در حال بارگذاری ...
 • بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در خارج از ایران

  اقدام‌های اولیه این امر انجام شد و از نمایندگان کشورهای ذی نفع دعوت به عمل آمد تا در این بازخوانی حضور داشته باشند اما در ادامه با شیوع ویروس کرونا و متوقف شدن پروازها این امر به زمان دیگری موکول شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد که بر اساس انکس ۱۳ ایکائو ، سازمان هواپیمایی کشوری وظیفه بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را بر عهده دارد ، اما به دلیل نبود امکان بازخوانی آن در ایران ، جعبه ساه خارج از کشور بازخوانی می‌شود .

  رضا جعفرزاده با بیان این که بر اساس قوانین بین المللی و انکس ۱۳ ایکائو رسما ایران وظیفه بازخوانی جعبه سیاه را بر عهده دارد ، عنوان کرد : قبلا نیز اعلام کرده بودیم در صورتی که امکان بازخوانی جعبه سیاه در ایران وجود داشته باشد این کار را انجام خواهیم و در غیر این صورت آن را در خارج از کشور بازخوانی می کنیم . از آن جا که امکان بازگشایی جعبه سیاه در داخل کشور وجود نداشت بنابراین تصمیم بر این شد که این کاردر خارج از کشور صورت بگیرد .

  او ادامه داد : اقدام‌های اولیه این امر انجام شد و از نمایندگان کشورهای ذی نفع دعوت به عمل آمد تا در این بازخوانی حضور داشته باشند اما در ادامه با شیوع ویروس کرونا و متوقف شدن پروازها این امر به زمان دیگری موکول شد .

  جعفر زاده افزود : هنوز تاریخ خاصی برای این منظور در نظر گرفته نشده است و این کار در فرانسه یا اوکراین صورت می گیرد . در گذشته نیز با نمایندگان اوکراینی و کانادایی برای بررسی پارامترهایی غیر از  (FDR) همکاری داشته‌ایم و این همکاری‌ها تا حصول ادامه خواهد یافت .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران