در حال بارگذاری ...
 • افتتاح قطعه‌ای ۶ کیلومتری از پروژه چهارخطه محور هراز با حضور وزیر راه و شهرسازی

  پروژه چهار خطه محور هراز ۱۰۱ کیلومتر طول دارد که تاکنون ۷۲ کیلومتر از آن بهره‌برداری شده و ۲۹ کیلومتر نیز در حال ساخت است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی روز پنجشنبه بیست و دوم خردادماه ، قطعه دیگری از پروژه چهارخطه محور هراز را افتتاح خواهد کرد .

  قطعه‌ای به طول ۶ کیلومتری از پروژه چهار خطه محور هراز ، واقع در منطقه وانا (محدوده لاسم - پلور) به ارزش ۱۵۰۰ میلیارد ریال روز پنجشنبه ۲۲ خردادماه با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی بهره‌برداری خواهد شد .

  ساخت یک رشته تونل به‌طول هزار و ۷۴۰ متر ، سه دستگاه پل به‌طول ۱۵۰ متر و ۳۸۰۰ متر دیوار‌سازی از جمله عملیات انجام‌شده در طول این قطعه است .

  افزایش ایمنی و رفع نقاط حادثه‌خیز ، کاهش ترافیک ، میزان تصادفات ، زمان سفر ، مصرف سوخت و استهلاک وسایل نقلیه و نیز رونق اقتصادی و گردشگری منطقه از جمله مزایای این پروژه به شمار می‌‌رود .

  در ساخت این قطعه ، ۹ میلیون مترمکعب عملیات خاکبرداری ، چهار میلیون مترمکعب عملیات خاکریزی ، ۴۷ میلیون کیلوگرم آرماتوربندی ، یک میلیون مترمکعب بتن‌ریزی و ۴۲۵ هزار تن آسفالت به کار رفته است .

   

   

  گفتنی است ، پروژه چهار خطه محور هراز ۱۰۱ کیلومتر طول دارد که تاکنون ۷۲ کیلومتر از آن بهره‌برداری شده و ۲۹ کیلومتر نیز در حال ساخت است .

  همچنین ، در این مسیر ۲۱ رشته تونل به‌‌طول ۱۹/۵ کیلومتر در نظر گرفته شده که تاکنون ۹ رشته تونل از این تعداد به طول ۸/۶ کیلومتر بهره‌برداری شده است . همچنین ۳۳ دستگاه پل به طول ۳۳/۵ کیلومتر در طول مسیر در نظر گرفته شده که ۱۵ دستگاه از آن به بهره‌برداری رسیده است .

   

   

   
  مطالب مرتبط

  صدور گواهینامه صلاحیت اپراتوری ؛ هدفگذاری آموزش در بخش حمل و نقل جاده‌ای

  صدور گواهینامه صلاحیت اپراتوری ؛ هدفگذاری آموزش در بخش حمل و نقل جاده‌ای

  ۹۰ درصد بار و مسافر از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای جابجا می‌شود و ۸۰۰ هزار نفر وظیفه جابجایی بار و مسافر این حوزه را بر عهده دارند به‌گونه‌ای که ماحصل تلاش این قشر زحمتکش ، جابجایی سالانه بالغ بر ۶۰۰ میلیون تن بار در جاده ها است .

  |

  نظرات کاربران