ متر مکعب ، خاکریزی ۵۶۰,۰۰۰ متر مکعب ، آسفالت ۸۰,۰۰۰ تن ، بتن ریزی ۱۸,۰۰۰ متر مکعب و ۵۰ دستگاه پل در طول این مسیر احداث خواهد شد . عرض راه در این محور ۱۱ متر خواهد بود و علاوه بر افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده ای در تسهیل ترافیک عبوری و کاهش زمان سفر و مصرف سوخت ، نقطه حادثه خیز باند اول تیمارگون – آسپاس نیز اصلاح خواهد شد .

  وی اذعان داشت : احداث باند دوم این پروژه به طول ۱۵/۵ کیلومتر بصورت بزرگراه دارای اهمیت ویژه ای می باشد ، همچنین تعریض و بهسازی ۷ کیلومتر از محور قدیم سورمق ـ اقلید نیز جزئی از این پروژه است . این پروژه باعث  افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده ای ، تسهیل ترافیک عبوری ، کاهش زمان سفر و مصرف سوخت و همچنین افزایش رونق اقتصادی منطقه  خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  اتمام اجرای طرح پایلوت کاهش تصادفات جاده ای آذربایجان غربی

  اتمام اجرای طرح پایلوت کاهش تصادفات جاده ای آذربایجان غربی

  امید است با اجرای موفق این طرح در دو فاکتور تاثیر افکار عمومی و منسجم و هدفمند دار نمون ماموریت ها در راستای کمک رسانی به بهبود وضعیت ترافیک در استان نقش آفرینی موثری داشته باشیم و این طرح الگوی مناسبی برای کاهش تصادفات جاده‌ای در دیگر استان‌ها و کشور شود .

  |

  افتتاح دو مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در آذربایجان شرقی تا پایان شهریور ماه

  افتتاح دو مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در آذربایجان شرقی تا پایان شهریور ماه

  در حال حاضر علاوه بر مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی فعال در محورهای مختلف استان که وظیفه خدمات رسانی به مسافران را بر عهده دارند ، ۳۲ مجتمع در حال ساخت و۳۶ مجتمع نیز در مرحله استعلام هستند .

  |

  نظرات کاربران