در حال بارگذاری ...
 • تشریح نحوه بهره مندی شاغلین و رانندگان حمل و نقل مسافربری از تسهیلات ویژه کرونا

  میزان تسهیلات برای شرکت حمل و نقل مسافر ۱۲ میلیون تومان و برای راننده ۶ میلیون تومان است و زمان بازپرداخت ۲۴ ماهه و با سود ۱۲ درصد است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نحوه انجام حمایت‌های مالی و چگونگی بهره مندی شاغلین بخش از تسهیلات ویژه کرونا در نشست کمیته راهبری حمل و نقل جاده‌ای بخش مسافربری ، بررسی و جزئیات آن تشریح شد .

  مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان با بیان این مطلب اظهار داشت : بخشنامه اجرایی بهره‌مندی شاغلین شرکت های حمل و نقل مسافربری و رانندگان از تسهیلات ویژه کرونا به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها ابلاغ و در این نشست مقرر شد کانون انجمن های صنفی کارفرمایی حمل و نقل مسافر مفاد بخشنامه و نحوه ثبت نام در سامانه را به تشکل های زیر مجموعه خود اطلاع رسانی نمایند . میزان تسهیلات برای شرکت حمل و نقل مسافر ۱۲ میلیون تومان و برای راننده ۶ میلیون تومان است و زمان بازپرداخت ۲۴ ماهه و با سود ۱۲ درصد است .

  وی در خصوص رسیدگی به یکی دیگر از درخواست های کانون انجمن های صنفی کارفرمایی حمل و نقل مسافر کشور در خصوص کاهش تعداد صندلی اتوبوس از ۴۴ به ۲۴ با توجه به کاهش تقاضای سفر به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار داشت : در این راستا با در نظر گرفتن ملاحظات سن ناوگان اتوبوس تا سقف ۱۰ سال موضوع از سوی دفتر آمار ایمنی و ترافیک این سازمان بررسی خواهد شد و با همکاری پلیس راهور ناجا ، تشکل‌های صنفی و تأیید کارخانجات سازنده خودرو ، قابلیت اجرایی خواهد یافت که چهارچوب آن به زودی نهایی و اطلاع رسانی می شود .

  معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با تاکید بر ارتقای ایمنی در سفرهای جاده‌ای افزود : بر اساس تأکیدات مقام عالی وزارت راه و شهرسازی مقرر است دوره های ویژه ایمنی برای متولیان و رانندگان تدوین و برنامه ریزی شود و با تغییر در رفتار و الگوی رانندگان متخلف وقوع حوادث و اتفاقات جاده ای به حداقل برسد .

  این گزارش حاکی است در این نشست  روسای اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور ، مینی بوس رانی ، سواری کرایه و کانون انجمن های صنفی کارفرمایی حمل و نقل مسافر کشور حضور داشته و در زمینه مسائل مورد بررسی نظرها و پیشنهادهای خود را بیان کردند .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نقش آفرینی فعالان و تلاشگران حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با روحیه بسیجی و فعالیت جهادی

  نقش آفرینی فعالان و تلاشگران حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با روحیه بسیجی و فعالیت جهادی

  همت و اتحاد رانندگان شریف کشورمان در آن مقطع حساس و حرکت به سمت بنادر جنوبی و تخلیه بنادر نقطه‌ای عطف و مصداقی بارزی از نقش آفرینی این تلاشگران در قالب روحیه بسیجی در تاریخ حمل و نقل جاده ای کشورمان به‌شمار می‌آید ، به‌طوری‌که منجر به ثبت روز ۲۶ آذر در تقویم رسمی کشورمان به ...

  |

  نظرات کاربران