در حال بارگذاری ...
 • سرمایه‌گذاری ۳۶۰۰ میلیارد تومانی برای احداث آزادراه غدیر

  آزادراه غدیر به طول ۱۵۸ کیلومتر که با احتساب رمپ‌ها حدود ۲۰۰ کیلومتر می‌شود سبب تسهیل در عبور و مرور و کاهش بار ترافیکی در محورهای شمال غربی و غربی کشور می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رییس سازمان برنامه و بودجه ضمن اعلام سرمایه‌گذاری ۳۶۰۰ میلیارد تومانی برای آزادراه غدیر از افتتاح آن با حضور رییس‌جمهوری در ماه‌های آتی خبر داد .

  محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه بازدید از آزادراه غدیر با اشاره به اینکه بر اساس وعده وزیر راه و شهرسازی و با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء پروژه آزادراه غدیر در سالجاری افتتاح می‌شود و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت ، گفت : این پروژه پروژه بزرگی است که ۳۶۰۰ میلیاردتومان برای آن سرمایه‌گذاری شده است و همانطور که گفته شد در ماه‌های آینده، با حضور رییس جمهور ، بهره‌برداری می‌شود .

  معاون رییس‌جمهور ، اهمیت پروژه آزادراه غدیر را هم از جنبه هزینه - فایده و هم از نظر اثر و نقشی که در توسعه کشور دارد ، با اهمیت خواند و افزود : سازمان برنامه و بودجه از پروژه‌های تاثیرگذار حمایت می‌کند .

  رییس سازمان برنامه و بودجه توضیح داد : آزادراه غدیر به طول ۱۵۸ کیلومتر که با احتساب رمپ‌ها حدود ۲۰۰ کیلومتر می‌شود سبب تسهیل در عبور و مرور و کاهش بار ترافیکی در محورهای شمال غربی و غربی کشور می‌شود . سال گذشته قطعه اول آزادراه تهران - شمال و همچنین اسفندماه مسیر همت - کرج افتتاح شد که افتتاح این مسیرها موجب کاهش بار ترافیکی از سمت تهران به کرج شد .

  وی اهمیت آزادراه غدیر را صرفه‌جویی در وقت و همچنین هزینه سوخت برشمرد و گفت : برای سازمان برنامه و بودجه این پروژه بسیار پراهمیت است و تاکنون به رغم محدودیت درآمدها و منابع، طرف مشارکت ما که قرارگاه خاتم‌الانبیاء است طبق برنامه‌ریزی کار را پیش برده است .
  مطالب مرتبط

  واگذاری احداث و بهره‌برداری از ۵ طرح بزرگراهی به بخش خصوصی

  واگذاری احداث و بهره‌برداری از ۵ طرح بزرگراهی به بخش خصوصی

  تامین مالی این طرح‌ها با توجه به ایجاد ظرفیت قانونی مناسب در سال جاری و بر اساس بند (۶) تبصره (۱۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور صورت می گیرد که بر اساس این ظرفیت قانونی که به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در قانون سال جاری تصویب شد ، امکان ارتقاء شبکه جاده‌ای کشور و متعاقب آن تسهیل ...

  |

  اختصاص ۵۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به پروژه محور ترانزیتی شهرکرد - بازفت

  اختصاص ۵۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به پروژه محور ترانزیتی شهرکرد - بازفت

  در صورت اتمام حفاری و تکمیل این تونل و مسیر واریانت ، محور تا بخش چمن گلی اصلاح خواهد شد و استفاده بهتر از زمان و بهره وری بیشتراز منابع به ویژه سوخت را برای تردد کنندگان از این محور به همراه خواهد داشت .

  |

  ممیزی عملکرد اعضای کمیسیون ایمنی راه‌ها برای دادن اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۰

  ممیزی عملکرد اعضای کمیسیون ایمنی راه‌ها برای دادن اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۰

  یکی از اقدامات وزارت راه و شهرسازی در بحث افزایش ایمنی راه‌ها ، کمربندی جنوبی تهران است که سازمان راهداری با همه محدودیت‌های مالی در این مسیر یک کار جهادی انجام داده تا گره از کار این مسیر پرترافیک باز کند و به زودی افتتاح خواهد شد .

  |

  آخرین وضعیت پروژه‌های آزادراهی در کشور

  آخرین وضعیت پروژه‌های آزادراهی در کشور

  آزادراه غدیر ۱۵۸ کیلومتر طول دارد و در واقع کنارگذر استان‌های تهران و البرز محسوب می‌شود ، با تکمیل این آزادراه خودرو‌هایی که از جنوب کشور قصد تردد به شمال ، غرب و شرق کشور را دارند به محدوده تهران و کرج وارد نمی‌شوند .

  |

  نظرات کاربران